VOD (1)

Saxofonista Vladimír Ivanov hraje v moskevském cirkusu, který se chystá na zájezd do New Yorku. Šedivá existence v sovětské metropoli, kde se pořád něčeho nedostává a kde kvůli intimní chvilce s přítelkyní musí jít do kamarádova bytu, je najednou vystřídána návštěvou svobodného světa se spoustou lákadel. Vladimír se v náhlém hnutí mysli uprostřed prohlídky známého obchodního domu Bloomingdale's rozhodne k emigraci, jíž nezabrání ani do cirkusu nasazení agenti KGB. Ale tím jeho příběh teprve začíná, neboť život v nové vlasti není vůbec jednoduchý... (oficiální text distributora)

Trailer

Hanys_

Lehce úsměvné drama o osudu ruského emigranta a jeho vyrovnávání se s "Novým světem"....Výborný Williams a krásná neznámá Maria Conchita Alonso v opravdu příjemném filmečku, který má u mě plus i za to, že neukazuje Ameriku jako naprosto dokonalou. Ikdyž v porovnání s komunistickým Ruskem z počátku filmu je to ráj na Zemi.. 7/10 ()

Martin741

Reziser Paul Mazursky /Carlitova Cesta, Smrtici Telefon/ natocil krasny film o tom, ako sa Rus Vladimir Ivanov /v podani Robina Williamsa - Good Will Hunting/ vyda z Moskvy do USA. A nasledne je konfrontovany so zivotom v USA 80. rokov. Okrem Williamsa dokaze zaujat aj Maria Conchita Alonso no a samotny reziser Mazursky bol aj pred aj za kamerou. Prosim o viac takychto filmov : 85 % ()

Jara.Cimrman.jr

"Nacpat se a vyprázdnit je podstatou lidského štěstí." I já jsem stával fronty a musím uznat, že ty na toaletní papír patřily k těm nejúžasnějším. Asi proto se mi líbila ta radost v očích prostých Sovětů, když měli zaručené informace o jemnosti dodávaného zboží. A kdybych s Ivanovem filmově emigroval v době vzniku Moskvy na Hudsonu, tak bych se taky nechal unést pozlátkem kapitalismu a nevěřil bych tomu, že při plnění amerického snu budu s jaderným fyzikem umývat nádobí. Dneska už na zboží nevěřím, hamburger mi nechutná, americká reklama na svobodu mi připadá falešná, zbožňování nesmyslu zvaného baseball nerozumím a tak mě pobavilo hlavně sdělení, že břitva utne každou diskuzi. To je ta správná Amerika, do které má noha nikdy dobrovolně nevstoupí. ()

datel13

Docela dost milej film, i když pochybuju, že emigrovat ze SSSR byla až taková taškařice, a že by Amerika 80. let byla až tak pohostinná vůči imigrantům. Ale chápu nadsázku… Ještě chvíli před koncem to vypadalo, že se tentokrát obejdeme bez většího poselstvi i vyraznejsiho happy endu, posledních 5 minut vlezlyho patosu to ale poněkud pokazilo a to se odrazi i na hodnoceni. Celkove ale film, co potesi a urcite se na nej da divat, mozna i opakovane. 70 % ()

dopitak

Všechny předpoklady pro dobrý příběh tu jsou, ale mě to prostě nebavilo. Dost za to může ta scénářem proklamovaná náhoda, že člověk potká rodinu, která si cizího chlapa hned vezme domů na stravu a na gauč, dost za to může dabaing od Bontonu, ve kterém se asi šest dabérů podělilo o několik tuctů rolí. Krásná je samozřejmě Maria Conchitta, kterou si už navždy budeme pamatovat jako "tu, co běhala s Arnoldem a důležitou nahrávku měla strčenou v p.". ()

• Ve filmu je skrytá reklama na jiný režisérův film - Rozvedená žena (1978). Ivanoff (Robin Williams) vychazí se svojí přítelkyní z kina, kde právě film dávali. (bo.rec)