Velké šéfky

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2020, 83 min

• BOURQUE

Predpokladám, že tvorcovia „Veľkej šéfky“ mali len jeden cieľ: natočiť nenáročnú a ľahkú komédiou, ktorá dokáže so svojimi lacnými vtipmi a zábavnými dialógmi pobaviť človeka po náročnom dni. Film, u ktorom nie je potrebné premýšľať. Ako to dopadlo? Možno „najkorektnejšia“ odpoveď je, že „všelijako“. Príbeh klasický (veľká ryba chce zožrať malé ryby a ešte k tomu rozbiť dlhodobé priateľstvo dvoch žien), bez kvapky originálnejšej myšlienky (ale to sme ani nečakali). Celý snímok je najzaujímavejší z hľadiska spolupráce dvojici R. Byrne / T. Haddish, ktorá, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, dopadla dobre. Jedna osobnosť dobre dopĺňa tú druhú. Ale keď nemáte šikovne napísané dialógy a scény, keď takmer všetko stavíte len na sprosté slová, tak to k úspechu nebude stačiť. A to sa tu aj stalo. Postava S. Hayek by mala do celého príbehu vzniesť viac šťavy. To sa taktiež nepodarilo, pretože jej postava (a myslím si, že za to S. Hayek nemôže) viac ruší a ako pomáha. Záver zbagatelizovaný, ešte k tomu až príliš veľkým USA feelingom. Pozitívum je to, že tvorcovia sa nesnažili celý film nafúknuť na 120 minút. P.S.: Tento film od M. Artety v žiadnom prípade neberte vážne. Osobné hodnotenie: 63% (**) (7.7.2020)

• silentname

Napadne mi dokopy iba jediná scénka, ktorá ma trochu pobavila. Nebudem spoilovať, no súvisí s pokémonmi. Takže podľa toho ju identifikujete. Inak som buď bol ticho, alebo premýšľal čo mi malo byť vtipné. Pretože mnohé fóry pôsobia trápne. Herecké výkony sú tu veľmi chabé. Dokopy toho moc nedávajú a nemajú moc toho čo priniesť. Salma Hayek je otravná, Jennifer Coolidge je opäť Jennifer Coolidge, Rose Byrne má svoje lepšie momenty ale tiež mi liezla počas filmu na nervy. Prekvapivo jediná, s kým som nemal nejaké vážnejšie problémy bola Tiffany Haddish. Je pravda, že nemusím keď rozpráva ako stereotyp čiernej ženskej, no na druhej strane nie je sprostá, dokáže racionálne uvažovať a prekukne celú tú situáciu oveľa skôr, než jej najlepšia kamoška. A pôsobí najviac uveriteľne v tomto príbehu. Ten je ale mimochodom super predvídateľný a vysoko prvoplánový. Kreativita je tu skoro nulová a dokopy by som mohol povedať, že záver má celkom dobrú myšlienku, ktorú si z toho človek môže odniesť. No na druhú stranu bola povedaná v iných filmoch lepšie a nevidím žiadny iný dôvod prečo s týmto filmom strácať čas. Je to proste ďalší americký výbuch trápnosti, ktorý nám z nejakého dôvodu má byť vtipný. A úprimne ešte poviem, že pri niektorých scénkach som rozmýšľal nad víziou, ktorú mal pán režisér. A ešte úplne na záver - myslím si že už rozumiem prečo po tomto filme odcestovali Jimmy O. Yang s Ryanom Hansenom na "Fantasy Island". Čo bol ďalší mizerný film. A ani jeden z nich neodporúčam. Hodnotenie: D+(9.4.2020)

Kozmetický priemysel je proste neúprosný a drsný :D Komédia vhodná asi skôr pre ženy, ale potenciálne môže baviť aj mužov (dokonca aj tých heterosexuálnych). Ja som to chcel vidieť najmä kvôli Rose Byrne, ktorá už len svojou prítomnosťou dokáže pozdvihnúť samotný pôžitok z filmu. Vzhľadom na to podpriemerné hodnotenie som čakal niečo fakt slabučké, ale podľa mňa to zas až také zlé nebolo. Ten humor síce nebol úplne z kategórie aký mám ja najradšej, ale musím uznať, že aj na tomto sa dalo celkom zasmiať. Samozrejme, zbytočný afekt v mnohých situáciach tomu vôbec neprospel, ale aj tak si myslím, že to hodnotenie je fakt až prehnane nízke. V pohode oddychovka. Ja dávam 3*.(15.4.2020)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $22,169,514Tržby Celosvetovo $29,753,143▐ Na prvý pohľad, vypadá to na dobré obsadenie, však hádam to aj pobaví ale čo ponúkne ten trápne otravný dej je hrôza vo všetkých smeroch. Strašne prízemný fekálny humor. Hrôza, sklamanie. /0%/(14.6.2020)

• Fiftis

Zrejme aj vy ste sa pozreli, alebo sa chcete pozrieť na tento film len kvôli skutočne pôvabnej a neobvykle vyzerajúcej Salme Hayek. A to ste rovnako ako ja vedeli, že to bude neskutočná sprostosť. Áno, Salma vyzerá skutočne skvele, od typu a farby účesu, po nezvyčajné svetlé šošovky, až po skvelé kostýmy. Navyše akoby mala aj nový predkus, rozprávala dosť cez zuby. K tomu jej krásny a sexi španielsky prízvuk. Ale ani ona toto celé nemohla vyzdvihnúť ani na úctyhodný priemer. Prvých 10 minút neskutočne trápnych kecov medzi dvomi liberálkami, jednou nechutnou mature a jedným geyom. Navyše čiernym geyom aby rasovej rovnosti bolo učinené zadosť. Jedna trápnosť za druhou, či sa bavíme o dialógoch, alebo uši píliacom speve, až po nechutný hrubý otravný hlas jednej z našich hlavných hrdiniek. Prajem veľa trpezlivosti a úspešné dopozeranie až do vytúženého konca.(2.5.2020)

• - Salma Hayek zvažovala, že si nechá napichať tvár botoxom, aby sa dostala do svojej role. Nakoniec to neurobila, pretože by botox z tváre nezmizol do termínu natáčania jej ďalšieho filmu. (dwdb)