Ochránci

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2017, 89 min

• Beckett51

Ač jsem se ze všech sil snažil, ani pomocí diamantové lopaty a krumpáče jsem tu jednu hvězdu vykopat nedokázal. Absolutní (!!) katastrofa na všech frontách a nefunguje to bohužel ani jako guilty pleasure či sebeparodie (protože je nešťastně zřejmé, že to tvůrci mysleli naprosto vážně). Co scéna, to buď to nejtypičtější superhrdinský klišé, vykrádačka jiných komixáren či děl (Pán Prstenů - wtf?!), chyba (kalhoty u mědvěda bych jednou odpustil, ale 2x a tak očividně?) nebo totálně nelogický motivace hrdinů či obecně ne-úplně domyšlený fenomény. Padouch bez jakýhokoliv charakteru (čti směšná chodící koule svalů), scénář ve většině případů k smíchu a hlavní "Záchitníci" vesměs nezajímaví a nudní. Jediné, co bych přičetl k dobru, je krátká stopáž, takže to poměrně svištělo (až u "psychologických" scén) a v některých scénách docela pěknou kameru. Bohužel ani to ale na jednu hvězdu nestačí... Doporučuji trailer, ten byl lepší.(4.2.2018)

• verbal

V probíhající teplé válce pocítil Východ nutkání předvést Západu, že i on umí zfilmovat Věsjolyje kartinki. Tak se Sojuzmultfilm vypravil na lup a výsledkem je něco, co svou totální pičiditou klesá v žumpě debilit pro náctileté retardéry hluboko pod nejdementnější počiny Mrvelu a Dislektický Cigán Homixu a působí kokotsky i jako nepovedená parodie. Posuďte sami, než se rozhodnete audiovizuálně trpět, vůbec nic v následujícím bojleru nevynechám: Dozvídáme se, že také v Sovětském Svazu v padesátých letech probíhal mutační program, nazvěme ho pracovně třeba KS-Maladcy, jenž měl za následek vydegenování pěti supersoudruhů, z nichž jeden, konkrétně profesor Ksuratiér, neudržel stranickou linii, sešel na scestí a zmutoval ve staticky sršící mongoloidní mimino se šlauchem v hlavě, jemuž radioaktivita skvěle vyrýsovala pekáč a vysteroidovala šedesátky bicáky, načež se jal ohrožovat matičku Rus, ba i celý svět, galaxii a kdovíco ještě. Naštěstí pro Rusáky, lidstvo i ufony je zde pateticky hrdinná a uvědomělá majorka Jekatěrina Nilsenovič Ksichtokundovská, která neváhá, sesbírá zbývající nadnormativně schopné soudruhy, stále mutující na straně dobra ve složení Kapitán SSSR, Medveděrin, kazašský Brambor Lí aka Býstryjserebrjenyj a pubertální poluce taváryš Mýstyčnaja. Semknuti v jedno se Zashitníci, hnáni vpřed neoddiskutovatelně květnatým a originálním scénářem, vypraví zashitovat si a zatočit po bolševicku se zlem a jeho armádou klonů (patrně partička najatá za vodku z Rudé armády ve škraboškách s nalepenými objektivy vyřazených fotoaparátů Lomo a Zenit). Poprvé se to nepovede a jsou ukrutným profesorem, při pohledu na nějž se prostě musíte pořád smát, zajati. Pro major Ksindokundovskou je však jejich osvobození kus pirohu, se třemi mantáky se samopaly pronikne kýmkoliv nepovšimnuta na přísně střeženou základnu a odvleče si je zpět, zatímco ten záporný soudruh kdovíproč uřízl u paty Ostankinskou věž a půl filmu ji stěhoval na druhou stranu Moskvy. Ale podruhé, podruhé už je plán splněn na 120 procent! Poučena z předchozího nezdaru naše milá Liga superkokotů zashituje na výbornou, naběhne k relokovanému Ostankinu přes stíhačkami neprůstřelné silové pole, vole, zkratuje ho a všechno včetně padoucha udělá bum v ne zrovna dvakrát povedeném digitálním mrdníku. A já doufám, tedy spíš zoufám, že Západ brzy vrátí úder a natočí třeba Frostmena s Orlado Blůmem v roli Ivana a Setem Rogenem jako Babou Jagou.(10.4.2017)

Rozpočet RUR 380 ($6miliónov)Tržby Celosvetovo $8,376,000▐ Ruský Avengers v takom viac béčkovom prevedení alebo to dokonca pripomenie aj fandovský úlet ako je Iron Sky. Po prepade v kinách som čakal ďaleko väčšiu hrôzu ale zas natočené za ten menší rozpočet to nie je až také zlé. Dievčence bojovnice a hlavne tá neviditeľná újdu. Má to rýchly spád tak sa človek pri tom aspoň nenudí. /40%/(6.8.2017)

• Dever

// Production companies: Big Cinema House, Enjoy Movies//(12.5.2017)

• LIVINGDEAD

Pohádka.(23.4.2017)

Medvěd sice nemá Mášu, ale zato má největší bouchačku v celém Rusku a dostatek prostoru ve výtahu směrem vzhůru, vzhůru a jenom vzhůru. Přijde mi tak natolik sympatický, že dokáže většinu negativních dojmů spolehlivě vytlačit daleko za jím vytyčené pole zábavnosti. Skoro mi pak přijde škoda, že se z Ochránců dělá nejbizarnější podívaná široko daleko, protože kromě nebetyčně zabitých hláškovacích pokusů jsem se žádného odstrašujícího ani dosud neviděného diváckého pekla vážně nedočkal. Jakkoli jsou obrysy východní kultury občasným vtipem samy o sobě, tohle byl naštěstí zcela bezbolestný a jaksepatří odlehčený případ.(8.7.2017)

• Mazarini

1* za cringe momenty, co se snazili vypadat seriozne ale maximalne me to rozesmalo. Jinak je to odpad(10.4.2017)

• Wacoslav1

Jako Guilty pleasure to nemuselo dopadnout úplně zle, kdyby se Rusáci až tak strašně moc za každou cenu nesnažili kopírovat své émerické vzory. Mě nízké hodnocení neodradilo, spíš povzbudilo a filmy o super čurácích v super kostýmech rád nemám, přesto jsem na to byl zvědavej, ale je to sračka. Občas se Rusko vytáhne, ale tohle se soudruhům nepovedlo, přitom to stačilo trochu odlehčit a udělat z toho povedenou parodii, ale tady se spíš snaží tvůrci ukázat Marvelu a spol : Hele, my to umíme taky! Mno neumí... není to vyloženě na odpad, ale tipuji, že pozdější pád do černých čísel tuto pecku nemine.15%(1.5.2017)

Odstřelit ruskou snahu o velkolepý superhrdinský blockbuster je strašně snadné, ale když ono na tom přecejen něco je. V naprosto v žádném ohledu nelze srovnávat s Hollywoodem, nějaké herecké výkony tu jsou na úrovni pralesních lidí a ačkoliv jsou na tom vidět peníze, ty triky občas působí i tak poměrně zoufale. Jako trikový klip by to zřejmě obstálo, beztak je ta nejlepší scéna už v traileru, kde funguje. Má to ale 90 minut a stále se tu hraje na emoční strunu, potažmo polidštování všech hlavních humanoidů a ačkoliv jsem po 20 minutách přemýšlel o dvou rudých hvězdách, v dalším průběhu to už na mě fungovalo více...(2.8.2017)

KINO Art/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: především soundtrack a celkově se na to pěkně kouká MÍNUS: scénář je jedno velké klišé obrané o jakoukoliv duši postav /// Shrnutí: Úžasně zpracovaný trailer okázale navnadil na poměrně beztvarou vykrádačku. Tady někdo hodně opisoval od Marvelu a Fantastické čtyřky. Což ale nevadí, protože takových konkurenčních filmů není přehnaně moc a přeci jen je zajímavé vidět stejné téma z ruského pohledu. Bohužel konkurence je o dvě úrovně lepší. Ochráncům především chybí větší čas věnovaný postavám. Vše je účelně zkrácené, až to působí směšně./// Celkem 53%///(20.4.2017)

• Pepinec

Občas mrknu na Darwinovy ceny, takže vím, že "nic není nemožný" na pět je Rusko. V týhle zemičce, která se taktak vejde na naši planetu, se kdysi narodily předci otazníků a Chuck Norris tam určitě jezdí pro rady, když je v koncích. Tohle je tak debilní jako nebe modrý - hodně, zatraceně moc. Za mnou seděl podobnej činko-mutant jakej tady kradl televizní vysílače a krom toho, že mě asi šestkrát málem odkopnul až do první řady, když si vyměňoval svoje Adidasky s bílou podrážkou na podhlavníku mojí sedačky, tak i tenhle činko-mutant z Prahy poznal, že v tom filmu něco nehraje. "Vole, to sem nežral, ne" řekl na konci, naposled si do mě kopnul a vyfouknul bicáky, aby mohl projít dveřma na chodbu. Ani já to nežral, kámo. Největší superschopností je tady koziště Xénie, stačilo aby měla kostým bez výstřihu a i ta jedna moje hvězdička odešla mlátit hlavou o zeď.(24.4.2017)

• Payushka

Parkrat jsem se zasmala, ne ze ne. Problem ale je, ze film se bere smrtelne vazne a vsechny momenty, co vas pobavi, jsou akorat faily. At uz jde o otresne triky, hrozne herecke vykony anebo plochy (jakoze uplne vyprazdneny) pribeh.(26.7.2017)

• liskam

Ani mi tak nevadilo to, že to nedosahovalo technické úrovně marvelovek, spíše mi vadila celková plochost jak příběhu, tak postav. A to byla veliká škoda. Za mě slabých 40%(27.5.2017)

"Ľudia na nás ešte nie sú pripravení." Ruská federácia, 2017.(9.6.2017)

Pokud z nějakého blíže ne(s)pe(cifi)kovaného důvodu ignorujete comicsové adaptace, X-Men a Fantastická čtyřka vám nic neříkají, můžete to vzít oklikou a stavit se v Rusku na Ochránce. V ruských pokusných laboratořích už bylo vyvinuto za totalitního režimu leccos, třeba hokejová sborná a Viktor Tichonov. A jiný koumák jménem August Kuratov stvořil v dobách Studené války čtyři nadlidi, disponující superschopnostmi. Ve skutečnosti bylo stvořeno více takových subjektů, nicméně jen kameňák Ler, ninja Khan, píchačka Kseniya a medvěd Arsus jsou k dispozici, zbytek se někde zatoulal. A tihle čtyři mají zastavit svého stvořitele, který má choutky, jak jinak, ovládnout svět. Film se příliš nezabývá filosofickými výlevy postav, které by byly nějak mimořádně zkroušené a sužované traumatem z jejich jinakosti. Postavy jsou se svým osudem poměrně smířené, jen Kseniya si nepamatuje své felační schopnosti z dob Brežněva. Film šlape především v akčních a trikových pasážích, kterých je přehršel. Technické zázemí se určitě nedá porovnávat s americkým, ovšem došlo v této oblasti k několika příjemným překvapením. Triků je takové množství, že si z nich vybere každý, leckteré jsou videoherního rázu i stylu, mnohé z nich překvapí svojí troufalou rozmáchlostí ve snaze konkurovat západní produkci. Nejmarkantnější je propracovaný vizuál. Tahákem filmu, alespoň po mě, je účast Aliny Laniny, jejíž půvab mně byl znám, ovšem nic netušíc, že se v druhé polovině hodí do latexu, dostal film sexy rozměr. Pojem "ruský sexappeal" platil i pro Valeriji Škirando, která celé akci velela a postupně se zbavoval\a své "sovětské" komisní upjatosti. Filmu chyběl nadhled, bral se mnohdy smrtelně vážně, odlehčených pasáží je jen zanedbatelné minimum. Finále to také nevytáhne moc do výšin. Celou dobu film diváka připravuje na bombastický závěr, jenže ten se nedostavil. Sarik Andreasjan je velice progresivní režisér, co už má zkušenosti se zámořským stylem natáčení, v jeho filmografii se najde i takový počin, jež není obsazen ruskými herci. Celkově se dá napsat, že se nejedná o nic originálního, film se zřetelně inspiroval comicsovými předlohami, které jsem zmínil v úvodu, z nichž nepokrytě po celou dobu čerpá. Jde ale také o srovnání, že čeští tvůrci to nejdále v oblasti comicsů dotáhli na Čtyřlístek, což by splácal i pětiletý retard. V tom případě jsou Ochránci vrcholným počinem ruské kinematografie. 7/10(15.5.2017)

• Chrustyn

Ruská odpověď na Avengers, kombinující asi tak 30 různých filmů v příšerné vizuální podobě. Spíše než Avengers mi to připomnělo Ligu Výjimečných, ale i ta vedle tohoto veledíla vypadá jako trhák.(4.8.2017)

• korbitch22

Tohle se nedá užít ani jako to nejhorší Guilty Pleasure od Asylum s obří chobotnicí. Film, do kterého se určitě nasypalo pár desítek milionů Rublů a stejně to není vůbec nikde vidět. Příběh je plytký, postavy ploché a bez jediného náznaku jakékoliv motivace. Efekty jsou trapné, dialogy úděsné a nefunguje ani hudba, už při úvodních titulcích a při té laciné dementní písničce mi bylo jasné, že tohle natočil člověk, který nemá sebemenší režisérské schopnosti, ale má prostředky a nadšení. Takhle nějak by dopadl film, kdyby nám klukům s nadšením dal někdo hromadu peněz a nechal nás natočit velký Česky film s hrdiny. Čekal jsem aspoň něco, ale tady je blbě úplně všechno. Jednu * dávám za neskutečně píchatelnou Alinu, která by měla fofrem balit kufry a jet rozkuřovat producenty do Hallywůdu, aby jsme mohli to její božské tělo obdivovat v mnoha a mnoha stejně blbých, leč amerických filmech. Tragédie.15%.(26.6.2017)

• malylada

Pokud soudruzi chtěli konkurovat západním hrdinům, tak toto se hrubě nevyvedlo. Od první minuty z toho čiší nulové herectví, béčkovost, proti které by i Seagalovka vyhrála Oscara za scénář a především příšerně nudná akce. Už verbování hrdinů naznačilo, že to v sále ustojím sílou vůle a zároveň jsem nechápal, s jakou vážností a epikou to tvůrci vzali. VIzuál, akční scény jsou podprůměrné a někdy to chtělo přivírat oči. Nechápu, jak se film mohl dostat do kin, místo, aby přistál rovnou do novinových stánků.......1/10(26.4.2017)

Nebudu to házet do koše jako polovina zde tady, a taky jsi nemyslím že jsi to zaslouží tak škaredé procenta, no oni Rusáci to taky dokážou rozpálit a nemají zase až tak špatné nápady na filmy, ale něco jim pořád chybí aby to bylo to pravé ořechové. Jo určitě bych vyčetl tomuhle filmu to že ho mohli víc rozebrat a roztahnout přece u takových filmu se to i čeká, mrzelo mě že tam nebyly vidět vůbec civilisté, záběry na město byly bohužel už zničené a v plamenech což je škoda, udělat hromadný utok na město vyvolat paniku a vidět lidi jak bojují o přežití a v zapěti by ochránci přišly udělat pořádek by jenom přeci bylo lepší a ne jen ukázat Ruskou vojenskou techniku. Začátek se mi velmi líbil akce s roboty byla povedena, po stránce efektu výbuchu a podobně to bylo dost slušné to se musí nechat, samozřejmě herci byli mírně zpomalení, bych i řekl jako by nemohli do filmu vložit víc, velice jednoduše jsi nechávali dávat na prdel, a když už měli možnost ukázat něco víc, tak opět nic, až ke konci když spojily síly ale furt je to málo. Ruská vojanda byla strašně sebevědomá s bouchačkou vleze všude jako by byla nesmrtelná celkem i vadilo. Hlavní záporak byl trošku zbytečně přebuchaný ale budiž, ve směs ale i málo ukázal, sem tam mávl rukou a hned bylo po jeho, chtělo to od něho mnohem víc. Medvěd byl vskutku v celé proměně výborný ale když byl proměněn pouze částečně byl už o dost slabší na pohled diváka, děda kamenolom nebyl špatný ale velmi jednoduchý, málo toho ukázal což je taky škoda, se svojí schopnosti. Borec Khan svojí rychlosti a zahnutými meči byl výborný, až jsem jsi i chvílemi myslel že bude nepřemožitelný. samotný film s ním by sem chtěl vidět. A krásna neviditelná sexi Ruska byla dokonalá uchvatna, okouzlující i když jako všichni si velmi jednoduše ze začátku nechala dat na prdel, a už jsem jsi říkal že nemá co nabídnout no nakonec při spojení druhého se i vyplatila. I po hudební stránce to bylo slabší a to je taky škoda, mírně v pozadí příjemná hudba a na začátku ale ono to chtělo epickou velkolepou hudbu. Myslím jsi že jestli režisér do budoucna zkusí natočit pokračováni že tyhle chyby už dopiluje a film bude vskutku uchvatný, velkolepý. Svoje průměrné hodnocení dávám už za nápad za pár dobrých výbuchu demolicí a efektu a trošku přivřu oči jako moc chtěli velkolepý film natočit až ho málem pustily k hlubinám moře.(27.4.2017)

• schizmo

Tak tohle bude hodně někde! Jsem se zapomněl podívat na CSFD hodnocení, jen jsem kdysi viděl trailer a ten mi sice přišel přehnanej, ale zvědavej jsem byl. Po pár minutách bylo jasný, že soudruzi z ruska někde udělali chybu. Víc chyb. Plný vodojem chyb. Aha, tak 35%, to jsem měl vědět dřív :D. Vlastně ani nevím, kde začít. Celý to je úplně brutální pohádka, jako byste křížili Mrazíka a Avengers a celý to namíchali v Černobylu. Kde nebyla invence, tam to zatřeli CGI masakrem a narovinu vám říkám, že invence nebyla nikde! Krom pohádkového příběhu a pohádkově vystajlovaného a přeprodukovaného vizuálu se dál už jedná jen o kompilát wtf momemtů - nesympatické a nefunkční obsazení, strohý děj a plochý příběh, že kdyby film upadl na Everestu, tak se zastaví až v Mariánském příkopu, jakej by to byl fičák. A to stejné se týká scénáře, kde můžete na nějakou práci s napětím, gradací děje, budování scén nebo uměním kamery, kurevsky rychle zapomenout. Tohle je fakt totální filmové diletantsví. Jestli nemáte rádi americký heroismus, tak tady se budete plácat rukou po stehně, protože ruskej je mnohem krutější, akorát že blbější. Pokud něco stojí za zmínku, tak mimořádně debilní hlášky a dialogy, u kterých se šťouráte v uších, zda-li jste dobře slyšeli. A pak samotný koncept hrdinů je taky docela bizarní úlet - vše je plus mínus bukvicovej odvar amerických komiksových postav, ale jako medvěd s rotačním kulometem na zádech? Tady už chybí fakt jen Putin. Kdo by to byl čekal, že se dá potenciál tak snadno zahodit do kanálu, tohle je "thrash" jak víno a ve zhulenosti to musí být skvost!(16.11.2017)

• luka4615

Film se tak moc urputně snaží přiblížit komiksovým filmům ze západu, že to celé ve finále v působí zkratkovitě, zmateně a scénáristicky nedotaženě. Zashchitniki téměř ve všech momentech působí jako prvoplánová amatérská práce, u níž všechny dramatické či vážné scény způsobují spíše výbuchy nevěřícného smíchu nežli slz a zatajeného dechu. Příběhová linie je mizernou napodobeninou z vod MCU či DC, která obsahuje tak nehoráznou nálož "WTF" dialogů, že by se za ní styděl i žák třetí třídy. Bohužel, celý film se bere tak neuvěřitelně moc vážně, že se nedá brát ani jako zábavné a oddechové "béčko". PS: Scéna s transportem vysílací věže pomocí helikoptér patří k "higlightům" celého filmu!(22.4.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12