Ochránci

Zaščitniki

Защитники

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2017, 89 min

Úplně blbý to není, po technické stránce je to na úrovni lepšího béčka z émeriky, ale styl vyprávění a hudba všechno zničila. Styl vyprávění je pro nás trošku přímočarý, jsme zvyklý z émerických blockbusterů na rozvláčnější vyprávění, což by možná nevadilo tak jak hudba, která film pohřbila o řád níže.(4.4.2018)

• Hedy

Osránci se nám ukázali v luxusním námrdu přímo ze SSSR. Matička Rus odpověděla na moderní superhrdinské filmy intenzivní žumpou naservírovanou do neuvěřitelné hodiny a půl. To je fascinující když vezmete v potaz že dobrá půl hodina byli sračky které nám o sobě řekla Ruská čtyřka. Film nám začíná představením celé čtveřice. Aby tvůrci dokázali jak moc skvělé jsou schopnosti hlavních genetických omylů ukázali to v bojových scénách které dohromady čítaly přibližně pět až šest minut. V rychlosti ale musíme pak představit našeho hlavního záporáka, nasteroidovaného prošlou Viagrou pro zvětšení čuráka. Což je jediná věc která se ve filmu povedla protože se ukázal jako ten největší čůrák v celém Rusku až po Ukrajinu. Po tří minutovém a trapném souboji na skládce uvězní Steroid Man naše super hrdiny. Ti se dostanou ven pomocí generálky která se tam dostala mnohem snáz než grupa idiotů které chytili tím nejdebilnějším způsobem na jaký mohl tvůrce přijít. V celém filmu jsou vždycky krátké a tupé bojové scény které jsou následovány srdceryvným monologem jednou z postav. Hrdina co si vylévá srdéčko při tom mluví ploše a bez emocí. Film nenechá diváka domýšlet si věci. Všechno musí vysvětlovat nějaký náhodný voják nebo televize. Konec nám přinese ale absolutní perly. První je uplně mega super čuper masakrozní přeměna jednoho z hrdinů do medvěda. Nic extra jen do medvěda. Ještě medvěda co byl poražen jedním úderem od Steroid Mana. Konec v sobě ale schovává ještě větší perlu. Všichni Osránci se totiž čapnou za ramena, a jako vystřižené z Naruta si začvou Rasengan a všechno dojebou jedním výstřelem. Pak nám sdělí že existují ještě další Osránci a že přichází Ferro. Vládce Chánova. Ani jako pravý bolševik tomuhle kinematografickému blitku nemůžu slíbit ani jedinou komunistickou hvězdu.(23.4.2017)

• goauld

Soudruzi dali hlavy dohromady a udřeli tvrdý úder imperialistické USA svými takyAvengers. Jak se řiká, snaha se cení, ale... ale oč se sebevíce budou soudruzi snažit, beztak těm amíkům více jak "po pety" nedosáhnou. Bohužel chybějí zkušenosti a určitá "uvolněnost". Sověti mají skvělé válečné filmy, bo syrovost je tam cítit na každém kroku. Amíci jsou o poznání "měkčí" a proto jejich válečné filmy jsou spíše takové "hry na vojáčky". Já bych to viděl asi tak, že každý at se drží svého řemesla a bude to tak nejlepší.(24.4.2017)

• codyak

Tak tohle se vážně moc nepovedlo. Neumětelství na každym kroku a přehnaná snaha o světovost sráží tohle dílko sovětskýho patriotismu do bahna zapomnění. Každá z postav je tak tupá až to bolí a jedinou jejich superschopností je unudit vás k smrti...ani nevim proč jsem to dokoukal, ale na konci jedna z postav pronese opravdu prorockou větu: "Svět na nás ještě není připraven." A to je teda fakt ;)(25.4.2017)

• Tomulka

Když si vzpomenu na poslední fantastyckou čtyřku (což je útrpná vzpomínka!) tak nutno přiznat, že tento film je bomba. Avšak protože jenom ve srovnání se zmińovaným brakem tak je to na horší tři. Začátek vypadal slibně, ale pak se to něják nepovedlo. A konec byl už nudný. Každopádně musím uznale přikývnout, že se v Rusku povedlo natočit něco takového.(26.4.2017)

• Sheemass

Pokus o kopii marvelovských filmů se Rusům opravdu nepovedl. Příběh je primitivní, dialogy poměrně hloupé, scény hrající na city spíše vtipné a celkově je to všechno spojeno dohromady několika nepřesvědčivými důvody, proč jít bojovat společně proti nepříteli. Během 89 minut nemáte šanci a vlastně ani důvod si některou z postav oblíbit či blíže poznat. Všechny celkem povedené akční scény jsou ukázány v traileru, takže film již nemá čím ohromit A celkově by se mělo více zapracovat na scénáři a trochu přidat na tricích, které jsou místy velmi slabé, ten medvěd se opravdu nepovedl. Západ je v tomto případě o dvě kategorie napřed.(27.4.2017)

• Rian_witcher

Začnu pozitivy. Slušně vymyšlené 2-3 postavy "superhrdinů" a docela líbivé efekty a grafické zpracování (na ruský film). A Negativa? Vše ostatní. Nepropracovaný příběh a vyloženě stupidní dialogy. Vše vypadá jak vykradení obyčejné videohry z počátků Atari. Čekal jsem podle traileru alespoň slušný film, ale zklamání narůstalo od prvních minut :-((28.4.2017)

• pretorij

No zas tak hrozne to neni. Proti hudbe nemam vubec nic. Hudba ala velkofilm. jen ten film k tomu k tomu nejak nesedi. Kazdopadne tvurci meli koule, kdyz nasadili i medveda v ramci tohohle rozpoctu. Nemyslim, ze je to slabsi, nez vetsina soucasnych becek. Herci tak trochu srot, hlavne slavna blondyna generalka ci co co tje, co si vystacila cely film s jednim ubrecenym xichtem. Pri srovnani s teenage stupid serialy co jsou to locker vyhoneny do sedivejch, ale stale nemuzu byt tak kriticky.(1.5.2017)

Khan je bojovník, Ler má charisma, Kseniya je zatraceně sexy a Arsus je prostě zvíře. Záporák celkem ušel. Chybí tam jen nějaký vtipálek a bylo by to lepší. Nemůžete to srovnávat s Avengers nebo tak...berte to jako ruský akční film se superhrdiny. Odpad mohl dát asi jen člověk, co má někde po těle vytetovanou americkou vlajku a věří na Santa Clause...Slušných 60%.(1.5.2017)

• Gabriel_cz

Dobrá komedie / parodie, soudruzi.(1.5.2017)

• robfi

parodie na xmeny, bohuzel myslena vazne pod sloganem dohnat a predehnat. kokotina nejvetsi.(28.5.2017)

• Vital

Něco takového se jen tak nevidí,ten film by si zasloužil 5 * už za ten kýč který z toho teče,za tu krásně průhlednou napodobeninu všech amerických filmů,už stačí jen dodat "Za matičku Rus bych položil život"(5.6.2017)

• Declen

Dokonce by mě ani nevadili místy cold-war era kulisy. Ale místama to bylo vážně debilní i v rámci žánru. Herečky až okatě vypadají jako prostitutky z reklamy na Showpark. Místy trapné dialogy. Hlavní hrdina vypadá jak z filmu od Kaufmana, jo a ještě červeně svítí. Naštěstí kratší stopáž. Ani by mě tolik nevadila lehčí ruská propaganda, glorifikace USA je v dost filmech.(10.6.2017)

• Jack_F.

Jak sladký pocit zprznit tuhle srajdu odpadem a ještě se ukájet slizkým nepřejícím komentářem. No jo, neberte to jako politický úkol, nebo snad, že vlhnu při pohledu na emerickou vlajku, ale tohle je typický příklad, že i polotupý hollywood může být prostě i tak o milion levlů výše a to je smutné. Při vzpomínce na tohle veledílo se ve mě probouzí ten správný dávicí efekt a kroutí se mi střeva, jako bych tam v sobě měl posledního vládce větru a jak toho zmrda nesnáším. Rozhodně neopomenu to poctivé, jak jsem se naučil v online hraní, zanadávání cyka blyat a prosím Rusáci, chcípněte...vaše filmy stojí kvalitativně asi tam kde babovřesky, avšak ty aspoň meměly rozpočet ani na efekt trapného medvěda.(16.7.2017)

• Mejkby

Neuvěřitelná volovina. Dialogy asi někdo opsal z komiksovejch bublin, to už by ani herci zachránit nemohli. Efekty jednotlivejch postaviček celkem ok, obzvlášť Méďa. Příběh dost béčkovej, tak na úrovni slabších seriálů před 20-ti lety. Nevím proč, ale vzpomněl jsem si u toho na Power Rangers:-). Snaha žřejmě byla, ale spíš jsem se dost nasmál.(27.7.2017)

Není to katastrofální, pokud nic světoborného nečekáte. Krátká akční sci-fi, která se snaží v MNOHEM levnějším a skromnějším měřítku napodobit marvelovské Avengers. Postavy se příliš nezapotí (a sotva představí), jelikož stopáž je na takový film až příliš osekaná a osobně bych řekl, že na tento kousek mohli dát více peněz, aby z toho byl i nějaký ten zážitek, protože hlavně finále je silně nevyužité. Děj naprosto tuctový. Jsem zvědav, zda nás někdy v budoucnu čeká druhý díl, protože ten konec byl až nezdravě hodně otevřený. 55%(2.8.2017)

Slabé tři hvězdičky, superhrdinů je prostě už všude moc.(3.8.2017)

• thedien

Klobouk dolů, že se někdo pokusil nacpat do hodiny a půl to, na co Marvel potřebuje nejméně 5 filmů po třech hodinách. Nějak moc to ale nefunguje - všechno je v tak rychlém tempu, že není vlastně na nic čas. Ještě štěstí, že všechny postavy jsou vykradené z jiných filmů, takže člověk plus mínus ví, co od nich může čekat a není potřeba nějaké detailní představovaní. Docela jsem se těšil na něco netradičního ve stylu filmů, které mám rád, ale bohužel se dostavilo spíše zklamání. Když pomineme slabý příběh, kterým ale stejně trpí většina obdobných filmů, tak by to mělo potenciál na něco mnohem zábavnějšího a důstojnějšího.(3.9.2017)

• elimS

15% - komentář 20ti slovy: Cha! :D "Čtyři Fantastičtí soudruzi" Cha! :D Všechno špatně, dialogy hloupé, scénář k pláči, "záporák" k smíchu, "hrdinové" trapní a potitulková scéna wtf? :D Trpěl jsem.(18.9.2017)

• kyrysar

Myšlenka dobrá, děj ze začátku celkem šel. Rozuzlení o ničem. Padouch divnej. Další díl být nemusí. Vydržel jsem to!(25.9.2017)