Po kúpe domu nájde starší pár krabicu s videopáskami, na ktorých je zaznamenaný študentský projekt. Ten sa zameriava na miestnu legendu o desivej postave prezývanej Peeping Tom. Projekt zostal kvôli záhadnému zmiznutiu aktérov nedokončený. Našťastie sa ho rozhodne ujať skúsený filmár Gavin York. Ten sa ale stretáva s pochybnosťami verejnosti a preto sa rozhodne všetkým dokázať, že strašidelné udalosti, ktoré študenti zachytili, nie sú žiadnym podvrhom. (Marceloo)

Marceloo

Po kúpe domu nájde starší pár krabicu s videopáskami, na ktorých je zaznamenaný študentský projekt. Ten sa zameriava na miestnu legendu o desivej postave prezývanej Peeping Tom. Projekt zostal kvôli záhadnému zmiznutiu aktérov nedokončený. Našťastie sa ho rozhodne ujať skúsený filmár Gavin York. Ten sa ale stretáva s pochybnosťami verejnosti a preto sa rozhodne všetkým dokázať, že strašidelné udalosti, ktoré študenti zachytili, nie sú žiadnym hoaxom. - Velmi zaujímavý hororový dokument. Nemôžem sa vyhnúť porovnaniu so Slender Manom, ktorého film som pozeral pár dní naspäť. V tomto prípade ma dej bavil omnoho viac, pretože nie je stavaný na nezmyselných lakačkách a cielom tvorcov nie je zavďačenie sa komerčnému divákovi, ale jeho poslaním je zmiasť diváka a to sa mu vďaka prekvapivým zvratom aj dosť darí. Celá záhada okolo Peeping Toma je dostatočne creepy na to, aby sa aj napriek nízkemu rozpočtu dala bez problémov pozerať. Rozhodne sa mi páčila aj pomalá práca a postupné odhalovanie mystéria záporáka. Herecké výkony sú podla mňa viac než slušné, pretože často sa pri hororoch podobného rázu divím, prečo tvorcovia zavolajú profesionálnych hercov, ktorí narušia ten realistický dojem, ktorý má horor natočený týmto štýlom vyvolať. V tomto prípade sú herci naprostými amatérmi a všetky ich problémy preto pôsobia uveritelnejšie. Nejde o nič prevratné, ale mne horory spracované týmto spôsobom väčšinou sedia. Niečo na tom ale určite bude, keďže sa tu objaví aj Eduardo Sánchez, ktorý tento hororový subžáner preslávil najviac. ()

Beckett51

Hodně dobrá dekonstrukce found-footage žánru s až nečekaně vysokým bubu-faktorem. Atmosférou asi nejpůsobivější FF od As Above, So Below. ()

dubinak

Velice nenápadný jednohubkový horůrek, při kterém jsem neměla vůbec dobrý pocit, když jsem na něj koukala sama doma. Autentičnost je zde opravdu kvalitně vykonstruovaná a všem postavám se dá uvěřit. Je to sice malinko zmatečné tím, že jsou to vlastně tři filmy v jednom, ale scénář to drží na úrovni, kdy se dá ve všem snadno orientovat. Found footage záběry jsou atmosferické, v několika posledních scénách mě fakt intenzivně mrazilo, takže pro mě to je prostě malý levnější efektivní horor, který dokázal zaškrtnout veškeré položky na mém seznamu, abych mu ty čtyři dala. ()