Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

majorzeman13

Průměrný film s šílenou Harley Quinn. Margot Robbie si jí fakt užívá. Záporák v podání Ewana McGregora je cool,fajn. Akční sekvence a hudba jsou dost dobrý. Správně ujetá,psychoušská jízda ! PS: Hyena je skvělá škoda,že má jen několik minut ve filmu. PSS: Warneři čekali zřejmě lepší a kvalitnější film. Ty tržby filmu taky mohli být větší... ()

kopy123

PO ZHLÉDNUTÍ JSEM DOSTAL CHUŤ NA VEJEČNÝ SANDVIČ A TO JE ASI TAK VŠECHNO. HVĚZDIČKU NAVÍC JSEM PŘIDAL ZA NEOBSAZENÍ PŘÍŠERNÉHO JAREDA LETA. JO A TRIKO, KTERÉ NOSILA NA ČERNÁ POLICAJTKA S NÁPISEM I SHAVED MY BALLS FOR THIS, MĚ CELKEM POBAVILO. ANI JSEM SE NEMUSEL DÍVAT NA TY, KDO TO REŽÍROVAL A NAPSAL SCÉNÁŘ,SAMOZŘEJMĚ ŽENY, OBSAZENO VÝHRADNĚ ŽENAMI, MALÝMI, VELKÝMI, STARÝMI, MLADÝMI, ŠIKMOOKÝMI, ČERNÝMI,BÍLÝMI...A TAK TO DOPADÁ FILM,KTERÝ UŽ NETOUŽÍM VIDĚT ZNOVU. :( ()

krajec_svk

2* , jedna pre Margot a druha pre Jurnee lebo sa na ne dobre pozeralo.zvysok strach a hroza. vrchol feminizmu. a o tej 50cke co tam rozdavala kopance po zuby ozbrojenym chlapom skoda reci. ()

Ondra.T

Výprava dobrá, bohužel film shazuje slabý scénář. Celou dobu sledujeme hlavní postavu, která se potácí dějem zcela bez jakéhokoliv plánu nebo (svého) záměru. Čekal jsem alespoň obvyklou omletou linii: 1) představení a vznik hrdiny, 2) představení záporáka, 3) záporák dá hrdinovi důvod ke své likvidaci, 4) hrdina se rozhodne záporáka zneškodnit, 5) hrdina vymyslí plán, 6) hrdina zničí záporáka. Bohužel bod 4 a hlavně bod 5 ze scénáře zcela vypadl. Dívat se celou dobu, jak je hlavní hrdinka bezcílně zmítána životem je dost nuda, a to i přes akční scény. Mimochodem, akční scény jsou dost nevěrohodné. Hlavní hrdinka má viditelně nesportovní postavu, hlubší předklon jí dělá problém a pokus o provaz je k smíchu. Při úderu rukama nevím, jestli je tak pomalá, nebo se jedná o nepovedený “bullet time”. ()

Zravocado

Když mi přátelé řekli že byli na tenhle kousek 2x a někteří 3x, myslel jsem si že to bude zase jednou dobrej biják. Místo toho od začátku blijak. Moje oči se chtěly samy vypíchnout při pohledu na laciný výsledky maskérů, který běžně malujou xichty filmovym hvězdám. Tentokrát asi mělo DC jen na stážisty stážistů maskérů filmových hvězd. Moje pravé oko zvracelo při pohledu na herecké výkony prošlého Řehoře. Levým okem jsem se snažil sledovat děj, bohužel ani příběh mě nezaujal. Bože radši jsem se měl dívat na ten dokument o chudých (ne)ziskovkach rádoby pomáhajících Africe. Stejně jako jsem litoval času ztraceného u Suicide Squad, lituju i tohohle. ()

mety6

Velmi slaba obsada a az nasilu tlacene dalsie feministicke komando. Nuda, nuda, nuda. Jedna hviezdicka za soundtrack a druha za hyenu s menom Bruce. :D ()

lukas.frydry odpad!

To co bylo zábavnou a pro mužské oko dobře koukatelnou postavou v předchozí týmovce, je najednou ve vlastním filmu nekoukatelná hovadina, kterou jsem přetrpěl na tříkrát ... Srašlivě chabej pokus o nějaký holčičí rádoby avengers ( uplně strašně to z toho čiší, že se o to snažili) a ve výsledku dostanete rádoby akční blbost, plnou rádoby vtipných rádoby vtipů s nesympatickýma herečkama a s naprosto nezajímavým příběhem ... Jared Leto mi v tom chyběl neskutečně ... ()

BlackBarron

Mnoho povyku pro nic, to je první, co my přišlo na mysl po zhlédnutí tohoto filmu. Slyšel jsem spoustu špatného, že je to fem. propaganda, hrozná filmařina, naprosto debilní, podprůměrné, ale víte co? Není, je to průměrný komiksový film zaměřený na ženské (anti)hrdinky (Harley tu fakt není záporná). Komiksy též nejsou bez záměru (v určitých je té propagandy tolik, že to nejde číst, zde jen trocha). Je to vyprávění z pohledu Harley, takže spousta kravin a nesmyslností tam je, to jo, ale co čekat od sociopata? Jen ten název je hrozný, nešlo to zjednodušit? 65% ()

Calabria

Do filmu, ze kterého by jste se nabažili osobnosti Harley po ochutnácce ze sebevražedného oddílu něco chybí, ale pro milovníky rozhodně nezklame. Ve filmu je všecko odvedené super, herecký výkon, soundtrack, atmosféra, bojové scény místy i senzační. Ale ten scénář mohl být lepsi si myslim ()

Yeloumen

Nevyrovnané. Akci, střídanou zbytečnými flashbacky a zdlouhavými řečmi v příliš častých pauzách, občas opepří vydařený vtípek, ale těch je bohužel pomálu. O hereckém výkonu lze snad mluvit jen u Margot Robbie. Zbytek, včetně McGregora je nezajímavý, trapný, ubohý. ()

Mart4s

V dnešní době stačí ukázat prstem na postavu, která ve filmu vyčnívá více než ostatní, a okamžitě dostane vlastní film. Můžeme jmenovat spoustu takovýchto průměrných a podprůměrných výprav do naší peněženky s vidinou, že se člověk pobaví. Opak je vždy pravdou a tyhle filmy by spíše měli být ke zhlédnutí někde na netflixu z pohodlí domova, kdy si několik týdnů říkáte ,,OK, tak dnes se na to vážně podívám". V mém případě jsem přijal pozvání v podobě nádherné blondýnky, pro kterou byla Harley oblíbená postava, a zavítal do kina. Nebýt této příjemné společnosti, do kina bych vůbec nešel. A časté koukání do mobilu naznačovalo, že film moc nezaujal ani ji. Teď k samotné Harley - čekal jsem to mnohem horší. S Birds of Prey to nemá společného vůbec nic, ale Margot Robbie si postavu užívala tak moc, že tři hvězdičky dát musím. Vtip i akce se povedli a volba McGregora do role Black Mask byla výborná. Doufám, že se s Margot v této roli neloučíme, nicméně doufám, že se objeví spíše v týmovkách, než v samostatném filmu. ()

DyingAngel

Na Harley Quinn som sa tak veľmi tešila... A prišlo toto. Jedna veľká katastrofa. Jej preafektované správanie vyznievalo, ako keby jej niekto nakreslil mapu správania. Celé to bolo kŕčovité a neprirodzené. Už som si aj myslela, že sa zasmejem... Ale zas sa to pokazilo. Feministicky ladená divná záležitosť zasadená do Gothamu. ()

xray0045

Ciste feministicka zalezitost, drsny, pomateny a rozervany zeny zachranuji nebo likviduji mesto. Zabava i nevyuzity potencial zaroven. Vizual jede na plne pecky a choreografie HQ je tanecne blazniva a zaroven detinska, proste ulet. Potesila me muzika a hlavne pecka od Charlotte Lawrence "Joke's on you". Mimochodem cely soundtrack zpivaji vyhradne zeny, tomu rikam genderova vyvazenost :-) Rezie ma jeste trochu mouchy a cely pribeh je docela klisoidni, coz u komiksovek asi nebudeme brat na zretel. Za shlednuti stoji, ale do filmoteky to nepujde. ()

McGuffin

V příběhu Harley Quinn: Birds of Prey dostala stejnojmenná postava od scénáristky Christiny Hodson úkol být mužným hrdinou trestajícím páchání zločinu, ale působit u toho jako bloňdaté trdlo a naivní emancipující se děvče k zalíbení. Naroubovat na jednu postavu schopností a vlastnosti dvou je, na rozdíl od rozdělení jedné postavy na dvě nebo víc, obtížné řešit. A možná ani divák po takovém řešení netouží. Možná se bloňďaté trdlo líbí i přes předvádění mužských mstivých výkonů a příznivcům akce se její provedení pozdává navzdory nedospělým projevům její autorky, ale sázet na to je komplikace. Scénáristka tak sama pracuje na složitějším úkolu, než který dala své titulní postavě, a sledovat její vlastní nezdar je děsivější, než sledovat upachtěný papírem šustící zdar její hrdinky. Takže tak. https://www.macguffin.cz// ()

Battlekingx

ja nechapu, ze se tvurci nepouci a stale je neprestalo bavit vyrabet takovy skvar, ktery nema spolecneho nic s kvalitnim zazitkem.. Vse co zde clovek dostane je jen barevna podivana.. a barevna jak efektama, tak postavama.. Jsou tam cerne xichty, zlute xichty, pocmarane xichty a kdo vi co jeste... Trapas zavrsila trapna mala zluta holka, co se chovala jak nejvetsi krava na svete, ktera je uplne zbytecna.. jak pro film, tak i pro zivot na teto planete... A ty trapne proslovy :-D mam dost.. Jeste, ze jsem za tenhle nesmysl nevyhodil penize v kine, ale i tak me to stalo hodinu a 3/4 meho zivota.. Jestli stejnym stylem pujde i marvel, tak potes koste, i kdyz i ten uz je dost nahnutej.. ale DC je jednoznacne odepsane ;-) Jde o mentalitu tech, kteri tyhle blbosti vytvareji a jde jasne videt, ze maji IQ30 ;-) Co se tyka samotnych postav, tak je to trapnost nad trapnost.. charaktery jsou uplne trapne... Jak by mel tento film vypadat? Vizual bez hercu a hlavne bez dialogu.. mel by to byt jen vizual s hudbou.. Vic tento film nenabidne a ani neznamena.. Vahal jsem nad tim, ze tomu dam odpad, ale aspon za vizual dam 1* Film je delany pro mentalne narusene feministicke teenagerky a ukazuje jak jsou samy v dnesni dobe mentalne narusene.. ()

LUIGISde

Nebol to taký odpad ako sa vykresluje. Tá postava je sympaticka a celý film posobi do polky celkom zaujimavo. Po hodine ako keby produkcii došli peniaze ale rozhodli sa to nejako dotočiť. Miestami dobré scény občas fajn soundtrack. Bojove sceny nie sú ani realne ani parodické, takže nech to chceli urobiť akokoľvek, proste to nevyšlo. Celkový pocit. 60% je výstižne. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020