Nick a Libby jsou manželé a rodiče malého syna Mattyho. Jednoho dne si vyjedou na plachetnici, a když se Libby probudí, Nick je pryč a na lodi spoustu krve. Libby je obviněna z vraždy manžela a uvězněna. Požádá svou přítelkyni Angelu Greenovou, aby adoptovala jejího syna a živila ho z životní pojistky, kterou Libby po manželově smrti získala. Angela souhlasí. Angela změnila telefonní číslo a adresu a nedala Libby vědět. Té se však podaří číslo získat. Když jí pak volá z vězení, slyší malého Mattyho, jak volá na otce. Libby je v šoku, a když se snaží dovolat znovu, telefon již nefunguje. Libby dochází, že Nick svou smrt zinscenoval a nyní žije s Angelou a Mattym jako rodina. Jedna spoluvězenkyně, bývalá advokátka, poradí Libby, aby si zažádala o podmínečné propuštění z vězení, a také jí poví, že i kdyby manžela zabila, už nemůže být znovu odsouzena, protože za tento čin již jednou trest dostala. Libby se po šesti letech vězení dostane ven na podmínku, ale musí dodržovat jisté podmínky. Musí žít v domě s dalšími podmíněně propuštěnými ženami, najít si práci a dodržovat domovní řád. Každý přestupek by pro ni znamenal okamžitý návrat do vězení. A že to není jen fáma, viděla na vlastní oči. Kurátor Lehman, bývalý univerzitní profesor práva, se s nikým nemazlí. Ani s ním se život nemazlil. Po rozvodu s manželkou přišel o všechno, i o dítě. Proto ví, jak asi Libby je, a vidí v ní problémovou klientku. Nemýlí se, protože Libby hodlá najít svého syna za každou cenu, a zmizí. Lehman je jí v patách. Libby zjišťuje, že Angela už není mezi živými. Zemřela při výbuchu plynu v domě, ale manželovi a synovi se nic nestalo. Libby dochází, že za její smrt může Nick. V novinovém článku, který popisuje Angelinu tragickou nehodu, je i fotografie z jejich domu a na stěně spatří obraz od Kandinského. Rozhodne se ten obraz najít a doufá, že tak najde i Nicka. Stopy ji zavedou až do New Orleansu, kde její manžel žije a podniká pod cizím jménem. Říká si Jonathan Devereaux. Libby má stále v patách Lehmana, ale Nicka-Jonathana vyhledá a nabízí mu obchod. On jí předá syna Mattyho a ona bude mlčet o tom, kdo ve skutečnosti Jonathan je. Mohla by Nicka beztrestně zabít, ale jde jí jen o syna. Nick souhlasí a dohodnou si schůzku i s Mattym následující den na místním hřbitově. Nick však nemá v úmyslu dohodu dodržet a pokusí se Libby zabít. Omráčí ji a položí do rakve k jiné mrtvole v hrobce. Naštěstí jí nevzal pistoli, a tak když se Libby v rakvi probudí, podaří se jí prostřelit otvor a uniknout. Lehman mezitím pátrá na vlastní pěst po Libby i po Nickově skutečné identitě... (TV Prima)

T2

Nič nové doslova na tú dobu už dosť pretrepaný námet v podobnosti s či už s výborne koncipovaným Utečencom alebo konkrétne s herečkou "neustále unikajúcou" Ashley Judd a nehovoriac o polohe "riešiteľa prípadov" Tommy Lee Jones práve obidvaja sa objavili v takýchto podobných úlohách už nespočetne krát, takže pôsobia až moc obohrano. Film ako taký nie je zlý ale neponúka nám nič nové proste kopíruje zaužívané trendy, vo svojom žánre zastáva slušný priemer. Vyšetrovacie metódy su dosť jednoducho odbyté hned na začiatku filmu a náležité súdne pojednávanie vyznie až smiešne. V dnešnej dobe by už podobný námet nemal takú šancu uspieť. ║Rozpočet $70miliónovTržby USA $116,741,558Tržby Celosvetovo $177,841,558 ()

Djkoma

Bud jsem zatraceně dobrej nebo je to hodně špatný film. Od začátku (na té lodi) je jasné, jak ten film skončí a co se v něm odehraje. Když rychle prohlédnete zápletku, film ztrácí všechno. Atmosféra vás nezajímá, postavy konají jak čekáte a vše dokola... Je to škoda, že se podobné filmy snaží být tak okatě zajímavé právě jistými, již klasickými, scenáristickými kličkami. Nebýt krásné Ashley Judd tak se na to snad ani nedívám. ()

DaViD´82

Aneb jak Tommy Lee Jones postoprvé recykluje pózu ze svého hereckého šuplíku "šerif Samuel Gerard". Navíc ve snímku s tak hloupým (a předvídatelným) scénářem, že je vlastně celkem zábavné si ho protrpět. ()

tron

„Pohárik si dám rada, pustili ma len nedávno.“ Fajnová cca 180-miliónová tržba (pri trápnom rozpočte 4O) je jednou z najväčších záhad roku 1999. Nikto to nečakal. A pomerne právom. Nenápadný a komorný triler bez akcie (akože niečo tam je, ale na úrovni Rosamunde Pilcher) a gigantických hviezd berúcich 20 miliónov za film, bol vhodný skôr do televízie na nedeľu večer, než do kín. Napriek tomu do nich šiel. A zažiaril. Rovnakým prekvapením bolo, že toto "televízne polobéčko" nakrútil muž zodpovedný za fantastického Šoféra slečny Daisy. Bruce Beresford sa ako režisér scenára chopil napriek tomu, že obsahoval len málo takých vydarených scén, ako bola na trajekte alebo s počítačom. Napriek renomovanej réžii je to strašná rutina, ale musím priznať, že každým ďalším pozretím ma baví viac. Fakt to nie je veľdielo, no má v sebe niečo, nejaký fíling, ktorý ma vždy chytí a zaujme. Navyše tu hrá nielen fajnová Ashley Judd (ktorá bola v tom čase sľubnou hviezdičkou vďaka Zberateľovi bozkov) a samozrejme spravodlivý drsňák Tommy Lee Jones (ktorého síce titulky nezmyselne, ale z komerčného hľadiska pochopiteľne, uvádzajú na prvom mieste, ale hrá skôr vedľajšiu úlohu). Zaujal ma život za mrežami, ktorý je tu líčený pomaly ako internát na strednej. Zápletka o WTF zákone americkej legislatívy má niečo do seba (zaujímalo by ma, či by sa niečo také mohlo stať v skutočnosti resp. či sa stalo), avšak stagnujúce tempo, stereotypný dej, slabá väzenská časť, matný Bruce Greenwood a smiešne finále páchajú nemalé škody. ()

xxmartinxx

Má to skvělý nápad a celkově je to příjemná podívaná. Jenom mám pocit, že ten potenciál nebyl úplně využit a že s jiným režisérem, ale vším ostatním stejným, by z toho mohlo být prvotřídní drama. Takhle jde jen o další film, který stačí vidět jednou. A to je škoda, protože tenhle film měl na mnohem víc než to. ()

Djoker

První půlhodina je opravdu ubíjející, pak se to naštěstí trošku rozjede a hlavní hrdinka se dostane do několika roztomilých situací. Aho, thriller je v tomto případě dost silné slovo. Jako většina podprůměrných filmů i tento sází na dvě známé tváře. Ashley je určitě pěkná ženská, ale jen to nestačí. Staré koště Tommy Lee zase nedostalo tolik prostoru, aby to vytáhlo z šedi. ()

Gilmour93

De facto modifikace Davisova Uprchlíka, s tím, že Richard Kimble, co nezabil svého partnera, nemá plnovous, není kardiovaskulární chirurg a vůbec je o cosi pohlednější. Loveckým psíkem na stopě je pak variace Samuela Gerarda, ta o něco méně inteligentnější a se stejným počtem nerudných výstupů kolik má vrásek na tváři. Co na tom, že zápletka je z právního hlediska nesmysl (beztrestnost by na konci přineslo jedině zabití v sebeobraně) a Libby při své výpravě za změnou opatrovnictví spáchá dalších 37 trestných činů a přestupků, když je to i přes svou hloupou naivitu docela zábavné.. ()

Botič

Přiznávám se mám slabost pro Ashley Judd a její pohled raněné laně už od Someone Like you a právě díky ní se dalo na Dvojí obvinění koukat. I přes to, že se film prvoplánově drží uprchlíkovského schématu, snadno předvídatelné zápletky a kopíruje již několikrát viděné. 6/10 ()

viperblade

Což o to, námět je dobrý, ale co z toho, když hlavní představitelka je nevýrazná? Pak nevíte, jestli jí máte fandit, nebo ne. Jediný, kdo to všelijak zachraňuje je Tommy Lee Jones, ale i ten už měl lepší role. A nechce se mi věřit, že tohle natočil ten samý režisér, který natočil Řidiče slečny Daisy. To fakt ne. Takže když tu je všechno nemastné, neslané, jaké z toho asi vykouzlím hodnocení? ()

castor

U podobně laděných filmů vždycky záleží hodně na brýlích, které nám život posadil na nos. Hodně přetřásaný námět, hodně zvláštní jednání některých postav. Herci v čele s kurátorem Tommy Lee Jonesem nicméně bez větších výhrad, respektive tenhle buldok tak trochu protlačuje náklonnost ke svému Uprchlíkovi, ale pořád mu to baštíme, velkou pochvalu si nicméně zaslouží Ashley Judd, která je kombinací inteligentní a zoufalé ženy-matky, ale vesměs svou postavu ukočírovala. A zatraceně jí to sekne. A brzo jí dojde, co se asi na romantické plavbě jachtou stalo. Po řemeslné stránce je to slušné (kameraman se kupříkladu při scénách „na trajektu a ve vodě“ nebo „probuzení v rakvi“ snažil), jenže scénáristé (mimochodem tvůrci zbožňované Skály) už to v druhé polovině začínají docela přehánět. Nedělní odpoledne, pauzy na záchod nebo na návštěvu ledničky jsou povolené. Ale pořád to své kvality má, za tím si stojím. Slušné tři hvězdy. ()

petero

Ako TV film slušné, naviac tý herci, no ako kino film neobstojí. Po nejakom tom roku som zbadal jeho názov a ... o čom to bolo? Asi som to videl. Pozriem fotky - aha no jasné. ()

Phobia

Po všech stránkách průměr. Ústřední herecká dvojice se sice snaží, ale z ho*na bič neupleteš - slabý scénář, snadno předvídatelný děj, absence napětí... vlastně nebýt T.L. Jonese a Ashley Judd, strhla bych hvězdičku do podprůměru. Na druhé zkouknutí o něco lepší dojem, našlo se pár sympatických scén a detailů - lehoučký nadprůměr. 59% ()

Hunt

Není to nějak vyjíměčný film, ale Ashley Judd zde hraje fakt dobře -když dávají film v tv, rád se na něj podívám (70%) ()

Shakers

Podobné filmu Utečenec s Harrison Fordom, kde bola hlavná postava nepravom obvinená a na stope jej bol Tommy Lee Jones. Harrisona Forda tu vystriedala sympatická Ashley Judd a namiesto strhujúcich scén sme dostali len zopár lepších a vypätých scén. Je trošku do oči bijúce, že hlavná postava, si da v base tri kolečka na kondičku a už je z nej na slobode profesionálny kriminálnik. Ale čert to ber, dobre sa na to pozeralo, nebolo to zbytočne naťahované, ma to dobrý príbeh a slušné rozuzlenie a hlavne sympťáka Tommyho, ktorého v takýchto rolách jednoducho môžem. 75% - 4* ()

liskam

Průměrný thriller, který je dosti předvídatelný. Jen díky Tommymu dávám 3 slunce. Kdyby byl film bez něj, byl bych přísnější. Za mě 55% ()