Unforgettable

Unforgettable

Thriller

USA, 2017, 100 min

• castor

Velká sláva skrze seriál Chirurgové, pak několik nadějných sólovek a nakonec zaměnitelných blábolů. Možná vydělávaly, ale poslední snímky Katherine Heigl si kinodistribuci už určitě nezaslouží. Rosario Dawson je na tom podobně. Zdálo se, že nebude jen ozdobou filmů hvězdnějších partnerů, leč stalo se a přešlapů má na kontě požehnaně. Karty jsou jasně rozdané. Jedna je majetnická, zlá a ponížená, druhá oblíbená a snaživá, leč ji stíhá minulost a tak občas klopýtne, i když tomu scénáristé hodně pomůžou a sama postava jen pasivně přihlíží následkům: třeba když se rivalka zřítí ze schodů. Divák opravdu nemůže očekávat dramatické zvraty, elegantní zápletky a už vůbec ne inovativní přístup. Tohle tady bylo mnohokrát a podstatně lépe, tvůrci naštěstí nemají problémy s rytmem vyprávění, herecké výkony jsou bez větších výhrad, jen scénárista se toho neměl bát a víc tlačit na pilu. Zejména v 90. letech velmi úspěšná producentka Denise Di Novi se zbytečně cpe někam, kam nepatří.(26.8.2017)

Dlouho jsem neviděl nějaký thriller a u Unforgettable mě zaujalo obsazení, které, jak se následně ukázalo, je největší devizou celého snímku. Zvláště Katherine Heigl předvádí slušný výkon. Věřím, že roli Tessy tuze uvítala, neboť pro ni představuje příležitost vymanit se ze škatulky sladkých romantických blondýnek, případně opory Chirurgů. Rosario Dawson hraje neméně dobře, takže mužské postavy jsou tak nějak navíc, prkenné anebo zcela či téměř virtuální. Docela dobrý film, relax, pokud se díváte bez přehnaných očekávání, budete spokojeni.(28.8.2017)

Mně se to líbilo. Kdyby teda Katherine Heigl byla krapet víc dokonalá a nebyla pořád tak zarudlá, mělo by to ještě lepší efekt, ale nevadí. Celkový příběh byl vymyšlen skvěle. Psychopatická ex a taková ta kyberidentita, která je viditelná většinou jen ve filmech o puberťácích. Myslím, že v dospěláckém světe měla o level větší význam.(29.8.2017)

Katherine se po všech těch sladkých single buchtách, které nikdo nechce dopracovala k mokrému snu. Bitchoidní milfce, kterou si přejete v latexu, kozačkách a s bičíkem, kterým vás bude řezat hlava nehlava. Na to, jak je film dlouhý, je buď málo akční nebo málo temný a napínavý. Katherine hodně pomáhá povaha její role, přesto jí dává lépe a přijatelněji než rozplizlá Rosario. Každopádně, možná v tom filmu hrál ještě někdo, ale kromě Katherine s Rosario si ho po odběhnutí závěrečných titulků nevybavíte.(18.9.2017)

Ono je to do určité míry i zábavné, ale asi ne tak, jak tvůrci chtěli. V zásadě se jedná o nijak zajímavý thriller s tuctovou zápletkou, kdy šílená ex dělá naschvály nastávající bývalého manžela. Nicméně je docela sranda sledovat tu koncentraci všemožných klišé a největší prča je, když dojde na herecké výkony. Copak Rosario Dawson, ta to ještě jakž takž odchodila, ale Katherine Heigl přehrává takovým způsobem, že jsem se musel smát téměř pokaždé, když se snažila dostat do jakéhosi psycho-módu. A to bylo dost často. Všechno korunovala neskutečná závěrečná "bitka". Tak trošku guilty pleasure. 50%(13.9.2017)

• kaylin

Z obsazení jsem byl docela na film natěšený, protože i Rosario i Katherine jsou krásné ženy. Ale zrovna Rosario tady moc své herecké schopnosti neukazuje a mám pocit, že je to ona, kdo film hodně shazuje. Samozřejmě až po scénáři, který sám o sobě nemá čím překvapit a jede si v klasických nudných kolejích.(18.7.2017)

• silentname

Nevýrazný filmový thriller s malou dávkou atmosféry, veľmi predvídateľný a plný slabých hereckých výkonov, ktoré ho skutočne posúvajú hlboko hlboko dole. Najmä Katherine Heigl je tu maximálne zlá a v prvej scénke, kde ju uvidíme z nej nebudeme mať dobrý pocit. Je to proste od pohľadu šialená ženská. Rosario Dawson je podľa mňa skvelá. Snaží sa tomu dať maximum, čo môže a celkovo to možno trošku funguje, no potom sú tu aj divné nasilu scénky ako napríklad strihy medzi toaletami a Tessou, čo chatuje na facebooku a pritom dostáva orgazmy. Nechápem. Záver je plný klišé a vôbec celý film je plný klišé a pôsobí viac TV kvality, ne ako reálny film z kina. Neodporúčam vidieť. Nemôžem povedať, že by som nevidel horšie thrillery od tohto, ale o moc lepším ho to nerobí. Nemyslím si, že by som ho zakopal pod zem, ako niektorí kritici, ktorých kanály na youtube sledujem, no určite to nebude niečo, k čomu sa vrátim, alebo by som odporúčam vidieť komukoľvek z vás. Hodnotenie: C-(11.7.2017)

• majo0007

Na "Unforgettable" som zabudol v momente, keď som vypínal TV. Nechápem prečo sa dlhoročná, kvázi úspešná producentka Denisa Novotná musí na staré kolená srať do réžie.(14.7.2017)

• mark9th

Nemohol som si predsa nechať ujsť vidieť krásnu Katherine Heigl ako crazy bitch po všetkých tých romantických komédiách. Dobre zamýšľaný film, ktorému by ale pomohlo viac pritvrdiť a dať Heigl väčšiu šancu ukázať ako šialená až môže odmietnutá žena byť. Takto to skôr pripomína TV film pre dôchodcov na STV1 v nedeľu večer.(29.7.2017)

• BOURQUE

Klasický thriller s klasickým scenárom, ktorý veľmi dobre poznáme. Prostredie a atmosféra bola daná, ale nebola využitá. Najúprimnejšie tu hrá R. Dawson. Na úplnom závere by mohli ešte pracovať. Osobné hodnotenie: 69% (**) (24.8.2017)

• fernandez

Typický tuctový thriller bez atmosféry a napětí. Neurazí, nenadchne. Vše zajímavé je v traileru a závěr nepřekvapí.(31.7.2017)

• vici08

Klišé, klišé, klišé. Tento film naozaj neprekvapí ničím a pozrel som si ho hlavne pre Rosiario Dawson. Tá naozaj potešila, či už výzorom alebo hereckým výkonom. Žiaľbohu takmer všetko ostatné je  tuctové, thriller zrelý na film týžďňa v sobotu večer na Markíze. Neurazí, ale nezanechá vo vás naozaj nič. Posledná scéna ale zaujímavá.(10.9.2017)