Pilotní díl (E01) (epizoda)

Akční / Komedie

Česko, 2018, 16 min

Jiří Fabík
  • choze

První část je dostatečně zajímavá a vtipná, aby nás navnadila na další díly, tak snad uvidíme dál. Technicky v pohodě, Junák hraje svou klasickou hřmotnou figuru, Grundman je zase správně uťáplý. Jediné, co se mi líbilo méně, byla zbytečně dlouhá akční scéna ve skladu. 70%.(14.12.2020)

• PanTumnus

Režijně je to all over the place. Humor je absurdní, akce je absurdní a v rukách zkušenějšího štábu by to asi bylo i boží. Přijde mi, že si zde tvůrci ukousli až moc velké sousto. Vedení herců je téměř neexistující, Junák jakoby si spletl plac s dabingovým studiem. Výborný Grundman ho neskutečně přehrává. Zoomovačky, zrychlovačky atd. nenahradí komediální timing a v akčních filmech byly in někdy v roce 2006. Takhle zkrácené (delší stopáž by prospěla, protože o postavách víme jen minimum) to působí jen jako špatně zrežírovaná předváděčka výbuchů, gore, slo-motion záběrů a španého cgi. Na studentský film super, na profi věc je to málo.(2.12.2020)

• - Na pilotním díle se podílela téměř veškerá brněnská filmová komunita. (Zdroj: Lonely Production)

• - Pro pilotní díl se natáčela nebezpečná kaskadérská scéna, kdy kaskadéra Jiřího Kosorinského odhodí silná exploze a on letí zavěšený na lanech přes celou místnost, přičemž je celé jeho tělo v plamenech a dokonce jej ve vzduchu museli další kaskadéři i hasit. (Zdroj: Lonely Production)