Ókami šódžo to kuro ódži

• japonský

Rjúiči Hiroki

Předloha:

Ajuko Hatta (komiks)

Jukiko Manabe

slabsie 3*... prva polka filkmu fajn, dobre som sa zabavila, prijemne to plynulo... ale druha polka bola zbytocne natiahnuta, par prestojov a k tomu este slaba kamera... skoda(13.1.2018)

Kurosaki-kun... měl podobně „násilnický“ námět, ale nakonec tenhle film se mi líbil víc. Především z hereckého hlediska a přemýšlení postav. Ať byly sympatické nebo ne, tak měly svou uvěřitelnost. A celkově mě bavily víc. Nemluvě o tom, že Nikaidó je velmi kvalitní herečka a Jamazaki prostě leze nahoru a tady to jde vidět. Jen si myslím, že roztřesené kamera se do filmu s tímto žánrem nehodí. Ano, jde vidět, že film neměl moc velký rozpočet, ale to nakonec ničemu zásadně nevadí. Tedy až na kameru a některé přechody. A sem tam nějaká scéna by si zasloužila zkrácení. Ale vlastně jsem se vůbec nenudila. Řekla bych, že sebeúcta hrdinky je zde mnohem lépe zobrazována než v anime či předloze. Určitě by se to dalo udělat lépe, ale co už. Na pěkný průměr to dosahuje.(9.10.2016)

"Otoč se třikrát dokolečka, dej pac a zaštěkej." ■ Měl jsem včera večer náladu pustit si cokoli a náhodou si vybral tohle. Vůbec to nedopadlo zle. Příjemný a koukatelný snímek, vycházející z anime na první i druhý pohled. Holka, která chce na škole zapadnout do holčičí skupiny, předstírá, že má kluka, když je nucena ukázat fotku, náhodně jednoho vyfotí na ulici, aby zjistila, že chodí do stejné školy. On překvapivě souhlasí předstírat, že je její přítel, ale na oplátku žádá, aby ona byla jeho pes. Cynický unuděný bastard :). Co píše Zíza o kameře, u mě to je naopak plus. Ruční kamera působí (nevím, jestli úmyslně, ale neřeším) nedokonale a v mých očích dodává dynamiku, co se mi ale doopravdy líbilo, byly pohledy z dálky. Nezvyklé, příjemné, člověk si musí trochu představovat a napadlo mě, že přesně takto asi vypadala scéna v anime (které jsem neviděl). ■ Před dvěma lety, po Himizu, jsem o Fumi Nikaidó napsal, že mi připadne být nová Aoi Miyazaki. Za těch pár let se vyvinula o kus dál, trochu jinam, ale určitě ne špatně. Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=5aNXHE_xxqI(6.3.2017)

Další pohodová romantika ze školního prostředí. V poslední době mám při jejich výběru šťastnou ruku, takže i tady jsem se bavila. Sice mi z nich asi přijde nejslabší, přesto to je pořád lepší průměr a ráda se na to podívám znovu. Postavy jsou sympatické a pěkně zahrané. Obzvlášť při scénách hlavní dvojice jsem se bavila. Konec mi přišel lehce natahovaný, ale aspoň hrála pěkná hudba, takže se to v poho dalo.(13.1.2018)