poster

Na východ od ráje (TV film)

 • Velká Británie

  East of Eden

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2014, 52 min

Režie:

Hana Roguljič
 • czkiwi
  odpad!

  Politický aktivismus a propaganda nejhrubšího zrna v podání P. Procházové.(25.8.2016)

 • sator
  ***

  Vlastně ani nevím jestli práce novináře má nějaký smysl, jestli má na něco vliv...(6.3.2018)

 • Marze
  ****

  Viděl jsem v televizi na ČT2. Styl vyprávění očima vypravěčsky se mi líbil. Postupně si skládáme chaotické střípky cizích kultur a vše o reportérce dohromady. Úvodní scéna v níž mina utrhne nohy řidiči vojenského transportéru a jeho vojenští "kolegové" ho položí na prašnou silnici hlavou dolů, položí vedle něj plachtu a čekají až dodýchá, naznačuje, že nepůjde o běžný dokument.(6.3.2018)

 • fraktal
  ***

  Ač Petra Procházková (i její životní peripetie) jsou velmi zajímavou záležitostí, dokumentu se bohužel nepodařilo zabrousit nějak hlouběji a většinou jen tak zběžně zachycuje přes její rameno několik drobných etud a peripetií z cest do ruského prosoru...(10.4.2016)

 • Harry_
  ****

  Přestože je dokument promítán na Jednom světě (2016), je to skutečně spíše televizní dokument, jehož cílem není detailní pohled na nějakou problematiku nebo obsáhlý životopis Petry Procházkové. Jde skutečně o medailonek asi nejznámější české žurnalistky, která si udělala jméno zejména válečnými reportážemi z Čečenska. Její práce je obdivuhodná a dokument bohužel nezahrnuje všechny její aktivity. Dozvíte se i méně známá fakta z osobního života, ne vždy budete souhlasit a uvidíte, že má skutečně tah na branku a dává si záležet na tom, aby bylo jasné za koho kope. Dokument je natočen poměrně dynamicky a vtipně, takže se nebudete nudit. 70 %.(11.3.2016)