Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

• Lacike

Tak tu mame dalsi sterilny zivotopis gangstera. Oproti Nittimu, ktory som nedavno videl, sa tentokrat autorom podarilo aspon solidne navodit dobovu atmosferu a zaroven má film jasnu dejovu linku, ktora sa tiahne celym filmom. Herecke obsadenie je tiez slusne. Paradoxne mi lepsi pripadal Max Perlich ako mlady Lansky, než Richard Dreyfuss ako stary Lansky. Takisto ma potesil Eric Roberts ako Bugsy Siegel. Ostatni mi uzpripadali dost tuctovy. Napriek tomu, ze to produkovalo HBO, tak mi to celkovo pripadalo malo drsne. A ani do hlbky vo vykresleni vsetkych vztahov to prilis neslo, pretoze ani na to nebol cas. Vysledkom je priemerny film na jedno pozretie. 5/10.(8.2.2015)

Spomienky slávneho ,jednoho z mála židovských mafiánov ktorý sa dostal v hierarchii sicílskych bossov až na vrchol popri Lucky Lucianovi a zomrel prirodzenou smrťou na Floride.(18.4.2007)

• Paldiny

Život židovského mafiána Lanskyho nám tvorcovia podali tak ako nemali a to mozaikovito. Či bola príčinou rozsiahla látka, kde sa dôležitým obdobiam a postavám vedeli venovať len na obmedzenom priestore, preto to potrebovali zakryť, alebo skrátka filmu chceli dodať lesk originality, netuším. V každom prípade seba menšiu zaujímavú scénu kazia neustále prelety obdobiami, kde sledujeme detstvo, dopravu páleného alkoholu, pokusy o zábavný priemysel, súd, alebo „stratu identity“, kedy už pre neho nie je na zemi miesto. Táto látka si zaslúžila lepšie spracovanie, lepších hercov (zapamätania hodný bol len Luciano), oceňujem tak iba výber témy a dobové zobrazenie. Jedna z tých slabších mafiánok.(13.12.2017)