Vzteklej pes a Glorie

Mad Dog and Glory

Besný pes a Glória

Komedie / Drama

USA, 1993, 97 min

Mdlé. Nápad to byl opravdu dobrý, jenže se v průběhu času prostě rozpliznul do takové jakési limonádičky pro americké vdané paničky v domácnosti. Tři hvězdičky dávám za herecké výkony všech čtyř představitelů hlavních a pohlavních rolí, kteří však, ruku na srdce, tentokrát předvedli také jen svůj standard, jakkoli vysoký.(5.2.2010)

Vzteklý pes De Niro je ke své atypické roli poctivý a přesvědčivý, dlouho jsem se nemohl rozhodnou co si myslet o Billově prapodivném mafiánovi, až jsem došel k tomu, že je tak jiný od obecně zažité "kmotrovské" předlohy až je geniální (a to jsem si v duchu chvíli pohrával i se spojením nevhodně obsazený) a Umě Thurman to tady sluší jako málokdy, i když bych její výkon rozhodně neoznačil jako nezapomenutelný. No a jako třešnička na dortu - David Caruso a jeho fantastický zrzavý rytíř, který se s ničím nepáře, jakožto Waynův (De Nirův) přítel a vzor. 70%(24.1.2007)

Trochu jsem se toho filmu obával (aniž bych četl zdejší komenty), ale nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Hodně příjemná lidská komedie o různých povahách a jejích nositelích. Ne že bych se u toho smál nahlas, ale docela jsem si to užil. Cítím z toho filmu duši, což se mi u těch současných moc nestává. Po hodně dlouhé době film, v němž mě bavil De Niro a zase mě na chvíli přesvědčil, že když chce a umožní mu to scénář, tak ve filmu i hraje a ne, že v něm jen je. Murray je bez debat, pokaždé, když se objevil, chtělo se mi chechtat nahlas. Nejvíc mě ale rozsekal David Caruso.(10.1.2013)

• Lacike

Taky nemastny neslany mix zanrov u ktoreho ani neviem, co vlastne malo byt tym hlavnym. Vtipne mi na tom okrem nic okrem sceny, ked je De Niro cely happy z toho, ze si konecne zasukal, nepripada. Jedine, co akotak funguje, je romanticka linia medzi De Nirom a Umou Thurman. De Niro dokaze vyvolat sympatie aj v takejto nevyraznej ulohe obycajneho smoliara a Uma mi po dlhsom case pripomenula ako bola zamlada neskutocne sexy. Trocha nahoty zakazdym zvysi okrem ineho aj hodnotenie. Bohuzial cela ta linia s pseudodrsnym mafianom Murrayom je neskutocne trapna a cely cas cakate, kedy sa ukaze, ze je dobrak od kosti, co sa nakoniec na velke prekvapenie stane. Hm. Vysledkom je nudny zbytocny film, ktory nevyuzil zaujimavy napad a ani hviezdny herecky potencial. 4/10.(3.8.2017)

Produkce Martina Scorseseho, hlavní role Roberta De Nira, vedlejší role Umy Thurman a Billa Murrayho, mafiánsko-policajtský příběh... přesto s odřenými zády za pouhé 3*? Největší chyba je, jak už to tak bývá, v dost přihlouplém (místy až debilním) scénáři, který, i když se herci mohou přetrhnout, tak neobjasní snad vůbec nic. Je plný nelogičností, různých blbostí, zvláštních chování a spektakulárních rozhodnutí postav, zvláště pak motivace Murrayho postavy jsou maličko nepochopitelné. Dost zvláštní film, který z podprůměru vytahují pouze herci.(17.5.2014)

• - Natáčení probíhalo v Chicagu. (Terva)

• - Při jedné ze společných scén omylem zlomil Bill Murray nos Robertu De Nirovi. (korbitch22)

• - Kvůli přepracování závěrečné scény bylo uvedení filmu zpožděno o rok. (Terva)