Policista Wayne zachrání život jednomu člověku. Zanedlouho se dozví, že to byl známý gangster Frank. Ten ho za odměnu pozve do svého nočního klubu. Trochu se spolu seznámí, a když Frank zjistí, že Wayne žije sám, pošle mu jako " dárek" dívku Glorii, aby mu týden dělala společnost. Wayne ji chce vyhodit, ale Glorie mu vysvětlí, že kdyby ji Frankovi vrátil, dostala by se do maléru ona a její bratr, který Frankovi dluží peníze. Wayne si ji tedy doma nechá, vyspí se s ní, vznikne mezi nimi vztah. Po týdnu si Frank přijede Glorii vyzvednout, ale Wayne mu ji už vydat nechce, protože s ní chce žít.Frank mu nabídne, že Glorii prodá za 40. tisíc. Wayne hořko těžko peníze sežene, ale Glorie takový kšeft odmítne a sama odejde. Frank si pro ni přijde znovu, vypadá to, že se střetne Frankův gang a policajti, kteří přijedou zase podpořit Wayna. Frank s Waynem se tvrdě poperou, do toho zmatku se najednou Glorie vrátí, a aby zabránila většímu maléru, rozhodne se, že se k Frankovi vrátí dobrovolně. Frank je ale také velkorysý, a když vidí, čeho je Wayne kvůli Glorii schopen a ona kvůli němu, vzdá se jí, a nechá je už oba na pokoji... (TV Nova)

Trailer

Jiří K.

Začátek dobrej, ke konci jsem to vypnul při té tristní rvačce na chodníku před De Nirovým domem, říkajíc si, ti se snad zbláznili, ne? Divné, to bylo asi liduprázdné velkoměsto, nikdo nepřiběhl - nikoho to nevzrušovalo, nikdo nezavolal policii, asi je to v emérice normalní...to by se u nás v čechystánu stát nemohlo... ()

Zombo

Dobré, místy dokonce velmi dobré (bohužel i trochu utahané) drama. Určitě bych tomu nedal označení komedie jen kvůli lehké ironii a hrstce průměrnějších vtipů a hlášek. Příběh tomu také moc neodpovídá - osamělý a senzitivní/zbabělý policista se náhodně chytí do křížku s citově nevyrovnaným mafiánem - možná až na ten zmatený a poté terapeutem odlehčený konec, který spíš zklame. Jinak R. De Niro zahrál svůj slušný standard, D. Caruso mile překvapil, ale nejvíce na mě zapůsobil charismatický a vždy výborný B. Murray, zvlášť když jsem ho poprvé viděl v záporné roli. ()

5150

Trošku zvláštní krimi-komedie. Má zajímavě obsazené charaktery. Robert De Niro jako vyměklý polda a Bill Murray coby gangster.. Nejvíc se však blýsknul David Caruso ve vedlejší roli drsného poldy. Všimli si toho patrně i producenti, takže si Caruso zanedlouho střihnul hlavní role v thrillerech JADE a POLIBEK SMRTI. ()

Bilky

Všetci by tu radi videli obe hlavné postavy vymenené podľa šablóny: De Niro = mafián a Murray = ustrašený snílek. Ale práve v tom originálnom prevrátenom castingu je čaro tejto nahorklej komédie. A až na záverečnú scénu sa mi to celé javilo oveľa uveriteľnejšie ako 90% všetkých filmov oboch protagonistov. Pre mňa je tento film po každom pozretí lepší a lepší 😜 75% ()

kubilov

Produkce Martina Scorseseho, hlavní role Roberta De Nira, vedlejší role Umy Thurman a Billa Murrayho, mafiánsko-policajtský příběh... přesto s odřenými zády za pouhé 3*? Největší chyba je, jak už to tak bývá, v dost přihlouplém (místy až debilním) scénáři, který, i když se herci mohou přetrhnout, tak neobjasní snad vůbec nic. Je plný nelogičností, různých blbostí, zvláštních chování a spektakulárních rozhodnutí postav, zvláště pak motivace Murrayho postavy jsou maličko nepochopitelné. Dost zvláštní film, který z podprůměru vytahují pouze herci. ()

• Kvůli přepracování závěrečné scény bylo uvedení filmu zpožděno o rok. (Terva)
  • Při jedné ze společných scén omylem zlomil Bill Murray nos Robertu De Nirovi. (korbitch22)
  • Ve filmu se objevuje stejná saxofonová skladba, která zazněla ve snímku 7 Women (1966). (Terva)