Vzteklej pes a Glorie

Mad Dog and Glory

Besný pes a Glória

Komedie / Drama

USA, 1993, 97 min

Dobré, místy dokonce velmi dobré (bohužel i trochu utahané) drama. Určitě bych tomu nedal označení komedie jen kvůli lehké ironii a hrstce průměrnějších vtipů a hlášek. Příběh tomu také moc neodpovídá - osamělý a senzitivní/zbabělý policista se náhodně chytí do křížku s citově nevyrovnaným mafiánem - možná až na ten zmatený a poté terapeutem odlehčený konec, který spíš zklame. Jinak R. De Niro zahrál svůj slušný standard, D. Caruso mile překvapil, ale nejvíce na mě zapůsobil charismatický a vždy výborný B. Murray, zvlášť když jsem ho poprvé viděl v záporné roli.(25.7.2004)

• Jiří K.

Začátek dobrej, ke konci jsem to vypnul při té tristní rvačce na chodníku před De Nirovým domem, říkajíc si, ti se snad zbláznili, ne? Divné, to bylo asi liduprázdné velkoměsto, nikdo nepřiběhl - nikoho to nevzrušovalo, nikdo nezavolal policii, asi je to v emérice normalní...to by se u nás v čechystánu stát nemohlo...(30.7.2004)

Mdlé. Nápad to byl opravdu dobrý, jenže se v průběhu času prostě rozpliznul do takové jakési limonádičky pro americké vdané paničky v domácnosti. Tři hvězdičky dávám za herecké výkony všech čtyř představitelů hlavních a pohlavních rolí, kteří však, ruku na srdce, tentokrát předvedli také jen svůj standard, jakkoli vysoký.(5.2.2010)

• Galadriel

Hvězdné obsazení slibovalo mnohem lepší podívanou, než jakou tenhle film ve skutečnosti nabízí. On vlastně nenabízí skoro nic, vyjma těch příjemných herců a několika málo povedených okamžiků. Navíc jsem měla tu smůlu vidět film s naprosto příšerným českým dabingem, který srazil celkový dojem možná i o hvězdičku níž, než bych hodnotila v případě originálního znění.(15.6.2008)

Vzteklý pes De Niro je ke své atypické roli poctivý a přesvědčivý, dlouho jsem se nemohl rozhodnou co si myslet o Billově prapodivném mafiánovi, až jsem došel k tomu, že je tak jiný od obecně zažité "kmotrovské" předlohy až je geniální (a to jsem si v duchu chvíli pohrával i se spojením nevhodně obsazený) a Umě Thurman to tady sluší jako málokdy, i když bych její výkon rozhodně neoznačil jako nezapomenutelný. No a jako třešnička na dortu - David Caruso a jeho fantastický zrzavý rytíř, který se s ničím nepáře, jakožto Waynův (De Nirův) přítel a vzor. 70%(24.1.2007)

• - Kvůli přepracování závěrečné scény bylo uvedení filmu zpožděno o rok. (Terva)

• - Při jedné ze společných scén omylem zlomil Bill Murray nos Robertu De Nirovi. (korbitch22)

• - Roli Franka Mila měl původně ztvárnit Robert De Niro, nakonec si však postavu zahrál Bill Murray. (Terva)