Vzteklej pes a Glorie

Mad Dog and Glory

Besný pes a Glória

Komedie / Drama

USA, 1993, 97 min

Trošku zvláštní krimi-komedie. Má zajímavě obsazené charaktery. Robert De Niro jako vyměklý polda a Bill Murray coby gangster.. Nejvíc se však blýsknul David Caruso ve vedlejší roli drsného poldy. Všimli si toho patrně i producenti, takže si Caruso zanedlouho střihnul hlavní role v thrillerech JADE a POLIBEK SMRTI.(25.12.2007)

Dalsi z velmi svojraznych gangsterskych produktov,je velmi tazke pohybovat sa prave v rezirovani gangsterskych filmov ak existuje taka konkurencia ako Martin Scorsese,i preto mal McNaughton stastie ze na projekte sa podielal i Scorsese ktory vniesol do deja pravu gangstersku atmosferu,ovsem iba v jednotlivych pasazach.Dalej moja pochvala patri jednoznacne uz k permanentne dobremu Robertovi De Nirovi,Billovi Murrayovi ktory vyborne zvladol charakter mafianskej spiny co ma dost udivilo vzhladom na jeho sklony ku komedialnemu vystupovaniu. A nakoniec musim dodat ze som sa konecne dostal k filmu v ktorom sa Uma Thurman herecky vyfarbila,pretoze by som jej herecke kvality asi velmi spochybnoval.(15.1.2007)

• Lacike

Taky nemastny neslany mix zanrov u ktoreho ani neviem, co vlastne malo byt tym hlavnym. Vtipne mi na tom okrem nic okrem sceny, ked je De Niro cely happy z toho, ze si konecne zasukal, nepripada. Jedine, co akotak funguje, je romanticka linia medzi De Nirom a Umou Thurman. De Niro dokaze vyvolat sympatie aj v takejto nevyraznej ulohe obycajneho smoliara a Uma mi po dlhsom case pripomenula ako bola zamlada neskutocne sexy. Trocha nahoty zakazdym zvysi okrem ineho aj hodnotenie. Bohuzial cela ta linia s pseudodrsnym mafianom Murrayom je neskutocne trapna a cely cas cakate, kedy sa ukaze, ze je dobrak od kosti, co sa nakoniec na velke prekvapenie stane. Hm. Vysledkom je nudny zbytocny film, ktory nevyuzil zaujimavy napad a ani hviezdny herecky potencial. 4/10.(3.8.2017)

Mdlé. Nápad to byl opravdu dobrý, jenže se v průběhu času prostě rozpliznul do takové jakési limonádičky pro americké vdané paničky v domácnosti. Tři hvězdičky dávám za herecké výkony všech čtyř představitelů hlavních a pohlavních rolí, kteří však, ruku na srdce, tentokrát předvedli také jen svůj standard, jakkoli vysoký.(5.2.2010)

O tom, že Robert De Niro a Bill Murray jsou dva herci té nejvyšší kvality, snad nikdo nepochybuje. Oba dokáží zahrát snad cokoliv tak, aby jim to člověk sezřal a myslel si přitom, že právě snědl hlavní jídlo od nějakého michelinského šéfkuchaře. Jenže, jenže, jenže... Jak to říct? Když má někdo vypadat jako gangster, je De Niro nadBůh. Když dojde na hraní toho největšího losera na světě, září Murray jasněji než severka. A oba se můžou snažit, jak chtějí, a zahrát své role klidně s Oscarovou grácií, ale i tak z hlavy nedostanete myšlenku, že ten nesmělý chlapík, kterému by Uma u televize měla dávat ruku kolem ramen, je Bill a ten tvrďák stojící u auta před domem zas Robert. Chválím odvahu, kluci, ale kdybyste si role prohodili, dokážete i z neinteligentního nudného scénáře vykouzlit zatraceně zajímavé dílko. Takhle to ale vychází na naprosto nejobyčejnější tři hvězdičky.(11.8.2008)

• - Kvůli přepracování závěrečné scény bylo uvedení filmu zpožděno o rok. (Terva)

• - Při jedné ze společných scén omylem zlomil Bill Murray nos Robertu De Nirovi. (korbitch22)

• - Natáčení probíhalo v Chicagu. (Terva)