Je Štědrý večer. Mlejnkovi, jako každý rok, společně vyráží na půlnoční mši. Jen Petr, na oko otrávený nečekaným rozchodem, odmítne. Ve skutečnosti míří za Evou, aby si dopřáli ještě jednou rozloučení, než se jejich cesty nadobro rozejdou. To ještě netuší, že budou mít během setkání nečekaného hosta, který všechny plány změní. Karel se namísto plánovaného posezení v kostele musí věnovat tomu, že Vlasta našla nedaleko babyboxu odložené nemluvně a rozhodla se vypátrat jeho matku. Hlas rozumu Karlovi velí dítě odevzdat do rukou úřadů, ale jsou přece Vánoce, čas zázraků. A i Ruda, který je běžně s Karlem zajedno, věří, že by měli jeden zázrak zkusit zařídit. (Česká televize)

adaben

Tak určitě lepší než pořád koukat na české herce jen jako vystresované figury v kriminálkách, na patologii, ve vyšetřovacích místnostech, ale nemohu si pomoct nějak mi to ve výsledku připomnělo Bakaláře. Příjemné, zpravidla zajímavě rozehrané, sympatičtí herci, ale pak nějak jen taková rychlovka bez většího dotažení a důrazu na všechno, včetně humoru. ()