Sex instruktor

Keď už hovoríme o sexe

Komedie / Romantický

Kanada / USA, 2001, 97 min

• kleopatra

Já naiva jsem si myslela, že když je v tom James Spader za doktora přes vztahy, tak že mě čeká něco stejně skvělého jako Sex, lži a video nebo Sekretářka. Hm, no to jsem si teda naběhla.(2.4.2005)

Taková příjemně trhlá komedie o šuk... souložení, důležitosti a prospěšnosti kroužení a o tom, že nejlépe vás vojebou právníci. Zajímavě obsazená a herecky velmi překvapující - Catherine O'Hara a Bill Murray si vyloženě užívají, Spader je překvapivě skoro až nepříjemně trhlý a Lara Flynn Boyle je skvělá a hrozně ji to sluší, jen je škoda, že už jde poznat, že její přirozenou krásu už nahrazuje krása uměle vytvořená. Škoda, taková hezká a roztomilá holka to byla v Twin Peaks. Mým osobním potěšením je krátká role Kathleen Robertson, jedna z mých lásek ještě z Beverly Hills 902 10.(17.1.2016)

• Matty

Impotentní komedie. 20%(20.8.2006)

• Oskar

Jeden z těch nezávislých filmů, které jsou nezávislé vlastně jen proto, že se bojí přímé konfrontace s otevřeně komerčními komediemi. Tentokrát asi ne z důvodu intelektuální pózy, ale jednoduše proto, že Sex instruktor na to nemá. Takže si John McNaughton připravil alibi, aby pak mohl říkat "Úspěch? Ale co vás vede, o úspěch nám v žádném případě nešlo..." Je to jen taková komorní, únosně vulgární hříčka, o které by nemělo cenu mluvit, nebýt toho, že svedla dohromady Billa Murrayho a Catherine O´Harovou. Třebaže jsou jejich role korektně se haštěřících právníků vedlejší, bavily mě mnohem víc než to hlavní poplašené hejno cvokařů a jejich obětí. Doufejme, že se ti dva ještě v nějaké komedii sejdou. 40%(23.8.2006)

Osviežujúca bláznivá komédia. Keď vypnete mozog, celkom príjemne pobaví. Pravdaže pre Jamesa Spadera ďalší kostlivec v skrini, ale napríklad taká Catherine O'Hara sem výborne sadla. Na Laru Flynn Boyle nemám vyhranený názor, no túto roličku si strihla dobre. Melora Walters dobrá, Bill Murray sa príliš neblysol a ostatní herci sú len do počtu.(5.4.2005)

• - Natáčení probíhalo v kanadském městě Calgary. (Terva)