Nebezpečné hry

Divoké hry

Nebezpečné hry

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1998, 108 min

Takový filmový Jekyll a Hyde a Jekyllova sestra co se dala na porno. Chvíli to vypadá na standardní zápletku o očištění jména křivě obviněného učitele ze znásilnění žaček. Zhruba po hodině filmu diváka ale čeká otočka kamsi jinam. Směrem tím, kde leží asi milion podrazů. Prakticky kdokoliv, kdo má nějakou hlavní roli, si brousí zuby na milionový obnos z vyhraného soudu a nebojí se u toho kohokoliv podrazit, případně rovnou zabít. Silné místo rozhodně bylo v tom, že po několika prvních odhaleních i filmů znalý člověk jako já absolutně ztrácí odhad, jak se to bude dál vyvíjet. Překvapení na každém kroku skrývá i slušná nálož erotických scén. Vzrušení jak ze zabíjení tak z nahých těl. Trpělivý divák bude na závěr v titulcích odměněn zfilmovanými scénami, které jsme ve filmu nesměli vidět, protože se v nich skrývaly dějové zvraty. Za což režiséra chválím a těším se na další díl.(21.11.2014)

• Piškotka

Opravdu slabé a takové neučesané. Konec si hrál s představivostí diváka a vyváděl z míry svou překombinovaností, kdy vlastně každý na každého měl nějakou vazbu. Obě ženské hrdinky mi hodně drhly, hlavně D. Richards vypadala jako z béčkového pornofilmu. Chlapi se taky moc nepochlapili. Hvězdy dávám za hudbu a občas zajímavého K. Bacona.(16.7.2009)

Pro mě byl tenhle filmeček příjemné překvapení. Ve své době hodně populární nečekané zvraty použili tvůrci Nebezpečných her také, a pro jistotu ne jednou. Viděl jsem to už dávno, nicméně vzpomínám si na něj dost dobře. Matta Dillona mám celkem v oblibě, Denise Richards byla přiměřeně sexy, takže se jim dají odpustit ne úplně věrohodné výkony, ale scénář nebyl špatný, byť mohlo těch kombinačních kliček být o 2-3 méně.(29.5.2013)

• Balet

Víc než jednu nemůžu dát. Ta jedna je za Billa Murraye, který předvedl svůj standartní (tzn. velmi dobrý) výkon. Zbytek filmu byl tak divně a bizardně vypointovaný, že to až byl k smích. Od thrilleru očekávám napětí a tady se po 95. zvratu už dostavoval jen smích... Nic moc. Nevím kam je tenhle film cílený, ale podle počtu scén, kde má Dennise Richards plavky/mokré, průhledné plavky/spodní prádlo/nic bych řekl, že někam kolem 16-17. let... Na film jsem se díval aniž bych věděl o čem je a tak by to mělo být...(22.5.2006)

Naprosto skvělý thriller, sice sem to viděl už poněkolikátý, ale tentokrát se mi to líbilo asi úplně nejvíc. Film má několik fakt geniálních zvratů a docela i nečekaných a fakt výbornej děj. Jediný co bych vytknul je, že závěr je trošku moc překombinovanej, tvůrci v duchu předchozích událostí kdy všechno co se ve filmu stalo několikrát překroutili, udělali přezvratovanej konec, to znamená, že do pár minut naravali hned několik zvratů a to už bylo fakt moc, ale jinak nemam filmu co vytknout. A ta sexy scéna s Denise Richards a Neve Campbell stojí za to(1.1.2007)