Nebezpečné hry

Divoké hry

Nebezpečné hry

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1998, 108 min

Tých zákulisných ťahov na jeden film až strašne moc, až sa z toho človek musí prejesť a preto to ostane s celkového pohľadu len na priemernej úrovni, prvá polovica bolo fajn, tá druhá už začala tápať sama v sebe a to hlavne v tom nadbytočnom kruhu prešmyčiek. ║Rozpočet $20miliónovTržby USA $30,147,739Tržby Celosvetovo $67,200,000(12.4.2008)

Naprosto skvělý thriller, sice sem to viděl už poněkolikátý, ale tentokrát se mi to líbilo asi úplně nejvíc. Film má několik fakt geniálních zvratů a docela i nečekaných a fakt výbornej děj. Jediný co bych vytknul je, že závěr je trošku moc překombinovanej, tvůrci v duchu předchozích událostí kdy všechno co se ve filmu stalo několikrát překroutili, udělali přezvratovanej konec, to znamená, že do pár minut naravali hned několik zvratů a to už bylo fakt moc, ale jinak nemam filmu co vytknout. A ta sexy scéna s Denise Richards a Neve Campbell stojí za to(1.1.2007)

Konečně jsem dohledal a zkouknul ten správný "erotický thriller", co jsem dlouhou dobu hledal :)) Když jsem někdy mezi lety 99-00 viděl jako náctiletý pozdě v noci v televizi tenhle film, silně to na mě zapůsobilo. Už nedokážu říct, zda to bylo kvůli tehdy explicitním erotickým scénám, nebo kvůli sérii nečekaných zvratů. Po shlédnutí teď cítím takový krásný rozporuplný pocit blaženosti (bohužel fyzické nikoliv) a sentimentality, což se krásně mísí s veselostí z až komických závěrečných zvratů. Zápletka je každopádně nečekaná a její rozuzlení je vůči divákovi nefér, protože v několika momentech film líčí události lživě (nevim, proč tam je to máchání lahví od šampaňskýho a cákání krve, když ve finále si trhala zuby sama kleštěma a pokud to bylo domluvený, proč najednou to divadýlko s balením do igelitu atp). Zatímco celou dobu si film drží určitou úroveň mysteriozna a neví se, co se bude dít, konec na plachetnici byl chvílema čitelnej (prosimtě, prachy Ti nedám, ale pojď se projet na moře a dělej tam pičoviny na okraji lodě) a chvílema zase trapnej. Rozuzlení "Suzie má IQ kolem 200 bodů" bylo fakt směšný a to její blond háro bylo hnusný. A taky sem si všim, že měla všechny zuby. No každopádně celkově si film drží docela dobře tempo a 2/3 jsou dobře vymyšlený a zahraný drama, závěr na pláži nevímkde a na lodi je naopak trapnej. Reálně tak na 3 a půl hvězdy, tady dám slabší 4.(26.7.2016)

Pro mě byl tenhle filmeček příjemné překvapení. Ve své době hodně populární nečekané zvraty použili tvůrci Nebezpečných her také, a pro jistotu ne jednou. Viděl jsem to už dávno, nicméně vzpomínám si na něj dost dobře. Matta Dillona mám celkem v oblibě, Denise Richards byla přiměřeně sexy, takže se jim dají odpustit ne úplně věrohodné výkony, ale scénář nebyl špatný, byť mohlo těch kombinačních kliček být o 2-3 méně.(29.5.2013)

Ke konci bohužel až příliš překombinované. Zvratů bylo mnoho, a téměř všechny byly od začátku tak nějak předvídatelné (což ovšem na škodu nebylo, naopak). Ona neustálá narušování přímého toku vyprávění už začalo být spíš na obtíž. První jedno, dvě, měly ještě nějaké zajímavé dohry a hlavně nějak děj posouvaly, ovšem v poslední půlhodině už to bylo jen o tom, že jeden zvrat střídá druhý, čím dál zbytečnější. Jinak expozice, obraznost a první náznaky zápletky předznamenávaly báječný thriller, který se zkazil až závěrem.(16.2.2018)