Nebezpečné hry

• Austrálie

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1998, 108 min

• ad-k

Scénáristická horská dráha plná samoúčelnosti a hry "efekt". Všechny ty dějové zvraty, které by měly působit u diváků patrně úžas i úsměv nad jejich neschopností konečných dedukcí, navozují skutečně sice úsměv, ale zcela záskodnický až výsměvný. Ano, mohou se u toho bavit lidé, u nichž blábolní milostné pletky a nahá těla vzbuzují zájem, ale i na tomto místě je to absolutně bez citu, rafinovanosti i důvodu. Těžko říci, jest-li film doporučit kvůli miniroli Billa Murraye nebo prsům Denise Richards. No, asi bych vám to nedoporučil ani s prsy Billa Murraye, bohužel. 30%(6.8.2006)

Občas napínavé, no občas celkom nuda. Campbell a Richardsová príliš nezaujali a Dillon s Baconom to ako tak zachraňujú. Zaujímavá bola úloha Billa Murrayho. Námet je dobrý, lenže scenár, v ktorom nechýba pár totálnych kravín je dosť spackaným nefunkčným zlepencom, a tak je zaujímavým jedine zvrat na konci tretej polhodiny. Zbytočne dlhé, uťahané a nemotorné dielko, ktoré navždy zostane vo vodách šedého priemeru. Vlastne som to pozeral len s chute na ďalší Baconov film. A McNaughton je skoro amatér.(9.6.2013)

Naprosto skvělý thriller, sice sem to viděl už poněkolikátý, ale tentokrát se mi to líbilo asi úplně nejvíc. Film má několik fakt geniálních zvratů a docela i nečekaných a fakt výbornej děj. Jediný co bych vytknul je, že závěr je trošku moc překombinovanej, tvůrci v duchu předchozích událostí kdy všechno co se ve filmu stalo několikrát překroutili, udělali přezvratovanej konec, to znamená, že do pár minut naravali hned několik zvratů a to už bylo fakt moc, ale jinak nemam filmu co vytknout. A ta sexy scéna s Denise Richards a Neve Campbell stojí za to(1.1.2007)

• Piškotka

Opravdu slabé a takové neučesané. Konec si hrál s představivostí diváka a vyváděl z míry svou překombinovaností, kdy vlastně každý na každého měl nějakou vazbu. Obě ženské hrdinky mi hodně drhly, hlavně D. Richards vypadala jako z béčkového pornofilmu. Chlapi se taky moc nepochlapili. Hvězdy dávám za hudbu a občas zajímavého K. Bacona.(16.7.2009)

Skvele zamotané a skvelá Denise Richards. Keď si po dvadsiatich alebo tridsiatich minútach myslíte, že film už končí, stane sa niečo, čo asi nikto nečaká. No a potom sa to stane ešte raz, dvakrát, trikrát.. Potom už radšej nič nečakáte, pretože jednoducho fakt neviete, čo máte čakať. Veľa prekvapení a celkom slušné herecké výkony. Tento film sa snažil asi získať cenu za najväčší dejový zvrat, alebo za najviac zamotaný príbeh, ktorý sa na konci dokonale rozuzlí.(17.1.2015)