Nebezpečné hry

Divoké hry

Nebezpečné hry

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1998, 108 min

Zpočátku to vypadalo, že se celý děj bude točit okolo vyšetřování znásilnění. Naštěstí se tak nestalo a odstartovala tím řada zvratů. Těch bylo na můj vkus až příliš moc. Dokonce jsem si musel poslední část pustit znovu, abych se v tom guláši zorientoval. Jak koukám, nebyl jsem sám, kdo byl na konci zmatený. Ano, Denise Richards stála za shlédnutí a pikantní scéna s ní také. (SPOILER: Měl jsem dojem, že poté se z toho stal jen hon na balík peněz a klasická situace, čím méně se bude částka dělit, tím větší balík bude mít každý z nich.) Závěrečné doplňující scény hrají velkou roli a rozhozený divák si tak může dát souvislosti dohromady, což kvituji. Myslím, že je to víceméně průměr svého žánru na tři hvězdy a výslená procenta uživatelů tomu odpovídají. 60%(21.8.2015)

Souhlasím s Tosimem, že tenhle film si z diváka dělá tak trochu srandu, už jen tím, jak se Denise při každé příležitosti odhalí. U těch závěrečných zvratů a podrazů na entou se opravdu pobavíte. Budiž Baconovi připočteno k dobru, že v závěru filmu nabídne jeden móóóc zajímavý záběr i diváčkám. A ten závěrečný nášup šokujích zvratů taky stojí za to! Palec nahoru, jenom vydržte ten průměrný rozjezd.(13.1.2007)

• dots24

Prvá polovica filmu ma celkom vtiahla a a zaujímalo ma čo bude ďalej. Potom prišiel mierny šok ktorý som behom pár sekúnd predýchal a potom už to začalo nudiť. V podstate to mohlo skončiť akokoľvek a bola malá šanca že to dokážete odhadnúť, ale naisto vám tá prekombinovanosť príde až moc vtipná a skôr vás to pobaví ako zaujme. Určite to je zaujímavý nápad, ale nedotiahnutý do dobrého a uveriteľného finále. Možno vás to bude baviť ako nenáročný film, ale mňa to hlavne kvôli druhej polovici nadmieru sklamalo. Bill Murray ma ale celkom bavil a určite mi spríjemnil sledovanie.(26.5.2015)

• Genero

Denisa by musela mít alespoň osm párů koz, aby si každý ze zdejších slintalů mohl sáhnout. Připadám si sice jako přihřátý ufon, ale krásnou Denisou celým srdcem pohrdám. Když se Charlie Lesk potácel po obýváku v roztomile prochcaných teplácích a opilecky blekotal něco o svatbě, špitla své Áno. O pár let a dvě děti později ho ta mrcha u rozvodu oškubala jako kachnu, takže mu zbyly jenom štětky a jeden a půl chlapa. No, tenhle film je samozřejmě nebetyčná, přeplácaná kokotina, kde je nejkrásnější dívkou Bill Murray a na konci bych se vůbec nedivil, kdyby všichni ti vrazi měli na předloktí mateřské znaménko v podobě kakaové skvrny velikosti mexického dolaru.(16.6.2013)

• Deverant

Sled "zvratů" na závěr působí jako mrskání ryby vytažené na souš, a je natolik idiotský (a je vcelku vedlejší jestli je idiot scénarista, nebo ten považuje za idiota diváka), nesmyslný a samoúčelný, že mě dokázal jen upřímně znechutit. A dávat hvězdy za pěkné zevnějšky ženských postav je slabomyslnost.(2.2.2008)