Nebezpečné hry

Divoké hry

Nebezpečné hry

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1998, 108 min

Nejprve jsem proklínal Kevina Bacona, k čemu se to vlastně upsal, že si asi pořádně nepřečetl scénář, nebo že má hypotéku, tak musel vzít roli policajtského čuráčka a já věděl, že to je jeho nejhorší filmová role, ale pouze do doby, než jsem zjistil, že je vlastně všechno jinak, k čemuž jsem dospěl v době, kdy se Bacon objevil ve sprše a pak už jsem nevěřil nikomu a ničemu a počítal s tím, že to může táhnout kdokoliv s kýmkoliv, takže ten, kdo má být mrtvý, je možná živý a tak podobně. Uvažoval jsem o tom, jestli tu mám spoilerovat, ale nakonec jsem dospěl k názoru, že by vám to nejspíš stejně nepomohlo, a že bude určitě nejlepší, když se na film raději podíváte sami. Hlavně u toho nepopíjejte ohnivou vodu, protože jinak vám hrozí dvojí točení hlavy. Závěrem bych podotkl, že Stephen Peters si dělá z diváků tak trochu prdel.(16.9.2017)

Tých zákulisných ťahov na jeden film až strašne moc, až sa z toho človek musí prejesť a preto to ostane s celkového pohľadu len na priemernej úrovni, prvá polovica bolo fajn, tá druhá už začala tápať sama v sebe a to hlavne v tom nadbytočnom kruhu prešmyčiek. ║Rozpočet $20miliónovTržby USA $30,147,739Tržby Celosvetovo $67,200,000(12.4.2008)

• Maq

Pokud bych hodnotil audiovizuální tvorbu podle vizáže hlavních hrdinek, to bych mohl nejvíc hvězdiček chrlit za reklamy na zahradní a dřevorubeckou techniku. --- Chvíli to vypadalo, že půjde o společensko-kritické drama (něco jako Human Stain nebo Life of David Gale), ale rychle to ztrácelo uvěřitelné rozměry. Vzápětí se z toho vyklubala hodně povrchní slátanina. --- Jen nechejme modelky předvádět lesbické scény. Třeba se prodá víc křovinořezů. K čemu jinému by to mělo být?(8.9.2010)

Občas napínavé, no občas celkom nuda. Campbell a Richardsová príliš nezaujali a Dillon s Baconom to ako tak zachraňujú. Zaujímavá bola úloha Billa Murrayho. Námet je dobrý, lenže scenár, v ktorom nechýba pár totálnych kravín je dosť spackaným nefunkčným zlepencom, a tak je zaujímavým jedine zvrat na konci tretej polhodiny. Zbytočne dlhé, uťahané a nemotorné dielko, ktoré navždy zostane vo vodách šedého priemeru. Vlastne som to pozeral len s chute na ďalší Baconov film. A McNaughton je skoro amatér.(9.6.2013)

• Emzet

Film založený na šokujících dějových zvratech, které jsou vážně slabomyslné a trapné. Víc asi netřeba říkat. Ale přestože mě Denise Richards štve v asi každém svém filmu, tady jí to tak nějak sedí. I když asi spíš proto, že zde u její role jde spíš o vzhled než o herectví. Mimochodem, ten konec, to je vážně něco. Doteď mi není jasné, jestli jde o tak zbabraný thriller nebo o dost divný humor tvůrců.(20.7.2008)