Nebezpečné hry

Divoké hry

Nebezpečné hry

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1998, 108 min

Denise Richards, to je největší klad tohohle filmu. Je fakt nádherná a strašně bych jí chtěl vojet. Jinak ale film nic moc, scénář je překombinovaný až hanba, a ke konci jsou ty zvraty už spíše směšné. No ale nenudil jsem se a teď jdu spát a nechám si zdát o Denise Richards bez podprsenky politou šampaňským. Dobrou noc.(22.5.2006)

• anderson

MARKÍZA (pravdepodobne premiéra so slovenským dabingom) = 30.9.2009 - réžia slovenského znenia (MARKÍZA - štúdio ENTER) = IVO TOMEČEK, Murraya dabuje MIROSLAV TRNAVSKÝ, Bacona dabuje EMANUEL HASON, Dillona dabuje MARTIN KAPRÁLIK, Campbellovú dabuje ZUZANA KAPRÁLIKOVÁ - v podstate zakladateľ "intrigánskeho" subžánru, v ktorom až do poslednej sekundy vŕšia tvorcovia zvraty, ktoré je celkom dobre možné vnímať aj ako paródiu. Až príliš absurdné, až príliš prekombinované. Tie dve hviezdičky sú za nadpozemsky zvodnú DENISE. (1.10.2009)(1.10.2009)

Neskutečně překombinovaný thriller, který není určený divákům, co příliš přemýšlejí o motivacích hrdinů a rýpou se v jednotlivých detailech. Nicméně hlavní hrdinka musela být geniální věštkyně, když dokázala na několik měsíců dopředu odhadnout činy a vztahy mnoha desítek hlavních i vedlejších postav :)(24.4.2003)

DIVOKÉ HRY sú tak troška podvod na natešenom divákovi, pretože nasľubujú množstvo odviazanej filmovej erotiky (preslávená scéna švédskej trojky, cena MTV za najvášnivejší bozk pre Neve Campbellovú a Denise Richardsovú), v skutočnosti toho zasa až tak veľa neukážu. Neve holý chrbát, Denise prsia (ak to nie je dablérka)... len Kevin Bacon ako rázny a skúsený „mravnostný detektív“ ukáže penis. Ale to uňho nie je nič mimoriadne. Našťastie snímka okrem slabého sexu ponúka tiež pôsobivo zapletený scenár (a to zvyčajne nie som fanúšikom týchto prekombinovaných trilerov, kde každých 10 minút vyjde najavo šokujúci zvrat, ktorý všetko prevráti naopak), výborné herecké obsadenie (určite treba spomenúť Billa Murraya ako advokáta) a vynikajúcu dusnú atmosféru močaristého kraju, kde môžete do mútnej kalnej vody čokoľvek šmariť a ono to tam zhnije, alebo to zožerie aligátor.(26.10.2004)

Jeden z mých nejoblíbenějších komerčních thrillerů z devadesátých let, možná ten úplně nejoblíbenější, mám k němu totiž jisté nostalgické vazby. Subjektivně pět, objektivně čtyři (a výjimečně budu objektivní, právě kvůli té jeho komerční patině). Každopádně skvělý scénář s mnohovrstevnatými překvapeními (při prvním zhlédnutí jsem se nestačil divit), stylový hudební doprovod, tropicky dusná floridská atmosféra a několik výrazných a skvělých hereckých výkonů. Nejradši tu mám Neve Campbell (role 'white trashové' feťácké holky z karavanu jí padne jako ulitá) a líbil se mi i právník Bill Murray.(20.3.2014)