poster

Coldplay: A Head Full of Dreams

 • Velká Británie

  Coldplay: A Head Full of Dreams

 • Austrálie

  Coldplay: A Head Full of Dreams

 • Nový Zéland

  Coldplay: A Head Full of Dreams

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2018, 115 min

Režie:

Mat Whitecross

Hudba:

Rael Jones
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pítrs85
  ****

  Takhle nějak má vypadat hudební dokument, bez ohledu na to, jestli se vám ta daná kapela líbí nebo ne. S Coldplay to mám tak, že jejich indie začátky, řekněme první dvě desky, mě celkem braly (i když si vždycky radši pustím třeba Travis), ale někdy od X&Y to šlo směrem dolů (až na pár jednotlivých písniček), kdy poslední dvě desky řadím někam k produkci Džastina Bíbra nebo Rijány (tedy shit). Ono vůbec mám s Coldplay ten problém, že jsem je vždycky bral jako takovou kapelu pro gymnazisty (no spíš pro gymnazistky), a tudíž si já, jakožto working class hero, radši pustím svoje cunts Oasis nebo Petea Dohertyho. Na druhou stranu jim nelze brát ten fakt, že jsou, spolu s Muse a U2, momentálně asi nejlepší koncertní skupinou (přestože mě všechna ta duhová světla, všechny ty ohňostroje nebo konfety hrozně serou, dobrá kapela se bez toho lehce obejde a soustředí pozornost jen na svoji hudbu... ale proti gustu...). A Chris Martin je přesně ten pohodovej týpek, kterýho byste chtěli mít za kámoše. Čtvrtá hvězda v hodnocení speciálně pro Noela Gallaghera a jeho pětisekundové učinkování v tomto zajímavém, barevném, rozjuchaném a vůbec hodně Coldplay dokumentu.(18.1.2019)

 • Sarinka.luc
  *****

  "Hlavne tam na zaciatok nedavaj, ako ideme na javisko. To uz bolo vsade." Mala som tu cest vidiet ich nazivo minuly rok v lete v Cardiffe a nikdy nezabudnem, ako cely stadion z plnych pluc spieval Fix you a nebolo tam jedineho cloveka, ktory by si to neuzival. Ci uz ich nenavidite alebo milujete, ich koncerty su skratka neskutocna vizualna a hudobna sou, z ktorej vam padne sanka. Cely dokument je pekne spraveny a chyti za srdce kazdeho fanusika. Brckavy Chris so strojcekom vie, o com hovori. "Niekto si moze povedat, ze su to hippie recicky, ale mne je to jedno."(16.11.2018)

 • Pajky3
  ****

  Dobrý dokument mapující historii Coldplay, britské skupiny, které spousta lidí nemůže přijít na jméno. Sám se nepovažuju za obřího fanouška, ale z každého jejich CD mě písnička nebo dvě baví, takže mě vcelku zajímalo, jak to všechno vzniklo. A dokument je to zajímavý, i když už jsem viděl lepší. Jen mi přijde, že během jejich dvacetiletého působení neprošli žádnou velkou krizí (s výjimkou asi minuty použité na rozchod Chrise Martina s Gwyneth Paltrow) a všechno pořád bylo barevné a pohádkové. Nejzajímavější je zpestření o záběry z univerzitních let a proroctví o slávě Coldplay.(26.12.2018)

 • jasse
  ****

  Vždyť barvy jsou život, bez nich by byl šedivý a nudný. - tohohle se Coldplay fakt drží. Netuším, kdo vymyslel tuto jejich koncertní image, ale lidem se to jak vidno líbí, ba přímo jsou nadšení, jak je vidět z bohatých záběrú z koncertů. Otázkou je, co s tím budou dělat Coldplay po čtyřicítce...Jinak dokument zajímavý, mapující i jejich úplné začátky, které jsem neznala. Nemyslím si, že jejich popularita upadá, ba naopak, jak dokazuje jejich poslední velmi úspěšné turné. Update: konec roku 2019 - nové album, nová image, žádné turné. Proč ne.(15.1.2019)

 • nineweh
  ***

  Hodne barviček, hodně srdíček a lásky a "jsme kamarádi a potřebujeme jeden druhého, protože jinak bysme tu nebyli". Pár vtipných archivních záběrů ze samého začátku kapely. Coldplay jsem přestala poslouchat zhruba po Viva la Vida, od té doby s nimi mám jeden zásadní problém: působí na mě jako "jsme velká stadiónová kapela, která lidstvu předává zásadní message". Film je roztomilý, ale bezzubý, a jako proč je po titulkách ještě další asi čtvrt hodiny filmu, to mi hlava nepobrala.(15.11.2018)