Dvojčata (TV seriál)

Dvojičky

Komedie

Slovensko, 2015, 6 h 56 min (Minutáž: 12x37 min)

Hodnotiť komediálny seriál, napísaný pre TV, a to už po prvej časti, nie je práve najvhodnejšie. Andy Kraus po všetkých tých šialených seriáloch, ako sú Panelák, Divoké kone, Búrlivé víno a neviem ešte aké, ktoré sú plné násilia, abnormálnych vzťahov postáv a neskutočných scén, uviedol seriál s jednoduchými a jasnými vzťahmi u celkom obyčajných ľudí. Po odvysielaní 4. časti je možné konštatovať, že napriek tejto jednoduchosti sa seriál Dvojičky vyrovná podobnému seriálu, Horná Dolná. Snáď, a to len na okraj, úroveň a kvalitu seriálov Mafstory alebo Profesionáli však nedosahuje. Napriek tomu bude sledovanie na oko rozdielnych dvojčiat určite oddychom v sobotu alebo uprostred týždňa. Pán Sveťo Malachovský, ale aj ostatní účinkujúci, sú zárukou dobrej zábavy.(5.10.2015)

• RigorMortis

Dal som tomu šancu a pozrel som si to. Hnojka klesá s kvalitou seriálov čoraz hlbšie, no to jej nebráni každú chvíľu vyvrhnúť nový odpad - pardón, "komédiu". Na Susedoch sa aspoň dalo zasmiať, tu však vôbec.Bez hlbšej pointy, bez náznaku humoru. Malachovský s fúzikmi vyzerá ako Goméz Adams, Porubjaková by si zaslúžila pár po papuli, Mórová je fakt nesympatická a Kyzeková vyzerá ako cigánka z osady. Nie, toto naozaj nie... Na komédii by sa mal človek zasmiať, nie sedieť pri nej s úplne apatickým výrazom.(19.10.2015)

• haffen

Pozrel som si (žiaľ) štvrtý diel štýlom náhodného výberu a išlo ma urvať... hodinu tam otvárali dvere na ktoré niekto klopal. Tá Krausová zúfalosť v tvorbe je fakt obdivuhodná. Ale tak fanúšikom tohto "scenáristu" a Hnojky to bude asi stačiť. Ja tomuto primitívnemu humoru ala Babovřesky žiaľ nemôžem dať viac ako Odpad! Po 8 minútach to vypínam. P.S. Dávam tomu 15 dielov a stopnú to.(6.10.2015)

No veru.. Ďalší sitkom. Čo od toho miestne osadenstvo očakávalo, je mi záhadou. Hodnotiť budem až keď uvidím viac, ako tri diely. Tie boli, mimochodom v pohode. Neokukané (autokorekt mi toto slovo zmenil na "nevkusné". Začínam mať strachz AI) ksichtíky a ksichty. Pekné, vidiecke prostredie, kde to sice vypadá skôr ako na chate, než na statku, ale budiž. Aspoň sme sa v tvorbe konečne pohli z panelákov, ordinácii a sadov. A z Blavy. Čo som tu čítal komentáre, prakticky všetci otporníci kydali na herecké výkony. No takto.. Predstavte si primadonu Moooórovú, ktorá si na svojom vzhľade očividne zakladá (nie len) kariéru, ako si očividne užíva rolu sedlane. Mancika Lady Gaga Porubjaková je ako mestská hus k zožraniu a Malachovskému rola operného sedliaka (toto nie je autokorekt) tiež sadla ako riť na šerbel. Od podobných hlúpostí nečakám nič viac, než čo tu dostávam. A kto áno, je naivný, hlupák, alebo proste naivný hlupák. Zábava pre pokleslé masy. A podobne ako Hoď svišťom aj tu má baví sledovať, ako si herci (hlavne Moooórová) svoje role užívajú. Rozhodne lepšie strávených 40 minút, než napríklad večerné správy či kolonoskopia. P.S.: Tak pridávam hodnotenie. A i keď to asi nikoho zaujímať nebude, prihadzujem k hodnoteniu dačo navyše, pretože 19% miestnych používateľov považujem za primálo.(27.9.2015)

• Primavera

Scenar je podpriemerný, pilotná časť s banálnou zámenou poisťováka a nákupcu jabĺk bola plná klišé, otrepaného humoru vhodného tak do štvrtej cenovej... Dve hviezdy sú len preto, že herecké výkony sú excelentné. Teším sa, že máme takých super hercov ako je Sväťo Malachovský, ktorý zahrá hádam aj zubnú kefku a Didi Mórová zreje ako víno, bude z nej Pani Herečka, rehocem sa na jej vymakanej mimike a gestikulácií.(27.9.2015)

• - Seriál sa nakrúcal v Maďarsku, neďaleko hraníc so Slovenskom. (Darkage)