Tento globální dokument podle stejnojmenné knihy Alexis Krasilovské zkoumá doposud nepoznané životy kameramanek v Hollywoodu a Bollywoodu, Afghánistánu, Austrálii, Kanadě, Číně, Anglii, Francii, Německu, Indii, Íránu, Japonsku, Mexiku, Rusku, Senegalu, USA a dalších zemích. Mezi americké kameramanky patří pojmy ve světě filmu jako např. Ellen Kuras, ASC (Věčný svit neposkvrněné mysli), Sandi Sissel, ASC (Salaam Bombay!) a průkopnice mezi afroamerickými kameramankami Jessie Maple Patton – ta musela zažalovat odbory a televizní stanice, aby dostala práci. Během posledních šesti let sledoval filmový štáb životy více než padesáti kameramanek od novinářek riskujících život ve válečných oblastech až po kameramanky celovečerních filmů točící akční hrdiny unikající ve slowmotion před vybuchujícími domy na placech komerčních snímků. Od tajných filmů zobrazujících bití afghánských žen příslušníky Talibanu až po historické záběry Maových cest po čínském venkově od první čínské kameramanky. Od příběhů ruské kameramanky zaznamenávající pád Sovětského svazu, jejíž kariéra je zobrazována jako love story, přes venkovskou Indii, kde se v bídných podmínkách ženy učí řemeslu kamery jakožto způsobu posílení jejich postavení ve společnosti, až po vášnivou mladou senegalskou kameramanku, která je pro dobrý záběr doslova ochotná vylézt muži na ramena; profesorka Krasilovská nám ukazuje svět plný krásy, odvahy a technické zručnosti. (Ostrava Kamera Oko)