Ride Like a Girl

silentname

"Ride Like A Girl" vnímam ako príjemný a možno aj celkom inšpirujúci film. Venuje sa Michelle Payne, prvej žene, ktorá získala za 155 rokov Melbourne cup ako džokejka. Máme možnosť vidieť jej život medzi jej deviatimi súrodencami, život bez mamy a snaha splniť si svoj cieľ. V hlavnej role máme Teresu Palmer, ktorá je tu tentokrát podľa mňa ideálne zvolená do role. Pôsobí veľmi prirodzene a jej modré oči vedia skutočne príjemne zapôsobiť. Netrvá dlho, aby sme jej ako diváci nezačali fandiť. A sme tam s ňou v jej začiatkoch, jej pádoch a potom aj najväčšom historickom momente. Možno je pravda, že je to spracované ako klasický životopisný film, no nemám problém tomu uveriť. Pôsobí to veľmi skutočne a veľmi prirodzene. Ako keby to bolo ozaj odpozerané od života. Niektoré scénky môžu občas pôsobiť trošku filmovo, ale na druhú stranu ich tam nie je až tak veľa, aby som nejako film za ne vysoko kritizoval. Sam Neill v role otca je takisto veľmi dobrý. A najlepšia je práve časť, keď Michelle skončí v nemocnici po ťažkom páde, ktorý skoro neprežije. A jeho reakcie sú veľmi úprimné. Okrem toho je to ale ďalší z filmov, kde máme prítomného aj Boha. No na druhú stranu poviem, že v tomto prípade mi jeho prítomnosť veľmi neprekáža. Viem si predstaviť, že Paynovci sú veriaci a okrem toho tam netlačia tú myšlienku počas celého filmu. Takže mne osobne to tam neprekáža. Možno iným ale bude. Osobne hodnotím film ako príjemnú životopisnú drámu na ráno. A s veľkou dávkou srdca. Možno vás to k niečomu dokonca aj inšpiruje. Za jedno pozretie určite nič nedáte. Hodnotenie: B+ ()

eLeR

Príbeh vyrozprávaný ako z rýchlika, ale film je príjemný, fandiť môže celá rodina. Klobúk dole, ako to tá dievka všetko zvládala a zvládla. ()

Aljak

Kto má rád kone a dostihy, tak si určite príde na svoje. Ja som to skôr vnímal ako jemne nadpriemerný rodinný film, ktorý mal miestami skutočne trpkú príchuť, no zároveň tu vynikla bojovnosť, odhodlanosť a cieľavedomosť tvrdohlavej Michelle, ktorá bola dostihmi akoby posadnutá. Azda každému bolo jasné, ako tento skutočný príbeh skončí, no napriek tomu to bolo vcelku dramaticky vyvážené a o nejakej klišovitej nude nemohla byť určite ani reč. Mimochodom, Teresa Palmer mi v tomto filme neuveriteľne pripomínala Kristen Stewart. ()

solisoli

Jeden z ďalších vydarených medailónov, tentoraz o džokejke Michelle Payne, ktorú skvele stvárnila Teresa Palmer. Príbeh rozpráva o nevydanej snahe Michell, ktorá si položila latku, tak vysoko, že by tomu neuveril, ani jeden kôň. Pekne a zaujímavo rozpracované, bez zbytočných dejových prieťahov, s pôsobivými momentmi medzi džokejmi na trati. Reálne a priamo na vec, za svojím cieľom, ktorý bol jasný a čo je podstatné, vydarený. ()

vodkasesemte

To je přesně film pro mě. Kravičky a koníčci. Už zas? Se sprchuje snad v každým filmu. Tvl, jak jí přetejká cejcha z kalhot. Aby toho koně nezlomila. Prej je ready. Tak já nvm. Možná ten kun - by to vyhrál, kdyby ho nechala běžet samotnýho. Jako by na tom záleželo, kdo na něm sedí. WTF (35:20)! Kdyby neměla tak pěknou tvářičku, tak se na takovou sračku nikdo ani nepodívá. Film o dostizích. Hezky! Tedka ještě o venčení čoklu. Dejme jim prostor! Vstává ve tři ráno, hezky! Vyčerpaná z toho, jak hopsala na koni a kydala hnuj. Příšernej střih. Kolik váží takovej žokej? Proč maj všichni tak zdegenerovaný ksichty? Něco mezi Kirsten Dunst a Emmou Watson. Co to dělá s tou izolačkou? Chce zhubnout. Dyt to říkám, že je tlustá jako prase. To jsou normální liliputi. U nás na tom jezdí stokilový prasnice, to už hraničí s týráním. ()