poster

Evelyn

 • Německo

  Evelyn

 • Německo

  Ein Vater kämpft um seine Kinder

 • Slovensko

  Evelyn

Drama

Německo / Irsko / USA / Velká Británie, 2002, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  ****

  Nedokážu pochopit, jak může matka opustit svoje vlastní děti. Doufám, že už nikdy Desmond nedopustil, aby se mu stalo něco podobného a že pak žil už jenom spokojeným životem se svými třemi dětmi a jinou ženou. Citlivě natočený film. Nikde se zbytečně netlačí na pilu a je to tak dobře. Pierci Brosnanovi by prospělo mnohem více takových rolí jako byla právě tato.(9.12.2011)

 • StarsFan
  ****

  Konečně nějaký "normální" film pro Pierce Brosnana, kde mohl dokázat, že skutečně není jen agentem 007. Jeho Desmond Doyle sice po většinu filmu vystupuje jako opilý irský vesničan, přesto si možná vaše srdce získá mnohem víc než jako neprůstřelný zabiják ve službách Jejího Veličenstva. Z dalších rolí se musím zmínit taky o (dnes již nežijícím) Alanu Batesovi, protože jeho role má to tradiční kouzlo. Jednoduše řečeno moc příjemný film s tradiční irskou atmosférou, plný tradičních irských písniček (dvě jsou dokonce ztvárněny samotným Piercem Brosnanem :-), kterému odpustím i to, jak sentimentální a naivní se místy může zdát.(29.1.2006)

 • Gemini
  ****

  Pierce Brosnan výjimečně jako rukama pracující, prostý člověk z (irského) lidu, neoholený, špinavý a podstatnou část filmu ožralý a přesto ultrasympatický. A především jako milující otec tří dětí a nevzdávající se bojovník za svou rodinu. Nejen on, ale celý "útočný tým" Quinn, Rea a především Alan Bates (právnický veterán a milovník whiskey) jsou skvělí. A k tomu si přidejte ještě jako obvykle velmi příjemnou Juliannu Margulies, jedno nazrzlé děvčátko modlící se za spravedlnost, skvělého dědečka a paprsky slunce a máte rodinný film jak když ho vyšije. No a když ještě k tomu studujete práva a angloamerický systém (ještě k tomu před padesáti lety) vás vždycky pobaví, nemůžete se ubránit pocitu, že Evelyn je když už ne výborný, tak aspoň neuvěřitelně pozitivní film s tou správnou "irskou" atmosférou (pochvala hudbě) a nezaslouží si míň než 80%. PS: A to jsem tehdy ani nevěděl, že Brosnan byl ve skutečnosti vdovec, kterému zůstaly na starosti tři děti!(16.1.2007)

 • sepp
  ***

  Dojemny film, ukazujici jako mnoho dalsich podobneho druhu donedavna velkou slabost irska - katolickou cirkev a jeji skoly, internaty apod. zarizeni a zaroven silu i slabiny ostrovniho pravniho systemu, tedy common law, precedentni pravo vytvarene soudci. Vira a cirkev k Irsku patri a nelze si jej bez ni predstavit, ale nejenom tento film ukazal, ze ne vzdy to byl svazek radostny. A i pres nemastny neslanny vykon P.Brosnana jde o kvalitni podivanou. 3,5*(13.1.2007)

 • cheyene
  ****

  Silné drama s vynikajícím Piercem Brosnanem a dětskými herci, zejména představitelkou Evelyn. Snímek je perfektně natočený, umí zahrát na city ve chvílích, kdy je to třeba, potěšit, když se to hodí a zalahodit uším svým soundtrackem po celou dobu. Že je film inspirován skutečným příběhem, dodává na poutavosti.(2.4.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace