Mimi & Líza: Záhada vánočního světla

(festivalový název)

Mimi & Líza: Christmas Lights Mystery

(festivalový název)

Animovaný / Rodinný / Povídkový

Slovensko / Česko, 2018, 65 min (Televizní verze: 27 min)

• Mr.47

Hodnocení platí pro televizní verzi v délce 27 min.(2.12.2019)

Veľmi milý vianočný animovaný filmík pre menšie deti, ale natoľko bezkonflitkný, že poteší aj ich rodičov. Nikto sa tu nehrá na žiadnu postmodernu a neokazuje sa na výdobytky najnovšej techniky, proste sa ide v šľapajách detskej tvorby minulého storočia. Občas takýto prístup skutočne poteší, proti jednoduchému, ale solídne podanému posolstvu filmu nemôže mať nikto žiadne námietky. Vrcholom je "surrealistická" cesta dievčat so živým svetlom naprieč časom.(23.11.2018)

• honajz2

Zhlédnuta televizní verze. Je to sice milé, koukat se na to dá, ale jinak mě to teda ničím nezaujalo. Večerníček neznám, já se o slovenské a vlastně i české večerníčky už vůbec nezajímám, takže se seriálem porovnat nemůžu. Jinak mě tenhle film ale moc nezaujal, dětem se to asi líbit bude, ale mě na tom neoslovilo skoro nic, ani animace, ani příběh, možná jen tak ten nápad se slepou hlavní postavou a žárovkou jako strojem času... Btw, já si Vánoce užívám bez těch světílek, max. tak se svíčkami na stromečku a je to fajn i tak. Jo, a ještě je obdivuhodný, že do příběhu, co má 27 minut, se dají narvat snad 4 písničky... 2*(26.5.2019)

• Hamaradža

(Zhliadnutá televízna, polhodinová verzia) V roku 2018 už hádam dosť nepotrebná a zastaralá rozprávka, či už nekonfliktným príbehom alebo animáciou.(24.12.2018)

Pekný animák z našej produkcie s výborným záverečným songom. Už večerníčky boli fajn.(13.1.2019)

• - Hudbu k filmu nahral aj Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. (Kuzlo)