poster

Americká krása

 • USA

  American Beauty

 • Slovensko

  Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 563)

 • Anthony
  *****

  Film mého srdce. Negativa: žádná Pozitiva: úžasný scénář, přesná hudba i režie a samozřejmě výborní herci: hlavně Spacey můj oblíbenec, ale Beningová (měla dostat Oscara) a Birchová s Bentleyem. A mistrovský závěr - který kupodivu na mě díky komentáři působí spíše uklidňujícím dojmem než depresivním. I ten tančící pytlík mi opravdu přišel poetický. Jeden z nejzaslouženějších Oscarů za nejlepší film.(7.6.2003)

 • PeterNet
  *****

  Můj původní komentář zaváděl debilitou, tak jsem se jej po měsíci rozhodl smazat (než si toho někdo všimne!) Americká krása je možná (určitě!) nejlepší film o běžných životech rozmanitých typů lidí v našem okolí. Nejen Spacey, ale každý z herců podal dokonalý výkon. Manžílek co už nechce poslouchat na slovo se nasere a jde si dělat to co se mu zlíbí. Bez hledění do budoucna - prostě si zahulí, skončí v dobré práci a jde prodávat hamburgery. Piluje bicepsy, aby mohl ošukat nejlepší kamarádku své dcery. No kurva je tohle normální? No to si pište že je, v životě ano. Zlobíte se na mě za tu hromádku vulgárních výrazů? Ale jak by jste se mohli zlobit, když je na světě tolik krásy? ;-)(14.1.2009)

 • moviefilm
  *****

  Mendes dokázal nemožné. Spojil viac žánrov dokopy a vyvolal vo mne také pocity, o ktorých som ani nevedel, že ich mám. Aj obyčajné a navonok nudné scény, ako minutové lietanie "sáčku" vo vzduchu, podfarbené nádhernou hudbou vyvolávajú v divákovi zimomriavky. K tomu všetkému dopomáha jak Thomas Newman, tak aj herci. Spacey v životnej úlohe a Anette Bening, ktorá svojím výkonom plnom temperamentu vytvára na divákovej tvári úsmev (http://www.youtube.com/watch?v=SS06JvtlAc8 alebo http://www.youtube.com/watch?v=NRfZQN9cMfo ). Ako bonus krásna kamera. Jednoducho kto nevidel, nevie, čo je filmová a americká krása...(24.4.2009)

 • Tereza666
  *****

  Krásný, příjemný a na druhou stranu šokující a svým způsobem morbidní film. Byl to úžasný filmový zážitek. Kevin Spacey se do filmu vžil a skvěle zahrál svou roli. I přes to, že nesnáším Thoru Birch jsem ji pocelou dobu fandila. A konec? Ten byl na filmu snad nejlepší. Šokujicí a nepředvídatelný.(21.6.2009)

 • honx
  ****

  Po asi čtvrté projekci přicházím na to, že 3* pro takový film jsou fakt málo a že to nebylo zas tak špatné.(29.8.2009)

 • hans500
  *****

  Je téměř k neuvěření že "Americká krása" je Mendesův režijní debut, bezchybně odvedená práce, perfektní scénář, skvělá kamera, stříh a hudba a dokonale vybrané obsazení v čele s famózním Kevinem Spaceyem a Annette Bening.(29.10.2009)

 • ivan_drago
  *****

  Prvotina S. Mendese, kterou asi už nepřekoná. Today is the first day of the rest of our lives. Tohle, že je americký film. Naprosto dokonalé dialogy a postavy. Jejich zkaženost skrývající se za fasádami jejich domků a také naděje na to, že nikdy není pozdě začít se sebou něco dělat. Skvělí hlavní i vedlejší představitelé.(21.5.2010)

 • ComicBookGuy
  *****

  Look at me, jerking off in the shower... This will be the high point of my day; it's all downhill from here.(14.12.2010)

 • Midori_Mike
  *****

  Dost těžko to všechno popsat slovy. Jedním slověm nadšení. Americká krása je jeden z těch filmů, které mají prostě všechno. Zajímavý příběh plný zvratů, psychologická hra s divákem (v tom nejlepším slova smyslu - tzn. v průběhu filmu se sami přistihujete, jak se snažíte zuřivě vydedukovat co, kdo, proč...), výborný soundtrack, výborné herecké výkony a hlavně taky dotek pravdy. Tento film přesně ukazuje, jak lze v životě dosáhnout opravdového štěstí(8.4.2011)

 • dubinak
  *****

  Tak tento film mě opravdu rozbrečel. Nejdřív si myslíte, že to bude komedie a to s opravdu dobrými hláškami, ale pak děj obrátí směr a začne se dost dramatizovat. Skvělé herecké výkony filmu nechybí a obdivuhodný Kevin Spacey mi na jeho roli opravdu seděl a ten jeho kukuč jsem si hned zamilovala. Naopak u Meny Suvari, která měla roli opravdu sebevědomé Angely, se mi svírali pěsti skoro celý film. Závěr byl dost smutný, ale opravdu doporučuji ho zhlédnout.(5.6.2011)

 • skrblik007
  *****

  Geniální film! Kevin Spacey se vzepřel společenským standardům a to tak, že epicky. Geniální hlášky a dialogy a strhující příběh. Jo a krásní, sympatičtí, pohodoví a skvělí herci a herečky.(24.7.2012)

 • WolfR
  *****

  Kevin Spacey je ve krizi středního věku aneb Americká krása je jeden z mála dokonalých filmů. Filmů, kterým se nedá vytknout naprosto nic, protože jsou výjimečné.Tohle je jeden z nich, 5 hvězd.(24.9.2012)

 • Mrkvič
  *****

  Dráma jak noha. Takhle si představuju relativně nudný film, který si diváka drží svými dialogy, hudbou a zajímavými záběry. Když už se potom stane něco zásadnějšího, je to jak rána z čistého nebe. Kvůli tomu všemu se vždy rád na film znovu a znovu podívám. Hlavní devizou ale nadále zůstává Kevin Spacey a hlavně jeho bezprostřední postava.(26.10.2012)

 • DareDeer
  *****

  Na mě trochu moc drsný a surově podaný, jinak prvotřídní film. Čtyři a půl hvězdy.(28.3.2013)

 • TheRoller
  *****

  "Pamätáte si na tie plagáty, ktoré hovoria: 'Dnes je prvý deň zvyšku vášho života?' Nuž, platí to pre každý deň, až na deň, kedy zomriete." Film, ktorý dokonale vystihuje frázu "get a life". Úžasná Newmanova hudba, neprekonateľný výkon Spaceyho právom ocenení Oscarom a finále? Finále spôsobilo, že som zostal prikovaný k sedačke a s neprítomným pohľadom čumiac na titulky som sa nezmohol na nič iné, len dvakrát nasucho preglgnúť tú emocionálnu guču v hrdle. To sa mi stalo len pri veľmi malej hŕstke filmov. Som rád, že odteraz do tejto kategórii patrí aj Americka krása.(8.6.2013)

 • kivetka
  *****

  Kevin Spacey je prostě výbornej. Kdyby tam nebyl on, tak ten film nebude zdaleka tak dobrej. Nejlepší scény- Leštič potrubí :-D, Mrsknutí talířem s chřestem o zeď a podávání jídla okýnkem ve fastfoodu svojí manželce a jejímu milenci :-D(24.6.2014)

 • LEGACY
  ****

  Není nic horšího než být obyčejný. Krása má mnoho podob, tento snímek vám poodkryje kousek z ní.(8.5.2017)

 • uhlajz
  *****

  Tak tohle je film s velkým F. Přináší zajímavý pohled na svět, na všednost dní a odumřelé manželství, které zažívají miliony lidí a na trochu netradiční řešení se z této otupělosti dostat. Od začátku jsem ten film hltal a na to, že je to drama se neskutečně i nasmál. Pokud mají filmy přinášet silné emoce, tak tady se to povedlo na 100%. Životní role Kevina Spaceyho...(9.7.2006)

 • Ivush
  *****

  Zajímavý je, že tenhle film ode mě dostal pět hvězdiček až na podruhé.(24.7.2007)

 • Petr23
  *****

  Krásný film.(21.12.2008)

 • BoXBe
  *****

  Tento film přišel, byl viděn a zvítězil. Soundtrack geniální, Spacey dokonalý a snový snímek je na světě. Zasloužený oskar i popularita napříč generacemi...(5.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace