poster

Americká krása

 • USA

  American Beauty

 • Slovensko

  Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 568)

 • Anthony
  *****

  Film mého srdce. Negativa: žádná Pozitiva: úžasný scénář, přesná hudba i režie a samozřejmě výborní herci: hlavně Spacey můj oblíbenec, ale Beningová (měla dostat Oscara) a Birchová s Bentleyem. A mistrovský závěr - který kupodivu na mě díky komentáři působí spíše uklidňujícím dojmem než depresivním. I ten tančící pytlík mi opravdu přišel poetický. Jeden z nejzaslouženějších Oscarů za nejlepší film.(7.6.2003)

 • Sonnik
  *****

  ... look closer. Na jednu stranu satirický ale na druhou stranu opravu vážný film. Lester je nádherně napsaná postava, která se prostě musí vzepřít stereotypu a systému ať už to stojí cokoliv, nebaví ho dělat poskoka a poslouchat manželku s dcerou jak o něm mluví jako o idiotovi. Bohužel jeho okolí to nemusí akceptovat. Spacey je tady obyčejný týpek, který se nasere a chce dělat věci po svém tak jak se mu líbí, chce být zase tím kým byl před patnácti lety. A jde mu to opravdu dobře. "I am 42 years old; in less than a year I will be dead. Of course I don't know that yet, and in a way, I am dead already."(4.11.2006)

 • eugeene
  *****

  jo! Tak tohle je hodně dobrá věc.....(25.3.2008)

 • MJMilan
  ****

  Určitě zajímavý snímek, nějakým způsobem odlišný, ale něco mi tu chybělo. Herecké výkony skvělé, možná jen do role sexiteenagerky bych vybral někoho jiného. Kevin Spacey tu zahrál opravdu kvalitně.(20.6.2008)

 • BoXBe
  *****

  Tento film přišel, byl viděn a zvítězil. Soundtrack geniální, Spacey dokonalý a snový snímek je na světě. Zasloužený oskar i popularita napříč generacemi...(5.1.2009)

 • PeterNet
  *****

  Můj původní komentář zaváděl debilitou, tak jsem se jej po měsíci rozhodl smazat (než si toho někdo všimne!) Americká krása je možná (určitě!) nejlepší film o běžných životech rozmanitých typů lidí v našem okolí. Nejen Spacey, ale každý z herců podal dokonalý výkon. Manžílek co už nechce poslouchat na slovo se nasere a jde si dělat to co se mu zlíbí. Bez hledění do budoucna - prostě si zahulí, skončí v dobré práci a jde prodávat hamburgery. Piluje bicepsy, aby mohl ošukat nejlepší kamarádku své dcery. No kurva je tohle normální? No to si pište že je, v životě ano. Zlobíte se na mě za tu hromádku vulgárních výrazů? Ale jak by jste se mohli zlobit, když je na světě tolik krásy? ;-)(14.1.2009)

 • Tereza666
  *****

  Krásný, příjemný a na druhou stranu šokující a svým způsobem morbidní film. Byl to úžasný filmový zážitek. Kevin Spacey se do filmu vžil a skvěle zahrál svou roli. I přes to, že nesnáším Thoru Birch jsem ji pocelou dobu fandila. A konec? Ten byl na filmu snad nejlepší. Šokujicí a nepředvídatelný.(21.6.2009)

 • honx
  ****

  Po asi čtvrté projekci přicházím na to, že 3* pro takový film jsou fakt málo a že to nebylo zas tak špatné.(29.8.2009)

 • Blackberry
  *****

  Film nadčasový a nad vecou, bravissimo - because the world is round, because the wind is high.(23.10.2009)

 • hans500
  *****

  Je téměř k neuvěření že "Americká krása" je Mendesův režijní debut, bezchybně odvedená práce, perfektní scénář, skvělá kamera, stříh a hudba a dokonale vybrané obsazení v čele s famózním Kevinem Spaceyem a Annette Bening.(29.10.2009)

 • ivan_drago
  *****

  Prvotina S. Mendese, kterou asi už nepřekoná. Today is the first day of the rest of our lives. Tohle, že je americký film. Naprosto dokonalé dialogy a postavy. Jejich zkaženost skrývající se za fasádami jejich domků a také naděje na to, že nikdy není pozdě začít se sebou něco dělat. Skvělí hlavní i vedlejší představitelé.(21.5.2010)

 • Remedy
  *****

  Tenhle film jsem viděl už opravdu hodněkrát (a nejspíš ještě mnohokrát uvidím:)), nicméně komentář píšu až teď. Důvod je stejný jako u Temného rytíře (chápu, že se toto "srovnání" může jevit na první pohled kapku bizardně.)) - Americkou krásu považuji za dokonalý film, který miluji kvůli jedné dosti podstatné věci a tou je, že mě ty necelé dvě hodiny vyprávěné Samem Mendesem a Alanem Ballem naprosto dostaly a zasáhly. Už od prvních minut se ukazuje Mendesův režijní um, kdy za pomoci velmi nápaditých prostředků diváka postupně seznamuje s onou reklamou na šťastné manželství a také se skutečností, že spousta věcí v lidském životě je jednou velkou absurditou, která stejně absurdně jednoho dne skončí... Skutečně nevím, co vyzdvihnout dříve - jestli herecký koncert Kevina Spaceyho, geniální scénář Alana Balla a neméně geniální režii Sama Mendese, nádhernou hudbu Thomase Newmana či herecké výkony ostatních zúčastněných herců. Americká krása je úžasný film, i když je vlastně poměrně ostrou kritikou samotné Ameriky.))(31.10.2010)

 • ComicBookGuy
  *****

  Look at me, jerking off in the shower... This will be the high point of my day; it's all downhill from here.(14.12.2010)

 • Midori_Mike
  *****

  Dost těžko to všechno popsat slovy. Jedním slověm nadšení. Americká krása je jeden z těch filmů, které mají prostě všechno. Zajímavý příběh plný zvratů, psychologická hra s divákem (v tom nejlepším slova smyslu - tzn. v průběhu filmu se sami přistihujete, jak se snažíte zuřivě vydedukovat co, kdo, proč...), výborný soundtrack, výborné herecké výkony a hlavně taky dotek pravdy. Tento film přesně ukazuje, jak lze v životě dosáhnout opravdového štěstí(8.4.2011)

 • Mr.Cinephile
  *****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů co kdy vůbec byli natočený. Sice není v mé TOP10, ale určitě by se v ní neztratil. Skutečně skvělý film. Kevin Spacey je nadpozemský tak jako vždy. Myslím že už mi došli slova. Ale stejně je to Krása.(25.8.2011)

 • Monoxid
  *****

  Tak. Už jsem to viděla. Už všechno chápu. Už nepotřebuju vidět žádný další film. Nebo potřebuju vidět všechny? Každopádně panu 'Dead Already' všechna čest...(14.4.2012)

 • skrblik007
  *****

  Geniální film! Kevin Spacey se vzepřel společenským standardům a to tak, že epicky. Geniální hlášky a dialogy a strhující příběh. Jo a krásní, sympatičtí, pohodoví a skvělí herci a herečky.(24.7.2012)

 • WolfR
  *****

  Kevin Spacey je ve krizi středního věku aneb Americká krása je jeden z mála dokonalých filmů. Filmů, kterým se nedá vytknout naprosto nic, protože jsou výjimečné.Tohle je jeden z nich, 5 hvězd.(24.9.2012)

 • Mrkvič
  *****

  Dráma jak noha. Takhle si představuju relativně nudný film, který si diváka drží svými dialogy, hudbou a zajímavými záběry. Když už se potom stane něco zásadnějšího, je to jak rána z čistého nebe. Kvůli tomu všemu se vždy rád na film znovu a znovu podívám. Hlavní devizou ale nadále zůstává Kevin Spacey a hlavně jeho bezprostřední postava.(26.10.2012)

 • Martin741
  *****

  Kvalitna drama, ktoru som videl kedysi v 1999 -om, ale stale rad si ju pozriem zas a znova. Vyborni su hlavne Kevin Spacey a Bening. 93 %(7.5.2013)

 • TheRoller
  *****

  "Pamätáte si na tie plagáty, ktoré hovoria: 'Dnes je prvý deň zvyšku vášho života?' Nuž, platí to pre každý deň, až na deň, kedy zomriete." Film, ktorý dokonale vystihuje frázu "get a life". Úžasná Newmanova hudba, neprekonateľný výkon Spaceyho právom ocenení Oscarom a finále? Finále spôsobilo, že som zostal prikovaný k sedačke a s neprítomným pohľadom čumiac na titulky som sa nezmohol na nič iné, len dvakrát nasucho preglgnúť tú emocionálnu guču v hrdle. To sa mi stalo len pri veľmi malej hŕstke filmov. Som rád, že odteraz do tejto kategórii patrí aj Americka krása.(8.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace