Americká krása

American Beauty

Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 557)

Film mého srdce. Negativa: žádná Pozitiva: úžasný scénář, přesná hudba i režie a samozřejmě výborní herci: hlavně Spacey můj oblíbenec, ale Beningová (měla dostat Oscara) a Birchová s Bentleyem. A mistrovský závěr - který kupodivu na mě díky komentáři působí spíše uklidňujícím dojmem než depresivním. I ten tančící pytlík mi opravdu přišel poetický. Jeden z nejzaslouženějších Oscarů za nejlepší film.(7.6.2003)

Je téměř k neuvěření že "Americká krása" je Mendesův režijní debut, bezchybně odvedená práce, perfektní scénář, skvělá kamera, stříh a hudba a dokonale vybrané obsazení v čele s famózním Kevinem Spaceyem a Annette Bening.(29.10.2009)

Prvotina S. Mendese, kterou asi už nepřekoná. Today is the first day of the rest of our lives. Tohle, že je americký film. Naprosto dokonalé dialogy a postavy. Jejich zkaženost skrývající se za fasádami jejich domků a také naděje na to, že nikdy není pozdě začít se sebou něco dělat. Skvělí hlavní i vedlejší představitelé.(21.5.2010)

Dost těžko to všechno popsat slovy. Jedním slověm nadšení. Americká krása je jeden z těch filmů, které mají prostě všechno. Zajímavý příběh plný zvratů, psychologická hra s divákem (v tom nejlepším slova smyslu - tzn. v průběhu filmu se sami přistihujete, jak se snažíte zuřivě vydedukovat co, kdo, proč...), výborný soundtrack, výborné herecké výkony a hlavně taky dotek pravdy. Tento film přesně ukazuje, jak lze v životě dosáhnout opravdového štěstí(8.4.2011)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů co kdy vůbec byli natočený. Sice není v mé TOP10, ale určitě by se v ní neztratil. Skutečně skvělý film. Kevin Spacey je nadpozemský tak jako vždy. Myslím že už mi došli slova. Ale stejně je to Krása.(25.8.2011)

Nevím, jak to Sam Mendes dělá, ale dokáže naprosto úžasně depresivně ukázat tvrdou realitu. Shlédnutí jeho filmů se musí dávkovat po troškách, protože je to vždy silný zážitek. Krásné... svým způsobem.(28.10.2011)

Geniální film! Kevin Spacey se vzepřel společenským standardům a to tak, že epicky. Geniální hlášky a dialogy a strhující příběh. Jo a krásní, sympatičtí, pohodoví a skvělí herci a herečky.(24.7.2012)

Dráma jak noha. Takhle si představuju relativně nudný film, který si diváka drží svými dialogy, hudbou a zajímavými záběry. Když už se potom stane něco zásadnějšího, je to jak rána z čistého nebe. Kvůli tomu všemu se vždy rád na film znovu a znovu podívám. Hlavní devizou ale nadále zůstává Kevin Spacey a hlavně jeho bezprostřední postava.(26.10.2012)

Na mě trochu moc drsný a surově podaný, jinak prvotřídní film. Čtyři a půl hvězdy.(28.3.2013)

Film, který je na můj vkus až přespříliš dlouhý a do 3/4 nemá vůůbec co nabídnout až na trapné představy. Hudba byla to první co mě ve filmu zaujalo. Nebýt toho rozuzlení děje byly by hvězdy 3, dávám 4 slabé za změnu. (Konečně žádný americký happy end). 75% ale film víckrát vidět asi nemusím. Možná to zakončení :)(22.5.2013)

"Pamätáte si na tie plagáty, ktoré hovoria: 'Dnes je prvý deň zvyšku vášho života?' Nuž, platí to pre každý deň, až na deň, kedy zomriete." Film, ktorý dokonale vystihuje frázu "get a life". Úžasná Newmanova hudba, neprekonateľný výkon Spaceyho právom ocenení Oscarom a finále? Finále spôsobilo, že som zostal prikovaný k sedačke a s neprítomným pohľadom čumiac na titulky som sa nezmohol na nič iné, len dvakrát nasucho preglgnúť tú emocionálnu guču v hrdle. To sa mi stalo len pri veľmi malej hŕstke filmov. Som rád, že odteraz do tejto kategórii patrí aj Americka krása.(8.6.2013)

Waw, tak to bolo niečo, na čo budem ešte asi dlhšie myslieť. Na prvý pohľad úplne obyčajný film o jednej malej 3-člennej rodine s napätými vzťahmi, ktoré vytvárajú tri prepletené vetvy celého filmu. Priznám sa, že prvá trištvrtina filmu mi prišla tak trochu priemerná, ale zato posledná pol hodina to všetko dokonalo vynahradila. Vynikajúco vykreslené charaktery postáv, skvelé dialógy, a samozrejme aj herecké obsadenie. Každá z postáv akoby navzájom dotvárala inú postavu a napokon celú koláž deju. Škoda, že nebol celý film tak dokonalo podaný ako tá záverečná čas, inak by to bolo 5* bez diskusií, takto je to "len" na 4*.(22.11.2013)

Kevin Spacey je prostě výbornej. Kdyby tam nebyl on, tak ten film nebude zdaleka tak dobrej. Nejlepší scény- Leštič potrubí :-D, Mrsknutí talířem s chřestem o zeď a podávání jídla okýnkem ve fastfoodu svojí manželce a jejímu milenci :-D(24.6.2014)

Není nic horšího než být obyčejný. Krása má mnoho podob, tento snímek vám poodkryje kousek z ní.(8.5.2017)

Neumím úplně popsat, proč je tenhle film tak působivý, a skvělý. Sam Mendes dokáže tak nádherně pracovat s filmem a postavami.. Hlavní představitelé jsou bez výjimky skvělí, Kevin Spacey je dokonalost sama a Annette Bening jako "zoufalá manželka", která ani neví, co chce, podává myslím jeden ze svých životních výkonů. Ve své době na mě film udělal obrovský dojem svým koncem, který je dost sladkobolný. Americké kráse nelze vytknout vlastně vůbec nic. Nenapadá mě jediná věc, která by se mi tu nelíbila. A to se mi nestává často.(17.10.2005)

Zajímavý je, že tenhle film ode mě dostal pět hvězdiček až na podruhé.(24.7.2007)

Krásný film.(21.12.2008)

Tento film přišel, byl viděn a zvítězil. Soundtrack geniální, Spacey dokonalý a snový snímek je na světě. Zasloužený oskar i popularita napříč generacemi...(5.1.2009)

Takřka obyčejný příběh opravdu ze života natočený velmi neobyčejným způsobem.. Nic k nepochopení, jako to u některých filmů bývá, ale věcí k zamyšlení se tu najde habaděj. Dodatek: Po dalším zkouknutí se mi "krása" líbila ještě mnohem víc, hudba je naprosto dokonale vyvážená a každý ze záběrů má svým způsobem kouzlo.(4.6.2009)

Film nadčasový a nad vecou, bravissimo - because the world is round, because the wind is high.(23.10.2009)

Reálně vyznívající snímek o lehce nereálných lidech... I když, kdo ví? Třeba jsou americké ulice vážně plné loserů, jejich hysterických ženušek, cholerických válečných veteránů (se slabostí pro nacismus) a úchylů s videokamerou ;)(18.8.2010)