Americká krása

American Beauty

Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 568)

Film mého srdce. Negativa: žádná Pozitiva: úžasný scénář, přesná hudba i režie a samozřejmě výborní herci: hlavně Spacey můj oblíbenec, ale Beningová (měla dostat Oscara) a Birchová s Bentleyem. A mistrovský závěr - který kupodivu na mě díky komentáři působí spíše uklidňujícím dojmem než depresivním. I ten tančící pytlík mi opravdu přišel poetický. Jeden z nejzaslouženějších Oscarů za nejlepší film.(7.6.2003)

... look closer. Na jednu stranu satirický ale na druhou stranu opravu vážný film. Lester je nádherně napsaná postava, která se prostě musí vzepřít stereotypu a systému ať už to stojí cokoliv, nebaví ho dělat poskoka a poslouchat manželku s dcerou jak o něm mluví jako o idiotovi. Bohužel jeho okolí to nemusí akceptovat. Spacey je tady obyčejný týpek, který se nasere a chce dělat věci po svém tak jak se mu líbí, chce být zase tím kým byl před patnácti lety. A jde mu to opravdu dobře. "I am 42 years old; in less than a year I will be dead. Of course I don't know that yet, and in a way, I am dead already."(4.11.2006)

jo! Tak tohle je hodně dobrá věc.....(25.3.2008)

Určitě zajímavý snímek, nějakým způsobem odlišný, ale něco mi tu chybělo. Herecké výkony skvělé, možná jen do role sexiteenagerky bych vybral někoho jiného. Kevin Spacey tu zahrál opravdu kvalitně.(20.6.2008)

Tento film přišel, byl viděn a zvítězil. Soundtrack geniální, Spacey dokonalý a snový snímek je na světě. Zasloužený oskar i popularita napříč generacemi...(5.1.2009)

Můj původní komentář zaváděl debilitou, tak jsem se jej po měsíci rozhodl smazat (než si toho někdo všimne!) Americká krása je možná (určitě!) nejlepší film o běžných životech rozmanitých typů lidí v našem okolí. Nejen Spacey, ale každý z herců podal dokonalý výkon. Manžílek co už nechce poslouchat na slovo se nasere a jde si dělat to co se mu zlíbí. Bez hledění do budoucna - prostě si zahulí, skončí v dobré práci a jde prodávat hamburgery. Piluje bicepsy, aby mohl ošukat nejlepší kamarádku své dcery. No kurva je tohle normální? No to si pište že je, v životě ano. Zlobíte se na mě za tu hromádku vulgárních výrazů? Ale jak by jste se mohli zlobit, když je na světě tolik krásy? ;-)(14.1.2009)

Krásný, příjemný a na druhou stranu šokující a svým způsobem morbidní film. Byl to úžasný filmový zážitek. Kevin Spacey se do filmu vžil a skvěle zahrál svou roli. I přes to, že nesnáším Thoru Birch jsem ji pocelou dobu fandila. A konec? Ten byl na filmu snad nejlepší. Šokujicí a nepředvídatelný.(21.6.2009)

Po asi čtvrté projekci přicházím na to, že 3* pro takový film jsou fakt málo a že to nebylo zas tak špatné.(29.8.2009)

Film nadčasový a nad vecou, bravissimo - because the world is round, because the wind is high.(23.10.2009)

Je téměř k neuvěření že "Americká krása" je Mendesův režijní debut, bezchybně odvedená práce, perfektní scénář, skvělá kamera, stříh a hudba a dokonale vybrané obsazení v čele s famózním Kevinem Spaceyem a Annette Bening.(29.10.2009)

Prvotina S. Mendese, kterou asi už nepřekoná. Today is the first day of the rest of our lives. Tohle, že je americký film. Naprosto dokonalé dialogy a postavy. Jejich zkaženost skrývající se za fasádami jejich domků a také naděje na to, že nikdy není pozdě začít se sebou něco dělat. Skvělí hlavní i vedlejší představitelé.(21.5.2010)

Tenhle film jsem viděl už opravdu hodněkrát (a nejspíš ještě mnohokrát uvidím:)), nicméně komentář píšu až teď. Důvod je stejný jako u Temného rytíře (chápu, že se toto "srovnání" může jevit na první pohled kapku bizardně.)) - Americkou krásu považuji za dokonalý film, který miluji kvůli jedné dosti podstatné věci a tou je, že mě ty necelé dvě hodiny vyprávěné Samem Mendesem a Alanem Ballem naprosto dostaly a zasáhly. Už od prvních minut se ukazuje Mendesův režijní um, kdy za pomoci velmi nápaditých prostředků diváka postupně seznamuje s onou reklamou na šťastné manželství a také se skutečností, že spousta věcí v lidském životě je jednou velkou absurditou, která stejně absurdně jednoho dne skončí... Skutečně nevím, co vyzdvihnout dříve - jestli herecký koncert Kevina Spaceyho, geniální scénář Alana Balla a neméně geniální režii Sama Mendese, nádhernou hudbu Thomase Newmana či herecké výkony ostatních zúčastněných herců. Americká krása je úžasný film, i když je vlastně poměrně ostrou kritikou samotné Ameriky.))(31.10.2010)

Look at me, jerking off in the shower... This will be the high point of my day; it's all downhill from here.(14.12.2010)

Dost těžko to všechno popsat slovy. Jedním slověm nadšení. Americká krása je jeden z těch filmů, které mají prostě všechno. Zajímavý příběh plný zvratů, psychologická hra s divákem (v tom nejlepším slova smyslu - tzn. v průběhu filmu se sami přistihujete, jak se snažíte zuřivě vydedukovat co, kdo, proč...), výborný soundtrack, výborné herecké výkony a hlavně taky dotek pravdy. Tento film přesně ukazuje, jak lze v životě dosáhnout opravdového štěstí(8.4.2011)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů co kdy vůbec byli natočený. Sice není v mé TOP10, ale určitě by se v ní neztratil. Skutečně skvělý film. Kevin Spacey je nadpozemský tak jako vždy. Myslím že už mi došli slova. Ale stejně je to Krása.(25.8.2011)

Tak. Už jsem to viděla. Už všechno chápu. Už nepotřebuju vidět žádný další film. Nebo potřebuju vidět všechny? Každopádně panu 'Dead Already' všechna čest...(14.4.2012)

Geniální film! Kevin Spacey se vzepřel společenským standardům a to tak, že epicky. Geniální hlášky a dialogy a strhující příběh. Jo a krásní, sympatičtí, pohodoví a skvělí herci a herečky.(24.7.2012)

Kevin Spacey je ve krizi středního věku aneb Americká krása je jeden z mála dokonalých filmů. Filmů, kterým se nedá vytknout naprosto nic, protože jsou výjimečné.Tohle je jeden z nich, 5 hvězd.(24.9.2012)

Dráma jak noha. Takhle si představuju relativně nudný film, který si diváka drží svými dialogy, hudbou a zajímavými záběry. Když už se potom stane něco zásadnějšího, je to jak rána z čistého nebe. Kvůli tomu všemu se vždy rád na film znovu a znovu podívám. Hlavní devizou ale nadále zůstává Kevin Spacey a hlavně jeho bezprostřední postava.(26.10.2012)

Kvalitna drama, ktoru som videl kedysi v 1999 -om, ale stale rad si ju pozriem zas a znova. Vyborni su hlavne Kevin Spacey a Bening. 93 %(7.5.2013)

"Pamätáte si na tie plagáty, ktoré hovoria: 'Dnes je prvý deň zvyšku vášho života?' Nuž, platí to pre každý deň, až na deň, kedy zomriete." Film, ktorý dokonale vystihuje frázu "get a life". Úžasná Newmanova hudba, neprekonateľný výkon Spaceyho právom ocenení Oscarom a finále? Finále spôsobilo, že som zostal prikovaný k sedačke a s neprítomným pohľadom čumiac na titulky som sa nezmohol na nič iné, len dvakrát nasucho preglgnúť tú emocionálnu guču v hrdle. To sa mi stalo len pri veľmi malej hŕstke filmov. Som rád, že odteraz do tejto kategórii patrí aj Americka krása.(8.6.2013)