Americká krása

American Beauty

Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 569)

Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Herec HR - Kevin Spacey, Scénář + 3 nominace: Herečka HR - Annette Bening, Střih, Hudba(20.2.2004)

Jediný film, o kterém můžu říct, že je krásný.(7.6.2018)

"I quess I could be pretty pissed off about what happend to me. But it's hard to stay mad when there's so much beauty in the world. Sometimes I feel like I'm seeing it all at once and it's too much. My heart feels up like a balloon thats about to burst. And then I remember to relax. And stop trying the hole lone do it. And then it flows through me like rain. And I can't feel anything but graduate for every single moment of my stupid little life. You have no idea what I'm talking about. But don't worry. You will some day." - Som rád, že chápem. A milujem filmy, ktoré sa stotožnujú s mojimi pocitmi.(24.4.2003)

Jakmile je na plátně Kevin Spacey,tak je to bomba.Ale jinak mu ostatní postavy nesahají ani po kotníky a jsou mi vyloženě nesympatické až protivné (hlavně Spaceyho dceruška a její "děvkařská kamarádka a kapitánův synek -to je hnus).Návic tam jaksi chybí pořádný děj,takže za tři s konstantováním,že tohle v roce 99 na Zelenou mílí skutečně v žádném případě nemělo.(21.10.2003)

Přesně takhle bych někdy jednat. Mistrovské dílo. Na první pohled mi to připadalo jako remake Volného pádu, ale pak jsem zjistil, že jsem se šeredně spletl. Tohle je fakt originál.(18.3.2004)

Dokonalé. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných, nádherná hudba i kamera... Vizuální a herecké orgie. Tak smutné, tak uvěřitené...(31.1.2006)

Naprosto zasloužených 5 *. Co v tomhle filmu předvádí můj oblíbenec Kevin Spacey, to je prostě radost pohledět. Plus k tomu ta úžasná hudba, která mě pomalu dokáže rozbrečet sama o sobě... Bravo.(22.5.2006)

Krásna Amerika(30.4.2007)

uzasny spacey, uzasna hudba,uzasna kamera, uzasny film......to chce potlesk pac takovych filmu je jako safranu.(9.7.2007)

"I guess I could be pretty pissed off about what happened to me, but it's hard to stay mad when there's so much beauty in the world. Sometimes I feel like I'm seeing it all at once and it's too much. My heart fills up like a balloon that's about to burst. And then I remember to relax...and stop trying to hold on to it. And then it flows through me like rain, and I can't feel anything but gratitude...for every single moment...of my stupid little life. You have no idea what I'm talking about, I'm sure. But don't worry. You will someday."(1.8.2007)

Krize středního věku, klasická americká střelenost a ... brilantní Kevin Spacey.(31.1.2008)

„Jsem Lester Burnham … a tohle je poslední den zbytku mého života.“ Pro mě první setkání se Samem Mendesem, které vyústilo v upřímný obdiv k jeho režisérskému debutovém majstrštyku. Miluju loosera Lestera a jeho způsob vyrovnání se s krizí středního věku a pokryteckou maloměšťáckou morálkou, nesnáším jeho maloměšťáckou „oddanou“ manželku Carolyn (Annette Bening svým výkonem prostě bere dech) a už nikdy nebudu mít stejný vztah k plátkům rudých růží, poklidně idylicky působícím americkým předměstím a samozřejmě igelitovým pytlíkům unášeným větrem.(2.4.2008)

Když jsem viděl kdysi krásu poprvé, přišla mi jako velmi vážný film. Až na druhý pohled jsem poznal silnou nadsázku, která celým filmem prostupuje. Výborný humor, skvělý herecký výkon Spacyho, silný a neočekávaný závěr a poetičnost příběhu namíchal pro mě smyslný lektvar, který mě okouzlil na 5 hvězd.(16.7.2008)

Nebýt Kevina Spaceyho, asi by se mi to tak nelíbilo... Ten chlap je prostě herecký génius.(18.9.2008)

Výborný film.(29.3.2009)

Jo je to dobrý film. Má emoce hloubku a myšlenku, ale opravdu to není pro mě to pravé ořechové. Jednou mi to prostě stačilo. Mhohem víc jsem si užil různé parodické scénky např. v Not Another Teen Movie.(3.4.2009)

Co říci? Krása je všude kolem nás.... stačí ji vnímat....(31.5.2009)

Onanizmus v plnom rozkvete. Asi tak by som v skratke popísal tento film. Či už si to zoberiete z kladného hľadiska či záporného je to na vás. pre mňa je to aj aj. Celkovo sa jedná o krásny film no obrovským rušivým momentom boli pre mňa vízie a výjavi mysle hl. hrdinu. Nechápem ich zámer. rovnako na druhej strane ma ohromil rozprávač. Ja proste zbožňujem silných rozprávačov vo filme. A tu je obrovským pozitívom. Takže toľko asi. O filme už mnohý povedali aj lepšie veci ako ja kedy vymyslím. Takže postačí: 83%(3.6.2009)

Smekám. Opravdová pocta šéfkuchaři, protože navařit něco tak smysluplného se jen tak někomu nepodaří. No, popravdě se mi ani nehce věřit, že je to americký film :-D(3.7.2009)

Jsem velice překvapený, takovouhle zběsilost jsem tedy nečekal! Celé story působí strašně podivně, přitom hlavní téma, tedy netradiční krize středního věku Kevina Spaceyho je naprosto perfektní (stejně jako on!). To okolo, hlavně cokoliv kolem zvláštní rodinky v sousedství pro mě ale příběh pohřbívá. American Beauty na mě působí jako dva filmy propletený v jeden, přičemž jeden se točí kolem Spaceyho a je naprosto perfektní a ten druhý jen zasahuje do děje a ničí ho. Velká škoda, protože jinak jsem opravdu nadšený.(14.7.2009)

Zajímavý a i povedený pohled na muže s krizí středního věku. Rád bych mu dal pět hvězdiček, ale něco mi tam chybělo...(21.8.2009)