poster

Americká krása

 • USA

  American Beauty

 • Slovensko

  Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  *****

  Vynikající film o selhání amerického snu, o obyčejném životě a obyčejných lidech, kteří jsou vlastně cokoli jen ne obyčejní. Charaktery jsou mistrně napsány, na první pohled spadají do běžných archetypů, které můžeme vídat i okolo sebe, ovšem po nahlédnutí pod povrch odhalíme další zajímavé a zvláštní stránky lidskosti. Také je perfektní způsob, jakým je vykresleno vnitřní prožívání postav - zásluhu na tom mají i skvělí herci. Na závěr oceňuji, že film, ač bezpečně spadá do mainstreamu, je schopen vybídnout diváka k zamyšlení a říct, že vlastně ve všem neobyčejném je možné spatřit krásu... 9/10(10.1.2015)

 • Boss321
  *****

  Lepší celevočerní debut si Sam Mendes ani nemohl přát. Asi jediný režisér, který za svůj první film dosal pět Oscarů a z toho čtyři hlavní a myslím, že zasloužené. Celý příběh nevyznívá jako "ze života", ale místy jde o satiru, jindy zase drama, ale každopádně film má jasný cíl a to jít si za svými životními sny a za jejich splněním. Charismatický Kevin Spacey zde předvádí výborný výkon a Oscara za hlavní herecký výkon si určitě zasloužil. Annette Bening předvedla svůj zatím nejlepší výkon. Americká krása je jeden z nejlepších filmů jaký kdy byl natočen a ten komu zatím uniká, by to měl co nejrychleji napravit........(11.12.2007)

 • igi B.
  *****

  Krásné podívání, leč jen v kině. TAK POZOR!!! Z nepochopitelných důvodů tento brilantní oskarový film pitomý distributor uvedl na dvd pro ČR pouze s českým dabingem a BEZ TITULKŮ! No vlastně titulky maďarské, turecké a řecké. Dovede někdo pochopit toto idiotské ignorantství??? Možná i proto skončilo toto dvd v Levných knihách... Doufám od srdce, že debilové prodělali gatě...(4.10.2005)

 • sud
  ****

  Jeden z těch filmů, které zobrazují odvrácenou stranu života v USA. Na první pohled spokojenost a idyla, ve skutečnosti však znuděnost a pod povrchem schované nevyřčené křivdy. Herecké obsazení je skvělé, zejména Kevin Spacey je výborný. Jeho postava je výtečně napsaná a má grády. Thora Birch mi moc nesedla ani jako herečka, ani jako ženská. Nic proti ní nemám, ale nějak mi nepadla do oka. A její Jane už vůbec ne. Mena Suvari se mi líbila o něco víc, než Thora, ale myslím si, že Annette Bening je na celé čáře trumfuje. Co se týče herectví, o tom bez pochyby, i co se týče krásy. Sluší jí to, i coby čtyřicetileté ženě více než těm teenagerkám. Rovněž byl skvělý i Chris Cooper - jeho pošahaný, ale ve skutečnosti nalomený plukovník, je jednou z postav, na které nezapomenete. Režie Sama Mendese je zručná a kreativní. Americká krása je bezpochyby zdařilým filmem, ukazující americký rodinný život trochu jinak, ale na podobné téma jsem viděl i zdařilejší filmy (za všechny Redfordovy Obyčejné lidi). 75%.(3.7.2007)

 • Sarkastic
  *****

  "Asi bych měl být naštvaný kvůli tomu, co se mi stalo. Ale je težké zůstat rozzlobený, když je na světě tolik krásy. Někdy cítím, že ji vidím všechnu najednou a je jí tolik, že mi naplní srdce jako balón a chce prasknout. A pak si vzpomenu, že se mám uvolnit a přestat zkoušet se toho držet a pak to mnou procloumá jako déšť a já necítím nic jiného, než vděk za každičkou chvilku mého malého pitomého života. Určitě nemáte ponětí, o čem tady mluvím. Nic si z toho nedělejte...Jednou to poznáte sami." To byl úžasně poetický závěrečný proslov. Jenže vůbec celý film byl skvělý. Možná to vypadá na obyčený snímek s divnejma postavama, ale když se na to podíváte z jiné stránky, zjistíte, že s nimi máte něco společného, a že ten příběh nemusí být vůbec nereálný, že třeba potkal/potká i vás. Film na mě obrovsky nejen emočně zapůsobil, prostě jsem si ho vychutnával, stejně jako suprové hudby, ironického humoru a výborných herekých výkonů v něm.(16.12.2007)

 • - Ruka a břicho na plakátu nepatři Meně Suvari, ale modelce Chloe Hunter. (don corleone)

 • - Město, které posloužilo leteckým záběrům pro úvodní titulky je ve skutečnosti Sacramento v Kalifornii. Původně chtěli filmaři použít San Jose, ale nedostali povolení k dostatečně nízkému letu helikoptéry. Původně v té scéně měl letět Lester nad domy a na konci měl dopadnout do postele. (don corleone)

 • - V čase 1:10:14 ve scéně, kdy se Ricky (Wes Bentley) zvedá ze země po útoku svého otce, je možné v zrcadle vidět kameru. (imagoo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace