poster

Americká krása

 • USA

  American Beauty

 • Slovensko

  Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kulyk
  *****

  Nikdy jsem American Beauty nekomentoval? Tak to se dnes hodí. Tedy. Ehm, ehm. Hm. Cink cink cink. Přátelé, proslov čistě k filmu, pozornost prosím! Po přepisování kapitol z historie, antropologie, psychologie či genetiky přichází atak na lidské sociokulturní zvyklosti při namlouvacích tanečcích! Do budoucna již nejen, že příští zásun pouze s notářsky ověřeným souhlasem obou stran i Úřadu pro veřejné blaho a podporu mezirasového míšení, ale rovnou před etickou komisí a podle kvót pro ukojení potřebných ošklivek. Kevine, ty dobytku, tys obšourničil! Nechutné. Hladina se nad tebou jednou provždy uzavře. Je jedno, žes jeden z nejlepších nájemných xichtů, sere pes fakt, že kupř. úlisného manipulátora sehraje nejlépe ten, kdo má v sobě vlastní démony, tys požadoval homostyky příliš nekorektně, a už se vezeš na vajnštajnovo lavině. Teď už tě Tetsuo nemá rád, ne ne ne. Nyní si teprve posvítíme, kde vzala kevspa tolik bodů. Vtipné vlastně jsou hned tři věci - že se katolická morálka, americkými hypíky vyhozená dveřmi, díky jejich dětem vrací oknem, převlečená za korektnost, kunda i řitní otvor prodělávají neskutečnou inflaci a bělásci dělají vše pro to, aby vyhynuli sami, bez láskyplné pomoci Machometa. Jak modří již vědí, každá vlna vyvolá protivlnu. A nepůjde jen o oprávněné pohrdání a znechucení z vyžilých zlatokopek a pseudovědeckých mumlalů ze strany skutečně znásilněných, přilévá se totiž ojel... olej do doutnajících plamínků v duších těch, co nebudou jen tak s humorem glosovat, v duších reálných nácků, autoritativců, šovinistů a jiných pokřivenců. Za chvíli to bude křiví proti křivým, pak nám budiž země lehká. Jeden z posledních dobrosráčských totalitaristů, který se k věci prozatím nevyjádřil, je - překvapivě - starý brepta Fendrych. Možná též někdy, před dávnými, dávnými časy, podlehl zakázaným pudům, požádal bližního svého o mrd a nyní je zmaten? Tedy - zmatenější, než obvykle? Protože tohle se přece nesmí, lidé se množí zásadně dělením, on a postfeministky pak výsevem ve stylu kopřivky. Stejně tak i otravují dělnému lidu život. Volám tedy mýtů (maně totiž dumám, zda na mě před lety, nejspíše omylem, nepohlédla nějaká dnešní miliardářka, za takové příkoří chci podíl na jejím zisku! Fakt, to já bych vám nelhal, dnes se likvidují lidé již i jen za dávné a domnělé vilné pohledy) a dodávám od Dvořáka vypůjčenou analogii vůči navrátivším se kágébácko-mccarthistickým praktikám - TAVÁRYŠ SPEJSI, BYL JSI A UŽ NEJSI!(27.11.2017)

 • Anthony
  *****

  Film mého srdce. Negativa: žádná Pozitiva: úžasný scénář, přesná hudba i režie a samozřejmě výborní herci: hlavně Spacey můj oblíbenec, ale Beningová (měla dostat Oscara) a Birchová s Bentleyem. A mistrovský závěr - který kupodivu na mě díky komentáři působí spíše uklidňujícím dojmem než depresivním. I ten tančící pytlík mi opravdu přišel poetický. Jeden z nejzaslouženějších Oscarů za nejlepší film.(7.6.2003)

 • Melies
  *****

  10 / 10 Nerád by som sa dlhočízne rozpisoval o nesporných kvalitách tohoto filmu, nebolo by to na nič dobré. Veď sa len pozrite na všetky tie päť-hviezdičkové hodnotenia okolo, čo viac by som k tomu dodal? Snáď len toto - ak by som mal vybrať film, ktorý ma najviac ovplyvnil ako človeka, bola by to Americká krása. A niesú to len prázdne slová! Po jej pozretí som toho totiž veľa nenaspal - v hlave som dookola prevracal a analyzoval výsledky svojej doterajšej 'životnej púte' a prišiel som k hroznému záveru - niesom nikto, veru tak. Kedy som teraz otrčil kopytá, pár ľudí by si trochu popľakalo a to by bolo asi tak všetko. Kruté, ale pravdivé. Americká krása mi otvorila oči (snáď nieje príliš neskoro), zvyšok je už na mne. Resumé: Najlepší film aký som kedy videl. PS: Súčastnosť. Od napísania tohto komentu som o nejakých tých pár rokov a filmových skvostov podrástol, no nemám srdce niečo na ňom opravovať - ani gramatické chyby, čert to ber. Takže errata a nové resumé: Jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl. A svedomie mám čisté.(30.12.2004)

 • Douglas
  ***

  Pokaždé, když ten film vidím, připadá mi slabší... klouže po povrchu a hraje na efekt, ačkoliv se snaží vzbuzovat dojem, že vypráví o skutečných lidech, jsou jeho hrdinové spíš na jedno místo nahrnuté šablony (feťák, rebel, pozér, hysterická žena s krizí středního věku, chlap, co chytá druhou mízu) bez skutečných charakterů.(19.11.2004)

 • StarsFan
  *****

  Film vyvolávající neuvěřitelné emoce, to bylo to první označení, které mě napadlo. A můžu hned přidat další: film, na který nezapomenete a rázem změní vaší psychiku. Nevím, jestli v dobrém nebo špatném slova smyslu, ale nazáleží na tom. Prostě ve vás něco zanechá a chvílemi si uvědomuji, že takový film je bohužel jeden z tisíce. Kevin Spacey svého Lestera Burnhama nehraje, on prožívá jeho příběh. Na světě je tolik krásy...(17.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace