poster

Americká krása

 • USA

  American Beauty

 • Slovensko

  Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  *****

  Snímek, který je pro mne skutečnou záhadou. Obsahuje vesměs depresivní příběh, pokřivené charaktery a morálka v něm také příliš místa nemá. Tak jak to, že je to jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem kdy viděl. Asi proto, že když vidím svět Lestera Burnhama, nemůžu jinak, než stát se jeho součástí a být mu oporou. Tento člověk, v podání nepřekonatelného Spaceyho, si jednoduše tyhle city od diváků zaslouží...(13.9.2002)

 • Anthony
  *****

  Film mého srdce. Negativa: žádná Pozitiva: úžasný scénář, přesná hudba i režie a samozřejmě výborní herci: hlavně Spacey můj oblíbenec, ale Beningová (měla dostat Oscara) a Birchová s Bentleyem. A mistrovský závěr - který kupodivu na mě díky komentáři působí spíše uklidňujícím dojmem než depresivním. I ten tančící pytlík mi opravdu přišel poetický. Jeden z nejzaslouženějších Oscarů za nejlepší film.(7.6.2003)

 • Brouk
  *****

  No to je ten správný film pro všechny... tady se ukáže, zač je toho loket... Jen houšť... Dřív nebo později nám stejně každýmu hrábne... akorát, že spoutěcí mechanismus máme každý jiný a pak se to stane... Kevin Spacey je tady dokonalý... Dal bych tomuhle filmu podtitulek.. "kecy mají houby cenu... aneb od slov a pocitům k činům.... " FREE YOUR MIND !!!(5.10.2004)

 • Tyler
  *****

  Uvědomujete si jak zbytečné a fádní je tohle hodnocení filmů? "Americká krása" je toho důkazem. Film by vás měl především přenést do jiného (i když sebereálněji vypadajícího) světa a poskytnout vám oddych, citové vyžití, námět k zamyšlení, úvahám nad vlastní existencí....A to tenhle film na 100% dělá. Viděl jsem ho jen jednou, ale zapůsobil na mě tak silně, že se to nedá skoro vydržet...Právě proto se na něj asi už nikdy nepodívám a uchovám si "pouhou" vzpomínku na něco výjimečného.(23.1.2003)

 • sud
  ****

  Jeden z těch filmů, které zobrazují odvrácenou stranu života v USA. Na první pohled spokojenost a idyla, ve skutečnosti však znuděnost a pod povrchem schované nevyřčené křivdy. Herecké obsazení je skvělé, zejména Kevin Spacey je výborný. Jeho postava je výtečně napsaná a má grády. Thora Birch mi moc nesedla ani jako herečka, ani jako ženská. Nic proti ní nemám, ale nějak mi nepadla do oka. A její Jane už vůbec ne. Mena Suvari se mi líbila o něco víc, než Thora, ale myslím si, že Annette Bening je na celé čáře trumfuje. Co se týče herectví, o tom bez pochyby, i co se týče krásy. Sluší jí to, i coby čtyřicetileté ženě více než těm teenagerkám. Rovněž byl skvělý i Chris Cooper - jeho pošahaný, ale ve skutečnosti nalomený plukovník, je jednou z postav, na které nezapomenete. Režie Sama Mendese je zručná a kreativní. Americká krása je bezpochyby zdařilým filmem, ukazující americký rodinný život trochu jinak, ale na podobné téma jsem viděl i zdařilejší filmy (za všechny Redfordovy Obyčejné lidi). 75%.(3.7.2007)

 • - Mísa s chřestem, kterou hodil hlavní hrdina proti zdi měla být původně pouze upuštěna na podlahu. (don corleone)

 • - Ve scéně na začátku filmu, kdy se Lester (Kevin Spacey) sprchuje, objeví se v odrazu sprchových dveří stín, patřící pravděpodobně jednomu ze členů štábu. (Terva)

 • - Barman, který je v restauraci, kde pracuje Ricky, je ve skutečnosti producent Bruce Cohen. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace