Je to v podstatě malý a nenápadný film, který si přesně zaslouží své hodnocení kolem 70%. Hugh Jackman je charismatický, ale vzhledem k tomu, že ústředním motivem je podvod, tak se film přeci jen občas vleče. V momentě, kdy už tak nějak čekáme, kdy to konečně všechno praskne a ono to trvá a trvá. Filmu by prospěla další pořádná vedlejší zápletka třeba o Frankově milostném životě. Tahle linie je však jen hrubě načrtnuta.(27.4.2020)

Není to vůbec špatný film, aby tady musel figurovat v modrých číslech. Je natočen podle skutečné události usvědčení největšího "školního" rozkrádání v historii USA. Ředitel a několik zaměstnanců školy se zkrátka mělo několik let lépe, než by si zasloužili. Hugh Jackman zahrál školního ředitele a homosexuála fantasticky. Líbila se mi i Allison Janney jako zástupkyně ředitele a druhá usvědčená. Film doporučuji hlavně lidem, kteří mají něco společného se školstvím, ale vlastně všem, koho baví filmy o tunelování rozpočtů.(13.6.2020)

Je kouzelné, je funguje lidský mozek. Poslední dvacetiminutovka Špatné výchovy se mi dost líbila a mozek si řekl: konec dobrý, celý film dobrý. Jenže po chvilce vystřízlivění jsem se rozpomenul, že jsem se vlastně po většinu filmu nudil. Už jen vizuálem ala BBC minisérie z roku 2005 si film diváka brzo ztratí. Chápu, že chtěli udělat lehce retro atmosféru počátku století a zachytit určitou "všednost". Ale kdybych chtěl sledovat odstíny šedé, tak si pustím jiný film. A taky chápu výstavbu scénáře. Nejprve postavy prezentují ve všedních momentech jako charismatické oblíbence komunity, aby divák pochopil, jak mohli ostatní tak dlouho balamutit a školu okrádat o finance. Jenže tomu prostě chybí tak na branku. Mohli lépe vykreslit dynamiku mezi charaktery, jít do hlouběji do jejich psychiky, více odhalit jejich soukromý život, prezentovat dramatičtější situace...prostě cokoliv, co by nepůsobilo tak sterilně. A je to škoda, protože na ploše posledních pár minut výborně vykreslí motivace hlavní postavy a bohužel i tím odhalují potenciál, který se jim z toho pravdivého příběhu nepodařilo vyždímat.(29.4.2020)

• sedm.1

Naprostá katastrofa! Je sice pěkný, že se tvůrci této podívané nechali inspirovat skutečnými událostmi o největší zpronevěře v rámci školství na území USA, ale nemyslím si, že jde o natolik zajímavé a výrazné téma, aby si zasloužilo svůj vlastní film, a pokud už se tedy někdo rozhodl, že ano, tak ona celá kauza měla být alespoň pro ono zfilmování pojata zajímavým a výrazným způsobem. Nic z toho se ovšem nestalo, a nebýt skvělých herců Hugha Jackmana a především Allison Janney v ústředních rolích, rovnou bych tomu napálil Odpad!, jelikož by si tento snímek nic jiného nezasloužil. Tomu filmu totiž chybí vážně naprosto všechno. Nudná, otravná a hlavně nezajímavá zápletka, odpovídající svým obsahem zhruba čtvrthodince, je tu zoufalým, šnečím tempem, roztažená do sta minut, které pekelně neutíkají, postavy, stejně jako děj, buď stagnují, či se vyvíjí způsobem, který uspí diváka i po pěti Red Bullech, nějaké napětí, či poutavější scény nemá cenu očekávat, nefungují zde dramatické situace, o emocích ani nemluvě, a ke konci to nemá ani žádnou gradaci a závěrečné vyústění je jen nudným cákancem do prázdna. Film nedokáže zaujmout ale ani jakoukoliv tvůrčí stylovostí, či atmosférou, prostě celé to působí jen jako mdlá televizní hříčka, v jejíž přítomnosti ovšem nedoporučuji strávit ani minutu. Fakt strašná bída!(15.6.2020)

Ja som s "Bad Education" veľmi spokojný. Myslím si, že ide o dobre napísaný film s dobrými postavami a malo to aj dosť dobrý spád. Hugh Jackman je tu vo vysoko charizmatickej role a človek je prekvapený z toho, čo všetko sa dozvie a ako to s ním vlastne reálne funguje. To sebavedomie a zanietenosť pre školu boli skutočne fascinujúce. A verím tomu, že taký človek by aj na mňa urobil dojem a zalepil mi oči. Pam možno nemá v sebe až toľko charizmy, no takisto je veľmi fascinujúce ju sledovať. Myslím si, že tu mala niekoľko skvelých momentiek, pričom najlepšia je pre mňa keď príde domov po všetkých tých problémoch a syn ju pozdraví: "Hi Ma". Úplne suverénne to urobí a jej reakcia je skutočne adekvátna. Skvelá je ale aj momentka, kedy Rachel premýšľa čo reálne v tejto situácii má urobiť. Pretože si je veľmi dobre vedomá, že to všetko zmetie so sebou aj ďalších ľudí. Je to zaujímavý príbeh, dobre spracovaný a s kvalitnými hercami. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: A-(28.4.2020)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v New Yorku a na Long Islande. (MikaelSVK)

• - V roce 2010 byl Frank Tassone (Hugh Jackman) za dobré chování podmínečně propuštěn po necelých třech a půl letech výkonu trestu. V době natočení snímku mu bylo 72 let a stále pobíral roční penzi 173 495,04 amerických dolarů. (Untouchabl)