Oblastnímu školnímu řediteli Franku Tassoneovi (Hugh Jackman) a jeho věrné obchodní asistentce Pam Gluckinové (oscarová Allison Janneyová) jsou přičítány zásluhy za to, že se zasadili o nebývalý věhlas veřejných škol na Long Islandu. Vždy dokonale upravený a vypulírovaný Frank je mistrem v šíření pozitivních zpráv, ať už před publikem složeným z vedoucích představitelů místního společenství, nebo před znepokojenými studenty či rodiči ve své kanceláři. Frank zkrátka budí dojem, že mu zdánlivě nelze nic vytknout. Dokud se odvážná reportérka školních novin (Geraldine Viswanathanová) nezačne prokousávat finančními výkazy a odhalovat zpronevěru gigantických rozměrů. Frank se však za žádnou cenu nehodlá vzdát a začne nevybíravým způsobem zametat všechny stopy. (HBO Europe)

Trailer 1

Henry007

Je kouzelné, je funguje lidský mozek. Poslední dvacetiminutovka Špatné výchovy se mi dost líbila a mozek si řekl: konec dobrý, celý film dobrý. Jenže po chvilce vystřízlivění jsem se rozpomenul, že jsem se vlastně po většinu filmu nudil. Už jen vizuálem ala BBC minisérie z roku 2005 si film diváka brzo ztratí. Chápu, že chtěli udělat lehce retro atmosféru počátku století a zachytit určitou "všednost". Ale kdybych chtěl sledovat odstíny šedé, tak si pustím jiný film. A taky chápu výstavbu scénáře. Nejprve postavy prezentují ve všedních momentech jako charismatické oblíbence komunity, aby divák pochopil, jak mohli ostatní tak dlouho balamutit a školu okrádat o finance. Jenže tomu prostě chybí tak na branku. Mohli lépe vykreslit dynamiku mezi charaktery, jít do hlouběji do jejich psychiky, více odhalit jejich soukromý život, prezentovat dramatičtější situace...prostě cokoliv, co by nepůsobilo tak sterilně. A je to škoda, protože na ploše posledních pár minut výborně vykreslí motivace hlavní postavy a bohužel i tím odhalují potenciál, který se jim z toho pravdivého příběhu nepodařilo vyždímat. ()

Soweek

Hugh Jackman Vám ukáže, kam až je schopný zajít učitelský sbor, který se cítí finančně nedoceněný. Bad Education je výborný film, který z největší části táhnut právě Jackmanem, který výborně ztvárnil muže, kterému přišlo naprosto normální nahrabat si několik milionů a ani to nijak zvlášť nemaskovat, protože pod svícnem je největší tma. ()

Jaro.Krafcik

Novinka na HBO, musel som. Hugh Jackman v komédii? To tu dlho nebolo. No, zas taká komédia to nebola. Ale priznávam pozerat sa to dalo a celkom to aj zbehlo. Ale len podotknem že nič nové, čo ešte divák nevidel. O nejaké prekvapenie tak nejde. Inteligentná komédia, skôr dráma. Tie lgbt prvky vadili. 3* ()

Anderton

Tak tu tak nízke hodnotenie skutočne nechápem. Ale zase na druhú stranu sa dá pochopiť, že štát, kde sa dajú v pohode kradnúťmilióny z rozpočtu na jednu strednú školu, musí pôsobiť na našinca ako čisté sci-fi a niekto sa tešil na drámu reznutú komédiou. Komédia to teda rozhodne nie je, možno satira, ale skôr iba veľmi kvalitne nakrútený skutočný príbeh so špičkovým obsadením. Jackman hrá svojho morálne skazeného, ale skôr ambivalentného učiteľa, a v hĺbke srdca možno dokonca aj utlmeného dobráka, čo mu sily stačia. Film chcem doporučiť ďalej, určite si pozornosť zaslúži a zatiaľ sa zdá, že sa mu jej poriadne nedostáva. ()

jiri.twist

Film s neobvyklým námětem tunelování školích rozpočtů dle skutečné události mě zaujal, navíc lehce prošpikován i gay složkou. Solidní výkony v hlavních rolích a slušná kamera. Mohu doporučit. Jen jako komedii bych to úplně nebral. Trestná činnost a zatajování homosexuality moc komediálně nevyzní ... 5756 ()

• Plánom tvorcov bolo, aby sa na filme nepodieľal zo skutočnej udalosti. Ako dôvod uviedli rešpekt k mestu Roslyn. (Real Tom Hardy)
  • Skutočná Rebekah Rombom (študentka, ktorá celý podvod odhalila) uviedla, že jej filmová postava urobila viac vyšetrovania, než ona samotná v skutočnosti. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Ryan Gosling jako vlkodlak?

Ryan Gosling jako vlkodlak?

30.05.2020

Studio Universal pokračuje v oživování svých klasických monster, a další na řadě je podle všeho Vlkodlak. V nové verzi by si pak hlavní roli mohl zahrát Ryan Gosling (Drive, Blade Runner 2049).… (více)