Oblastnímu školnímu řediteli Franku Tassoneovi (Hugh Jackman) a jeho věrné obchodní asistentce Pam Gluckinové (oscarová Allison Janneyová) jsou přičítány zásluhy za to, že se zasadili o nebývalý věhlas veřejných škol na Long Islandu. Vždy dokonale upravený a vypulírovaný Frank je mistrem v šíření pozitivních zpráv, ať už před publikem složeným z vedoucích představitelů místního společenství, nebo před znepokojenými studenty či rodiči ve své kanceláři. Frank zkrátka budí dojem, že mu zdánlivě nelze nic vytknout. Dokud se odvážná reportérka školních novin (Geraldine Viswanathanová) nezačne prokousávat finančními výkazy a odhalovat zpronevěru gigantických rozměrů. Frank se však za žádnou cenu nehodlá vzdát a začne nevybíravým způsobem zametat všechny stopy. (HBO Europe)

Trailer 2

xxmartinxx

Nečekané překvapení. Nenápadně vytříbený film, který dokáže s pomocí ostrého osvětlení a několika chytře zvolených nápadů vykomunikovat komplexní příběh muže, o jehož svatozář nechceme přijít, i když se hroutí před našima očima. Že byl zvolen finanční podvod namísto třeba #metoo skandálu, je dobré v tom, že velká část lidí z ideologických důvodů považuje odhalení sexuálního skandálu za něco, co by v žádném případě nemělo pověsti a postavení člověka uškodit. Takže tím, že konflikt Bad Education působí méně kontroverzně, není odváděna pozornost od samotného principu. I když implicitně se to samozřejmě nevyhnutelně vztáhne k mnoha kauzám od C.K. po Gibsona. Vyjadřuje se to ale i k důvěře v systém, dokonce se najdou i nějaká intimnější témata, Jackmanova postava je svojí neuchopitelností (může být čímkoliv od chudáka přes padlého hrdinu až po sociopata) hypnotizující a vynikající práce filmařů s dávkováním informací to hodně buduje - v tomhle ohledu je v tom filmu několik velmi nečekaných voleb, které pro mě dělaly sledování nesmírně zábavným a zneklidňujícím zároveň. Vešlo se toho dovnitř celkem moc a já to rozhodně nečekal, protože s Finleym nemám nejlepší zkušenost. Tenhle film ale nemůžu dostat z hlavy. PS (zásadní spoiler): Ten moment, kdy Jackman nonšalantně přijde v půlce filmu domů a ukáže se, že žije se stálým partnerem, který doposud pro diváka neexistoval a jeho přítomnost tedy obrací na ruby vše, co jsme o Jackmanově postavě věděli, je absolutně geniální vypravěčský okamžik, který rozbíjí jakoukoliv diváckou jistotu a představu o možnosti poznání Jackmana jako člověka. Je to tak jednoduché a přitom naprosto zdrcující. Je to jeden z těch filmových okamžiků jako roztažení obrazu v Mommy, kdy jsem úplně zahlcený. PPS: Myslím, že důvod celkem nemastného přijetí ze strany širšího publika je očekávání komedie, kterou evokují i trailery. V tom filmu je hodně cynicky úsměvných momentů, ale rozhodně to není komedie. Převládající emoce jsou negativní, konflikt zakomplexovaného antihrdiny místy vyvolává až existenciální tíseň. Naprosto chápu, že někdo, kdo si ten film pustil na základě kampaně s představou, že se bude smát a bavit, je z toho zmatený a zklamaný, ale samozřejmě to není chyba toho filmu - je ale asi dobré na to upozornit. Někdy je hodně těžké opustit škatulku, kterou jsme pro film připravili, a když do ní nepasuje, vnímáme to jako chybu. Proto je lepší dopředu si přerovnat očekávání. PPPS: Baví mě, kolik lidí propadlo tomu, jak moc je Jackmanova postava chudák a v právu, a že krádež 200 milionů kč na osobní účty byla adekvátní odměna za dobře odvedenou práci - líbí se mi, že ten film je natočený tak nenuceně, že lidi nepochopí, že jde o patologického lháře a jeho pohádka o tom, jak mu bylo ukřivděno, je absurdní. ()

SeBig

Má to své mouchy, nebo spíš je to moucha, co má své světlé chvilky a neotravuje vůbec.. chci tim říct, že je to film, který nenudí. Těch zápletek je tu trochu víc, není to jednorázovka, herecký talent, vizuál, kamera dost nice.. ale má to tak dva-tři momenty, který mě fakt zaujaly.. nic víc, co by mě fakt vzalo. Můj verdikt prostě zní: Vůbec to není špatný, ale ani uplně dobrý.. nebo to téma není moc pro mě. Song od Mobyho na konci dost potěšil. ()

niethustra

Slovo "sociopat", dnes tolik nadužívané a domněle vševysvětlující, tu konečně získává nějaký rozměr a znovu nabývá na významu. Jackman postavu Franka, svou komplexností pro mě po dlouhé době osvěžující, zvládl na výbornou. A i když to jde částečně proti mému občanskému naladění, prostě existují věci - třeba vzdělání -, které na trh nepatří. ()

misterz

Až prekvapivo dobré... Úvod ma síce príliš nezaujal, už som pomaly začínal nadávať, čo za nudnú vtákovinu s uhladencom v hlavnej úlohe to pozerám, no ako sa začalo odkrývať pozadie tej podarenej dvojice, tak dejová linka dostala spád. A už to išlo, ani som sa nenazdal a koniec. Na slabší nadpriemer to stačí.70/100 ()

Radko

Schéma: Akékoľvek odvetvie ľudskej činnosti slúžiace verejnému blahu, či ide o zdravotníctvo, školstvo alebo sociálne opatrovateľstvo, trpí často nedostatkom kvality i peňazí. Napriek tomu sa nájdu schopní jedinci, ktorí dokážu lokálne svoje zariadenie spravovať tak, že funguje oveľa lepšie, než pred ich príchodom. Zároveň sa často stáva, že títo schopní manažéri a vo svojom fachu odborníci sa cítia byť nedocenení za zásluhy, ktoré dosiahli. A tak si prilepšujú po svojom, plne presvedčení o oprávnenosti svojich bočných príjmov. Bránia svoje správania zo všetkých síl, neštítiac sa akéhokoľvek úskoku, lži, presviedčania, či zastrašovania. Napriek trestu, ktorý občas na takéto typy dopadne, necítia, žeby urobili niečo zlé. A ono často, to čo dosiahli, spoločenským prínosom vysoko prevyšuje ich zlodejiny. No a túto schému popisuje Zlá výchova. Miestami trochu schematicky, občas pôsobí ako tv inscenácia. 70%. ()

• V roce 2010 byl Frank Tassone (Hugh Jackman) za dobré chování podmínečně propuštěn po necelých třech a půl letech výkonu trestu. V době natočení snímku mu bylo 72 let a stále pobíral roční penzi 173 495,04 amerických dolarů. (Untouchabl)
  • Pôvodne mal scenárista Mike Makowsky v pláne vyobraziť Tassoneho ako čistokrvného zloducha, čo po rozhovoroch s rodičmi študentov a hlbšom rešerši prehodnotil. (Real Tom Hardy)