silentname

Tak toto sa teda nepodarilo. Otvorene mám pocit, že na tvorbe tohto projektu niekto zlyhal a mal by si to reálne vypiť. "Embryo" má potenciál na to, aby sme tu mali skvelý film. Príbeh páru, ktorí kempujú v lese, pričom Evelyn je napadnutá a znásilnená mimozemšťanom, spolu s ich spoločným potomkom a veci začnú byť desivé... to by mohlo fungovať. Problémy sú však v tomto prípade ako päsť na oko. Reakcie mnohých postáv v tomto filme pôsobia úplne mimo. Ja neviem. Nemyslím si, že by ten doktor alebo tá šoférka v tej situácii reagovali skutočne tak, ako sme tu mali možnosť vidieť. To sú len proste scenáristické cestičky, ktoré potom majú následne posunúť film na ďalšie miesto. Druhá vec sú dve zbytočné odbočky k iným príbehom, ktoré sa udiali v minulosti. Nie sú veľmi zaujímavé a iba prerušujú a likvidujú hlavnú príbehovú líniu, ktorá už tak má veľmi málo príbehu. Ďalšia vec... naratív filmu je dookola ten istý scenár. (Pokiaľ nepočítam úvod a otehotnenie). Stretneme niekoho, Evelyn zaútočí, jej priateľ vyriekne vetu: "What have you done?" a utekáme. A dokola. Je to presne ten istý scenár dokopy tri razy. A už je to len únavné a otravné. Vizuálne film nepôsobí nejako zaujímavo, možno s výnimkou scénky, kde objavíme znásilnenú Evelyn... herecké výkony sú funkčné (myslím), no nemá to ani atmosféru, ani využitý potenciál. Je to len neskutočne nudný film, ktorý pôsobí maximálne rozbitý. Vo svete hororov je toto podľa mňa len smutné fiasko. Hodnotenie: D- ()