Don't Knock Twice

Steve Moore

John Giwa-Amu

Scénografie:

Richard Campling

Na Don't Knock Twice je na první pohled znát, že moc velký rozpočet neměl. Avšak i přes tento fakt film nabízí skvěle vybudovanou atmosféru, kterou obohacuje několik skutečně velkolepých hororových scén. Je tedy velká škoda, že se film zhruba od poloviny začne potýkat s poněkud schizofrenním střihem a postavami, které absolutně postrádají jakýkoliv pud sebezáchovy a chovají se jako šílenci. Ale ve světle výše zmíněných atributů tyto detaily snímku s čistým svědomím odpustíte, jelikož v rámci žánru se jedná o povedený kus hororového řemesla. Skvělá práce!(12.2.2017)

Snímek Don't Knock Twice sice ostříleného fanouška hororu pravděpodobně příliš nenadchne, ale dvojitým zaklepáním si přinejmenším získá jeho pozornost na celých 95 minut. Oceňuji, že se režisér C. W. James rozhodl pro kariérní posun a pustil se na tenký led královského filmového žánru. Nicméně má před sebou ještě pořádný kus práce. Nelze mu upřít snaha, avšak jakožto zdejší hororový expert postrádám v jeho režii mnohem více citu. Atmosféra musí na diváka dýchnout. V případě Don't Knock Twice naopak přetrvává dojem jakési těžkopádnosti, která je zjevná zvláště u nefungujících lekaček. Výsledkem je tak až přehnaně přátelský horor, který bych bez obav doporučil i pro rodinnou projekci. Potěšil mě však odkaz na slovanský folklor, jehož studiem se dlouhodobě zabývám, a tak i přes lehce zmatečný twist mírně nadhodnotím a udělím snímku slabší tři hvězdy.(11.2.2017)

• Davies182

Horor naruby. Příliš razantní a nesmlouvavé vhození do předem nijak nebudovaného, odbytě vystavěného děje. Jde to do hloubky na nesprávných místech a snaží se o svižné lekačky tam, kde by naopak měla atmosféra houstnout. Dokonce i bubák stokrát provařený jinde... Vlastně ani nevím, proč jsem na tuhle bídu byť i jen dvouhvězdičkově hodný, asi kvůli těm pěknejm babám. Ach jo. Neměl sem před tím dohrávat Resident Evil: Biohazard.(22.2.2017)

Je to tak... Někdy prostě stačí, když film nonstop temně duní. Dokonce pak ani nevadí, že postavy se nechovají ani v náznacích, jak by se v takové chvíli choval člověk, ale rovnou přijímají roli figurek na žánrové šachovnici (chlápek vidí monstrum a místo aby se pokoušel utéct, se ohlíží po lampě, protože ví, že kdyby scéna přestala být strašidelně nasvícená, přestalo by mu hrozit nebezpečí). Vývoj děje je místy vyloženě dementní (ty padací dveře), ale je to tak za hranou, že to nevypadá, že tomu vůbec mělo být jinak. Ledasco je vykoupeno závěrem, který do toho zpětně vloží trochu logiky, ale zase bych nepodléhal iluzi, že to najednou dává smysl. Jde prostě o dlouhý hororový klip, kde jediná motivace je show. Podobně jako Rychle a zběsile na poli akce je tohle typický post-truth film v rámci hororu.(3.2.2017)

Překvapení! Ani jsem nedoufal, že se mi nějaká duchařina z poslední doby zalíbí. Trapnosti V zajetí démonů a jim podobné mi tenhle žánr nadlouho znechutily. Báječné úvodní titulky navnadily, a tak jsem se ve skrytu duše těšil. Variace na Krvavou Mary (i když se mluví spíše o Babě Jaze, což je nakonec sporné) se vydařila. Snad i proto, že démonických scén je minimum (ano, pařáty lezoucí z umyvadla byly legrační, bohužel) a příběh je vystavěn jako atmosferické drama mapující nelehký vztah matky a odcizené dcery. V momentě, kdy se dcera dostane do smrtelného nebezpečí, snaží se společně s matkou najít cestu, jak z toho ven. Nejsilnější scény jsou ty, kde vládne jen obraz, mrazivá hudba a vyděšené tváře. Když se objeví démon, snímek začne sklouzávat k úsměvnosti. Ale jak jsem napsal, takových scén je naštěstí pomálu, tudíž za mě 4*.(9.2.2017)