"A chčije, a chčije." Kam se na Pepu Kemra hrabou televizní rosničky.(13.4.2003)

Napadá mě jenom jedna věc: "A chčije a chčije"(24.11.2003)

Tohle bych si poslechnul ještě jednou...ale vždycky tak s odstupem pár let.(20.2.2003)

-NECHYBÍ VÁM NĚCO? -PIVA TU NEJSOU!(31.7.2003)

Klasika, která nerezaví. Pár hlášek, které se stali prakticky povinně známé pro všechny čechy.(10.3.2006)

A chcije a chcije - je treba neco dodavat - ja myslim, ze ne - *****(30.5.2002)

Rodinná komedie jak se sluší a patří. Vtipná, inteligentní, poetická, odpočinková. Děda Komárek Josefa Kemra je okouzlující, avšak zůstává ve stínů kriplkáry pana Lorence... Děti, děti, to je klekání! Lesk a bída českého zednictví personifikovaná... To Menzel uměl báječně! A Smoljak se Svěrákem zase dokázali napsat scénář, který se navždy obtiskl v českém kulturním povědomí a jazyce. Venkovská idylka a tu já moc rád!(10.2.2004)

Kdyby to komouši pustili ven, jsem si jistý že by to mělo Oscara, protože ty scény kdy Josef Kemr poslouchá rozhlasové pohádky jsou nejkrásnější(samozřejmě jsou tam i další ale tahle mi nejvíc utkvěla v hlavě).(12.9.2003)

:::::::::::: Lepší předpověď počasí, než od Josefa Kemra nemůžete slyšet . . . :::::::::::::(15.4.2009)

• Dever

Najpreceňovanejší film aký som kedy videl.Toto hodnotenie absolútne nezodpovedá kvalite filmu. Neviem čo pozerali ostatní, ale ja som určite nepozeral komédiu.........(17.9.2013)

„Toto je Toník.“ – „Dobrý deň.“ – „Toník tu chytá hady.“ – „Tú sú hady?!“ – „Á jéje, tu je hadov.“ Totoálna klasika. A chčije a chčije, legenda o vodníkovi, Škoda IOO, lesy a čarovné časy detstiev, strávených na víkendových chatách na dedinách. Vtedy bol Kemr nežiaducim pre systém, na čo si ale komunisti absurdne spomenuli až uprostred nakrúcania (!) a žiadali, aby bol Kemr odídený. Režisér sa každopádne vynašiel a povedal, že OK, ale iba pod podmienkou, že nájdu niekoho, kto vie (tak, ako Kemr) kosiť, dojiť kravy atď. Nenašli. A tak "musel" zostať :-)(4.8.2007)

Opravdu krásný film s Josefem Kemrem jako vypečeným dědou Komárkem, který už "příští rok nezaseje". Možná. Trapná koverzace se stále opakovanou replikou "Ale je tu krásně!" mě vždycky rozesměje. Jediný film Jiřího Menzela, který se mi bezvýhradně líbí. "A chčije a chčije."(20.2.2003)

Spojeni Menzela, Sveraka a Smoljaka je vzdy zaruka kvality a ani tenhle film neni vyjimkou, spis naopak. Tenhle film je jeden z nejlepsich, co od tehle tri panu vzniklo. Tentokrat se podivame, jaky byl problem sehnat chalupu, navic je vse v podstate podle skutecnych udalosti. Herci opet vynikajici a opet spousta kultovnich scenek. Vsem tu kraluje vybornej Zdenek Sverak a nezapomenutelnej Josef Kemr. Skvela oddychova komedie s inteligentnim humorem.(7.9.2006)

No co k tomuto výbornému a snad nikdy neokoukatelnému českému filmu (mimochodem typicky českému), ještě více napsat...? Ukázkový příklad toho že kvalitní divácké filmy se dají točit v každé době (a může to být i bez politiky, nebo přímo politických objednávek), záleží však na samostatných tvůrcích a samozřejmě se to musí i tak trochu umět..Zde autorská dvojice cimrmanologu Svěrák a Smoljak ve spolupráci s renomovaným Jiřím Menzelem se ukázala více než velmi šťastná..Byl to vlastně takový obyčejný film, ale o to víc reálný v životních zážitcích obou scénáristů, v tomto případě tvůrci zúročili své chalupářské zkušenosti, společně s docela dobře podanou rodinou-jako základem každého státu..Nesmrtelný film, od začátku až dokonce prošpikovaný známými scénami a momenty (které zná divák už dnes nazpaměť), jako například (povídka o vodníkovi, na podzim prodám kravku a na jaře už nezaseju, umřel pan Pokorný nebo pan nebožtík? stavitel na kolečkovém křesle, který projede seníkem, psí blechy na lidech, která na člověka nejdou atd..atd...), a především vtipnými glosami a hláškami, které dnes už zlidověly viz. chčije a chčije. V nich tu ale jasně vítězí starý děda Komárek-vesnický samorost-kterému žádná práce není cizí a ještě všechny kolem udivuje jak svým elánem s chutí do života, tak svými životními a především vesnicko-pracovními zkušenostmi, o kterých rodina velkoměšťáků z Prahy nemá ani šajnu, a sami se tak střetávají s životem na vesnicí, se zvyky a obyčeji :-)) Ve filmu si mimo jiné zahráli i herecké legendy František Kovářík (otec samotného Komárka-tehdy 90.letý ! ) a starý Vondruška (Václav Trégl-který ten rok a to ve svých 74.letech si stihl zahrát ještě v dalších čtyřech filmech !). Klasika která nikoho neurazí, a nenajdete v ní ani žádné jiné vulgárnosti. TOP 20 ČESKÉHO FILMU.(2.8.2007)

Báječná rodinná komedie, která ani po třiceti letech neztratila nic ze svého půvabu. Nezapomenutelný výkon Josefa Kemra. Humor pánů Svěráka a Smoljaka je mi zkrátka blízký.(10.11.2007)

Viděti pana otce - Smoljaka, pana Pražáka - Svěráka a dědu Komárka - Kemra - to je vždy fajn. Chalupářská komedie, ale na geniální scénáristy Smoljaka a Svěráka přeci jen jedna z trochu slabších, anebo já to chalupaření nemusím. Přesto je zde spousta hlášek - člověka občas kousnou i blechy psí, kanálie sežere buchty a hlavně chčije a chčije. A bonusem navíc je to očumování Pražáků, kteří v deset ráno v posteli pořád ještě hnípou... Ukázka (Vodník): http://www.youtube.com/watch?v=UbAkVHoCLZM&playnext=1&list=PL37A15D41FB7E72DD&feature=results_video(25.12.2012)

"On teda cihlu do ruky neveme, ale odborník je to na slovo vzatej." Kdybych se jednou vzbudil a zjistil bych, že jsem Pražák, tak si okamžitě pořídím parcelu na konci světa, nakoupím tvárnice, překlady, krovy, latě, tašky, odpad, hřebíky, vruty, trámy, dvojlinky, trojlinky, okapy, plechy, zemnící drát, elektroměr, pojistky, hromosvod, krabice pod vypínače, krabice odbočné a za odborného dohledu pana Lorence sám sobě postavím stylovou víkendovou chatku 25+3. Rodině Lavičkových stačila chalupa. To udělali dobře, protože já nebudu mít v ceně dědu Komárka, mlynáře Radima, Ferdu Kokeše ani psí blechy a s těmi všemi se vždycky dobře pobavím.(25.12.2012)

Klasická svěrákovština. Menzel ale natočil i výrazně lepší filmy..(11.6.2009)

Jedna z nadčasových perel československé kinematografie s nezaměnitelným humorem, na kterou nikdy nezanevřu. Příjemná rodinná komedie s nespočtem vynikajících hlášek i výborným hereckým obsazením. Komedie, která zahřeje na těle a pohladí na duši.(16.1.2012)

To máte scénář. Režii. Herce. Hudbu. Štáb. Kameru. Krajinu. Počasí. Vesnici. Chalupu. Hřbitov. Hospodu. Lesy. Mravence. Zmije. Dopravní zácpy. Posvícení - tak buďte zdrávi. P.S. Od S+S mám tenhle film nejradši.(19.7.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37