Flopik

Premisa filmu jasná, ošetrovateľka ide do domu, tam umrie jedna pani, no a samozrejme tá pani bude strašiť. Je to celé veľmi pomalé a strašenia sa divák dočká len veľmi málo. Našťastie je film krátky a tak sa neunudíte k smrti. Duch nevyzerá najhoršie, avšak časom vás už tá istá nehýbajúca sa maska začne nudiť. Konečne vysvetlenie opäť jedno z tých obohratejších, no čo ma štve ešte viac je to, že na konci nie je žiadne intenzívnejšie strašenie. Nech nežerem tak za 2*, ale radšej sa vyhnúť. ()

JASON_X

Než se začne trochu něco dít, uplyne skoro hodina. To je dost, vzhledem k tomu, že film má hoďku dvacet netto. A musel bych být opravdu hodně nenáročný divák, abych onu úvodní hodinu shledal záživnou, nebo aspoň vizuálně atraktivní. Není ani jedno, hlavní hrdinka chodí pooomalu po domě a volá na dítě, fakt vodvaz. To vše zabaleno v televizní/telenovelické formě. Nicméně v závěru děj vcelku uspokojivě vygraduje a ani pointa není k zahození, ale počítejte s tím, že vše podstatné je natlačeno do poslední čtvrthodiny a zbytek je vata. Kvůli netradiční zemi původu zaokrouhlím nahoru, s indonéským filmem zase tak často do styku nepřicházím. ()

Morholt

Mladá zdracotní sestra je povolána k pacientce, která ovšem mezitím zemře a tak je požádána jejím synem, aby zaopatřila její tělo, zatímco on vyřídí záležitosti okolo pohřbu, Společnost jí kromě zemřelé ženy dělá malá holčička. Vizuál se mi docela líbil, ale budování atmosféry bylo z mého pohledu o ničem. Samotný dramatický hudební podkres nestačí, když se hlavní hrdinka jen motá po baráku a do zblbnutí opakuje jméno dítěte. Jo, občas se zahoupe lustr, spustí se gramofon a mrtvole vypadne vata z frňáku, ale to působí spíš úsměvně. Když se asi po třičtvtrtě objevilo na scéně strašidlo, začalo se konečně něco dít. Hlavní hrdinka sice furt lítá po schodech nahoru a dolů, ale občas jí vyděsí celkem obstojná potvora, ale pachuť z předešlé nudy to zahnat nedokázalo. Totéž platí o samotném vysvětlení, které sice ušlo, ale něco mi chybělo. 40% ()