H0us3 (festivalový název)

Sci-Fi

Španělsko, 2018, 105 min

Mariona Tena

Manolo Munguia

Intelektuální sci-fi nerd drama, které sice mele pantem od první až do 105. minuty, ale nepoleví v zajímavosti ani na chvíli. Extrémně rychle mi tento film utekl a jak jsem od něj měla vcelku velká očekávání, jsem překvapená ještě tak o 50 procent víc. Super nápad, super postavy, nenáročné prostředí, jednoduchá dějová rovina bez jakýchkoliv debilních odboček, omáček a podobných scénáristických nešvarů, stále se mluví k tématu. Prostě ideální kinematografický příspěvěk do seznamu moderní technologie a jejich potencionální ničivé důsledky. Fakt tleskám, protože tenhle film dokážu přirovnat akorát k další pětihvězdičkové záležitosti s názvem Coherence a to už je opravdu na pochvalu. Go Španělsko go!(30.9.2020)

• oveckaoa

Jedno z nejdebilnějších sci-fi po Vivariu https://www.csfd.cz/film/722668-vivarium/komentare/ co jsem měl možnost vidět. Chlápek s přítelkyní/ženou jde na školní sraz a tam jeden spolužák je hacker co lozí lidem do počítačů a dělá mu to dobře jeho přítelkyně je podobně ujetá jelikož ji to nevadí. Tak tam zhruba 20 minut řeší proč to dělá co z toho má (stejně hovno vyřeší) a on jim pak řekne ještě něco jiného dostal se do souboru Juliana Assangeho a ví co tam bylo byla to apka díky , které se dostanou do budoucnosti a minulosti. Spoiler ohledně pointy (nebudu ji prozrazovat) mě osobně to začalo být divné hned jak ženská trefí hned napoprvé heslo na , které nepřišla ani americká ani estonská a ani ruská armáda a najde se více nelogičností co kdyby tam například dala jiné údaje viděla by to samé nebo byl někdo tak kreativní, že tam dal více obrázků a pointa to pohřbí úplně o konci nemluvím radši. Ten konec tak si to stáhla no a k čemu jí je ´´ taková,, apka?(10.8.2020)

Na to, že ide o režisérsku prvotinu, tak som milo prekvapený. Zo začiatku to síce nevyzeralo na žiadnu slávu, no akonáhle sa začali baviť o wikileaks a tajnom súbore, príbeh dostal spád a potrebnú dynamiku. Oceňujem tiež postupne rastúcu paranoju všetkých zúčastnených. A málokedy sa stáva, žeby úplne posledná veta na konci presne a do bodky objasnila celú pointu filmu. Viac nebolo treba. Padlo to ako riť na šerbeľ. Nápadité... Nadpriemer. 75/100(27.8.2020)

Nevyrovnaný film. Jednoducho povedané, čím viac odkryje, tým je to horšie. Začne ako výborná konverzačka, fakt ma to bavilo. Potom prídu s Assangeom a je to stále viac wtf a stále menej uveriteľné. A niekde od 70-tej minúty už sú všetci regulérne na smiech, dialógy ťahajú uši, herci sú afektovaní, réžia trápna a celé sa to skrátka rozpadne. Tie plamene vyzerali jak peklo v South Parku. Od nadšených štyroch hviezd, skoro až dole.(29.9.2020)

• Rockerman

Štvalo mě to, protože kdybych se podobné sešlosti zúčastnil, tak bych byl za podobného "hejla" jako byli ti, co naprosto ničemu nerozumí a nechají se nachytat. Uznávám, že je to zručně natočeno, ale jako počítačový neexpert mě absolutně nezajímají žádné "čety, heky, fejsbůky" a jiné blbosti související s počítačem. Jako varování před stále se zdokonalující umělou inteligencí to fungovat může, ale tohle opravdu není film pro mne. Do odpadu to neházím jen proto, že se mi líbila pointa.(17.8.2020)