Almost Friends

Holding Patterns

(pracovní název)

Komedie / Drama

USA, 2016, 105 min

Film si žiada tú štvrtú hviezdu, ale nejako ju tam ani zaboha nemôžem natlačiť. Príjemne sa na to pozeralo i napriek prvej tretine plnej trápnych klišé scénok. Ale potom ma film prekvapil svojimi nečakanými dramatickými zvratmi. Navyše hlavný hrdina vypadal ako mladšia verzia Matthewa Goodeho, ktorého mám veľmi rád a aj preto mi bol sympaický. Asi som postrádal viacej humoru a občas som sa i pristithol pri myšlienkach, že zaujímavejšia by mohla byť verzia bočného príbehu toho týpka, čo mal všetko v paži a začal baliť Charlieho kámošku. Tri, ale veľmi silné tri! 65%(16.4.2018)

Ze začátku jsem se do filmu nějak nemohl dostat, ale nakonec se ukázalo, že to je tak příjemně zahrané, že jsem mu přece jen podlehl. Herci jsou zde tak příjemně přirození, jako kdyby o nic nešlo, i když jde o vztahy a o emoce. Z některých dětských hvězd vyrostli herci, kteří budou schopni zaujmout i v dospělosti.(24.1.2018)

Máte záujem vidieť príjemnú oddychovú dramédiu zo života 20-nikov? "Almost Friends" je presne ten typ filmu, ktorý oceníte. Je to komplexné? Nie. Je to inovatívne? Nie. Ale na druhú stranu je to film, ktorý nemá veľké množstvo známych tvárí, príjemnú atmosféru a dobré postavy, ktoré budete chcieť sledovať od začiatku až do konca. A niekedy to úplne stačí. Máme veľké množstvo filmov, kde máme nejakú tú love story a situácie, cez ktoré naši hrdinovia musia prechádzať, aby zistili kto v skutočnosti sú a čo chcú v živote dosiahnuť a podobne. A keď sa to spraví dobre, tak aj film vypáli dobre. Nepotrebuje nám odkazovať niečo, čo sme ešte nevideli. Nepotrebuje nám predstavovať nejaké inovatívne postavy alebo podať príbeh z nového uhla pohľadu. Niekedy vidieť do života ľudí, s ktorými by som si v pohode nemal problém sadnúť a pokecať úplne stačí. Osobne dúfam, že Odeyu Rush uvidím ešte v niečom ďalšom, lebo je mi veľmi sympatická a rovnako aj Freddie Highmore sa konečne ukazuje v trošku dospelejšom svetle a pristane mu to. Myslím si, že za jedno pozretie nedáte nič a aspoň si pri filme príjemne večer oddýchnete. A to úplne stačí. Hodnotenie: B(17.11.2017)

Typický příklad filmu, který tady má hodnocení pod 60 % a hromadu tříhvězdičkových recenzí (včetně té mé) a stejně to může být příjemná záležitost. Není to nic světoborného, nijak extrémně zajímavého konceptem, dialogy nebo kamerou, ale i ta obyčejnost, se kterou tvůrci pracují, funguje velice dobře a obyčejní herci podávají obyčejné výkony, které přesně sedí na to, co (a koho) hrají. Nedělní film jako vyšitý - dejte si k tomu něco dobrého a odpočiňte si. Víc nečekejte ;)(2.9.2018)

Fajnový film na příjemný večer. Čekejte klidnou vztahovou konverzačku dvacátníků, pětadvacátníků, ale trochu taky i rodičů v menším americkém městě. Charaktery typicky nejsou stoprocentně dobré, nebo zlé, na všech najdete určitý mix a ke všem se tím pádem dá vytvořit určitý vztah. Jak píše uživatel silentname, jsou to postavy, "s ktorými by som si v pohode nemal problém sadnúť a pokecať". Není to zrovna moc komedie, takže až na výjimky smích nečekejte (za mě vede jednoznačně vtip s aneurysmem), ale nečekejte ani srdceryvnou dramatickou linku. Prostě příběh obyčejných lidí, v obyčejném městě, který by se mohl stát obyčejnému ledaskomu. Jedná se určitě o jednohubku, u které vám ale nebude vadit, když na ni narazíte v televizi (ale nemyslím si, že by se k nám tenhle film někdy dostal). Já jsem ho viděl v zásadě třikrát během pěti dnů (dělal jsem titulky) a nijak mi to nevadilo - to je přesně tento film, nekonfliktní a nevadící. Navíc potěší semi-známé tváře Christophera Meloniho a Haleyho Joela Osmenta.(26.11.2017)