Skoro přátelé

• USA Almost Friends (více)

Kdysi slibný mladý šéfkuchař Charlie je dnes demotivovaným dvacátníkem, žijícím doma s matkou a nevlastním otcem. Pracuje v malém kině a sociální život mu obohacuje jen jeho nejlepší přítel Ben. Do jeho světa však nečekaně vstoupí Amber, baristka, kterou je Charlie okouzlený. Amber má však vlastní rozptýlení - příživníckého spolubydlícího, přítele závodníka Brada a neustálé plány odstěhovat se do New Yorku. Charlie tak musí řešit jeden konflikt za druhým. Jak se nakonec se situací vyrovná? (SPI Film)

Aljak

Vo svojej podstate o niečo vyzretejšie ako typické teenage filmy, ale aj tak vyústenie zápletky neprekročilo svoj potenciál, bohužiaľ. Myslím, že príbeh bol rozohraný naozaj vynikajúco (až som mal pocit, že to má nábeh na 5*) - introvertný chalan, rozvíjajúce sa priateľstvo, palatonická láska, bezcharakterný otec,... Prvé dve tretiny boli teda fakt super, dokonca aj neokukaní herci tomu dodali kus originality. A potom zrazu zlom, kedy to nejako začalo celé klišovatieť a všetko sa zrazu až príliš jednoducho vyriešilo, akoby mávnutím čarovného prútiku. Už na konci chýbalo len také to "o 1 rok neskôr ", kde už by to bolo všetko alright. ()

silentname

Máte záujem vidieť príjemnú oddychovú dramédiu zo života 20-nikov? "Almost Friends" je presne ten typ filmu, ktorý oceníte. Je to komplexné? Nie. Je to inovatívne? Nie. Ale na druhú stranu je to film, ktorý nemá veľké množstvo známych tvárí, príjemnú atmosféru a dobré postavy, ktoré budete chcieť sledovať od začiatku až do konca. A niekedy to úplne stačí. Máme veľké množstvo filmov, kde máme nejakú tú love story a situácie, cez ktoré naši hrdinovia musia prechádzať, aby zistili kto v skutočnosti sú a čo chcú v živote dosiahnuť a podobne. A keď sa to spraví dobre, tak aj film vypáli dobre. Nepotrebuje nám odkazovať niečo, čo sme ešte nevideli. Nepotrebuje nám predstavovať nejaké inovatívne postavy alebo podať príbeh z nového uhla pohľadu. Niekedy vidieť do života ľudí, s ktorými by som si v pohode nemal problém sadnúť a pokecať úplne stačí. Osobne dúfam, že Odeyu Rush uvidím ešte v niečom ďalšom, lebo je mi veľmi sympatická a rovnako aj Freddie Highmore sa konečne ukazuje v trošku dospelejšom svetle a pristane mu to. Myslím si, že za jedno pozretie nedáte nič a aspoň si pri filme príjemne večer oddýchnete. A to úplne stačí. Hodnotenie: B ()

kaylin

Ze začátku jsem se do filmu nějak nemohl dostat, ale nakonec se ukázalo, že to je tak příjemně zahrané, že jsem mu přece jen podlehl. Herci jsou zde tak příjemně přirození, jako kdyby o nic nešlo, i když jde o vztahy a o emoce. Z některých dětských hvězd vyrostli herci, kteří budou schopni zaujmout i v dospělosti. ()

sochoking

Film si žiada tú štvrtú hviezdu, ale nejako ju tam ani zaboha nemôžem natlačiť. Príjemne sa na to pozeralo i napriek prvej tretine plnej trápnych klišé scénok. Ale potom ma film prekvapil svojimi nečakanými dramatickými zvratmi. Navyše hlavný hrdina vypadal ako mladšia verzia Matthewa Goodeho, ktorého mám veľmi rád a aj preto mi bol sympaický. Asi som postrádal viacej humoru a občas som sa i pristithol pri myšlienkach, že zaujímavejšia by mohla byť verzia bočného príbehu toho týpka, čo mal všetko v paži a začal baliť Charlieho kámošku. Tri, ale veľmi silné tri! 65% ()

JohnCZ

Velice umírněná lehce romantická dialogovka s příjemně civilními hereckými výkony a poklidnou atmosférou. Film neřešící žádné mega složité životní situace, ale všední radosti i starosti young-adults a to inteligentní a místy i docela vtipnou formou (scéna ve výtahu vede). V postavě Charlieho Brennera navíc není vůbec těžké se najít. ()