Reklama

Reklama

Léto roku 1991. Dospívající Daniel je po otcově smrti poslán k příbuzným na Cape Cod. Když se seznámí s místním drogovým dealerem, začínají mu prázdniny ve znamení obchodování s drogami, dobrodružství a tajného románku. Je to léto, které všechno změní. (Cinemax)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (42)

theSaint 

všechny recenze uživatele

Je to víceméně skvělé, mohla z toho být malá velká událost pro teen generaci, kterou ocení i dnešní mileniálové. Pozorovat Maiko, jak rozkládá chlapce na atomy, je přímo rozkošný. Má to vše podmanivý cool vibe, správné letní ingredience, ale vše vyznívá do ztracena nedotažením dějové linky- konec je, zdá se mi, až příliš uspěchaný. Film tak zapadne bez většího povšimnutí, což je věru škoda, protože potenciál měl ohromný. ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Úprimne povedané, všetko, čo štúdio A24 vydá, je vždy dobré! To znamená, že sa mi tento film naozaj páčil. Nie je to však dokonalé. Naozaj som nerozumel prvotnej motivácii hlavnej postávy. Jeho voľby mi naozaj nedávali veľký zmysel. Avšak, keď sa príbeh zameriava na dospievanie ústrednej postavy, okamžite ma to chytí. S pridanou kulisou filmu, ktorý sa odohráva v 90. rokoch, to len zvýšilo moje vzrušenie. Pomáha tomu dobrý soundtrack, ktorý je chytľavy. Film je zábavný a má tú pravú letnú nostalgiu. K tomu krimi a temného dospievania. 6,5/10 ()

Reklama

solisoli 

všechny recenze uživatele

Teenagerský príbeh podľa skutočnosti na prekvapenie slušne prepracovaný, so skvelými hereckými výkonmi, hlavných postáv. Čo je hlavné, že celé prebiehalo v reálnom svetle. Snáď vhodnejšia by mala byť viac atraktívna dievčenská hlavná postava, aj keď Maika svojim výkonom nezaostávala. Záver, ak mal nadviazať na celkove pôsobivý dej, ani inak nemohol skončiť, čo rozhodne pridalo na autenticite celého príbehu. ()

Terka_127 

všechny recenze uživatele

Proč mi byl tenhle film utajen a proč jsme ho našli náhodou na streamovací službě? Myslela jsem si, že Timothéeho objevil Guadagnino pro Call Me by Your Name, ale podle všeho tato nezávislá pecka vznikla o pár měsíců dřív. Trochu podobné téma - letní lásky, přesto dost jiné. Za mě skvělý příběh, skvělá hudba, skvěle vybraní herci a do toho ještě super kamera s střih, který si právě hraje se skladbami devadesátek. Tady se hudba střídala podle nálady snad co pět minut a byla to bomba. Timothée opět skvělý a vlastně je to jeho první hlavní role v celovečeráku. Do toho malý vypravěč, který vám je celý film utajen a až na konci se konečně dovíte, jak to vlastně všechno ví. Zápletka s drogami se může zdát, že je nepochopitelná, mně to ale dává smysl, když pochopím Daniela a jeho introvertní smutnou povahu, který se vrhá do léta coby dospívající teenager poprvé bez otce, jehož zjevně hodně miloval a tráví léto na pobřeží u babičky a nikam vlastně nepatří. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Moc příjemné feel good retro drama o introvertovi, který se spřátelí s největším frajerem z celé školy a začnou dealovat trávu. Z plachého chlapce se postupně stává jiný člověk toužící po více penězích, začne randit s největší kočkou města a získává sebevědomí, ovšem jedná se o byznys, kdy štěstí kvete pouhou chvíli. Skvělý výběr herců, solidní Thomas Jane v roli šerifa, cool hlášky a narážky na filmy ( Terminátor!!), příjemná retro atmoška a osudové finále. Překvapení obrovské. 80% ()

Galerie (28)

Zajímavosti (2)

  • Film se má odehrávat v roce 1991. Přesto se hned v úvodní scéně objevuje na polici model Mercedesu SL v generaci vyráběné až od roku 2001. Rovněž ve scéně v autokině je možné zahlédnout Mercedes-Benz třídy E (W210), produkovaný až od roku 1994. (FIAT 500)

Reklama

Reklama