Reklama

Reklama

Blíží se Vánoce, a tak většina lidí touží po setkání se svými rodinami. Na cestách je mnoho těch, kteří jedou na svátky domů. Tunelem v norských horách přejíždí kamion přepravující plyn. Stane se nehoda a všichni, kdo se tam v té chvíli nachází, rodiny, turisté, teenageři jedoucí na Vánoce domů, zůstanou uvězněni pod tunami skal v absolutní tmě. Exploze cisterny zaplňuje tunel nebezpečným kouřem. Hasiči hrají o čas a každý v tunelu musí bojovat sám za sebe a poradit si jak umí. Čas neúprosně běží a šance na záchranu jsou čím dál menší. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (56)

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Jestli takhle v Norsku fungují záchranné složky, tak se kurva vůbec nedivím, že Breivik dokázal sám pozabíjet 100 lidí. než se ho ráčil někdo sundat. Jestli tohle viděl někdo z naších záchranných složek, musel umřít smíchy. V tunelu je dým, kouř a není vidět, ale pro uvězněné lidi naběhne jeden týpek asi se čtyřma respirátorama a zbytek jednotky stojí venku a čumí i když mají vybavení aby tam šli všichni a těm lidem pomohli. Zapomeňte na Vlnu, nebo Zemětřesení. Tunnelen je do očí bijící blbost, která má naštěstí dobré herce, krásy Norska a dejme tomu trochu napětí. Ty 3* jsou ode mne až nepochopitelně milosrdné. Zlatý Denní světlo se Stallonem :D. 50%. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Tak asi aj v Nórsku majú problémy na cestách... Celý príbeh až moc priamočiaro tiahol na bránku. Jeden hasič - jeden hrdina, jeden autobus, jedno auto, jeden tunel a jedna jaskyňa v ňom, jeden problémový vzťah medzi otcom a dcérou, jedna vozíčkárka... Čo ja viem, dosť prvoplánové. Taký umelý konštrukt s cieľom zapáčiť sa divákovi bez hlbšej pridanej hodnoty. Tiež na začiatku napísali, že v tuneloch pri nehodách vďaka hrdinskosti hasičov ešte nikto nezomrel a vo filme zomierali ľudia ako muchy. Tá príroda okolo ale bola fantastická. Chlad a sneh som cítil až v obývačke. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Reklama

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

V Norsku je 1100 tunelů. Pokud jsou všechny v takovém stavu, tak potěš Pánbůh. SPOILER: celý tunel řídí jediná operátorka ZTP/P. Spousty lidí uvězněných v tunelu zachraňuje jediný záchranář, ostatní stojí před tunelem a čekají. Když osamocenému záchranáři docházejí síly, jde ho zachránit jeho stará, servírka z místního bistra. Pokud by nebyla v tunelu dcera záchranáře i on by stál před tunelem a čekal, až vše přejde :-) :-) :-) Strašné. Do Norska nikdy nepojedu :-) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vcelku průměrný snímek využívá klišé, kdy sledujeme problém rozbité rodiny na pozadí katastrofické události. Steinovi (T. Harr, co vypadá jako nefalšovaný viking) se po úmrtí manželky nedaří najít společnou řeč s dospívající dcerou Elise. Vše se ještě komplikuje tím, že si našel novou přítelkyni Ingrid. Elise se s novou macechou nehodlá smířit. A pak přijde zatěžkávací zkouška v podobě katastrofy v jednom z tunelů. Nejnapínavější mi přišel moment, kdy Stein zjistí, že dcera je v tunelu. V rámci žánru slušně udělané, Norsko mám rád, takže přidávám bod, který ale nakonec musím strhnout za ty větráky. Mně tenhle kalkul tentokrát nebavil. Oddechovka na jedno podívání. Záběry na norskou krajinu neměly chybu. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Slušný Katastrofický Thriller opět z Norska. Kamion s benzínovým tankerem havaruje v 9 kilometrovém tunelu o Vánocích a katastrofa je na cestě. Hasiči a záchranáři mají pokyny stát před tunelem, ale jakmile se jeden ze záchranářů dozví, že v tunelu je jeho dcera, tak pokyny a protokol jde stranou a situace se stává osobní a bere veškerou zodpovědnost na vlastní pěst. Film se rozjíždí sice pomaleji, ale počátek katastrofy je hodně efektní a nepříjemný, vizuálně je film na vysoké úrovni, herci hrají obstojně, napětí funguje a bavila mě i herečka z tísňové linky, která se chovala celou dobu profesionálně. Norové tyhle věci umí. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7/10. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (4)

  • Ve 22. minutě stojí u naloženého auta tři lidé, ale v následujícím střihu už je cesta prázdná. (Duoscop)
  • Tunel dlouhý 9 km se ve filmu jmenoval „Storfjelltunnelen“. Toto jméno však ve skutečnosti nese pouze jeden tunel, který se nachází v severní části Norska a měří 2,7 km. Norský tunel, který byl ve filmových scénách, se jmenuje „Ospelitunnelen“ a měří 2 549 m. (vojacekr)
  • Ve 22. minutě vydíme odtahové auto, že stojí šikmo přes cestu. V dalším střihu už je ale ve svém pruhu a připravené odjet. (Duoscop)

Reklama

Reklama