Reklama

Reklama

Něsokrušimyj

  • Rusko Несокрушимый (více)

Obsahy(1)

Dej sa zameriava na ruského kapitána Konovalova (Andrej Černyšov), ktorý v roku 1942 ako veliteľ tanku vykonáva prieskum. V priebehu krátkej prestávky je jeho T-34 zasiahnutý a zničený nemeckým tankom. Z posádky prežili len dvaja. Po vyliečení sa vracia späť k jednotke, ale tu nemajú pre neho žiaden tank. Vďaka pomoci technického inžiniera sa mu podarí získať tank KV-1 a spoločne s osádkou prevalcujú časť nemeckých tankových síl. (Volodimir2)

(více)

Recenze (24)

Necrotongue odpad!

všechny recenze uživatele

Přestože mě film vlastně nevytočil (byl jsem v podivně dobré náladě), nemohl jsem se odchýlit od nastaveného kurzu, a pokud jsem snímky Fury a T-34 zodpadoval, nemohl jsem couvnout ani tentokrát. Zrovna od ruských tvůrců bych očekával historickou věrnost použité techniky, ale všechno bylo špatně. Pravda, nesmírně mě potěšilo, že se ve filmu nevyskytoval jediný Tiger, ale dlouhohlavňové Pzkfw IV s úsťovou brzdou a přídavným pancéřováním schürzen bych v roce 1942 nečekal. Stejně na tom ale byly i T- 34 (v tomto případě vzor 1943), celou dobu mi výrazně chyběla pěchota i dělostřelectvo (na obou stranách fronty) a bojové akce byly fakt zoufalé. Myslím, že sám kapitán Konovalov by svůj příběh nepoznal. Přitom stačilo natočit jeho bojovou akci tak, jak se skutečně odehrála, a byla by to pecka. Škoda... ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Velký dík příteli Volodimirovi2 za jako vždy věrné dovysvětlení historických reálií. Já o Konovalovi nic nevěděl a na film jsem koukal s čistou radostí, že po T34 a trochu zvláštním Bílém Tygrovi tu máme další libůstku. Hlavními hrdiny tankových filmů jsou totiž většinou T34, páč se jich vyrobila halda a dají se ještě leckde vyštrachat. Tady je to těžký KV1 a ten se ve filmech moc nevídá. T34 se ve filmu také mihnou a je to věru rozdílný pohled.. jako by vedle neforemného Curtis Hawku 75 stál Spitfire .-) ! Tak moc působí T34 elegantně ... Jelikož jsem neznal historické okolnosti, přišlo mi to zabíjení německých koček až moc gerojské a trochu mi to připomnělu PC hru Soldiers - Heroes of WW2. Tam jsem také neustále likvidoval tanky, orpavoval a případně přelézal do těch méně rozsekaných, překládal z vraků munici, když ten můj už nešel s bednou nářadí dát do kupy. Trochu mi štvala nedoladěnost některých bojových scén. Například když osádka střílí protipancéřovými střelami a netrefí. Vždy zásah mimo doprovází výbuch jak od tříštivého náboje. A když tříštivým trefí SDKFZ, místo aby polopás svlékli zásahem z plechu, jen začne hořet... Německé tanky vůbec divně dostávaly zásahy... Po každém zásahu začly hořet v celé ploše jakoby byly plné benzínu. U filmu T34 nám pěkně tvůrci ukázali co to byla taková penetrace a co vybuchnuvší náboj dělala uvnitře té stísněné obrněné krabice se vším co bylo z masa a kostí, případně bylo plné střelného prachu... Tady žádné zpomalené záběry na letící střely nečekejte. Film doprovází i milostná linie, ale nijak mi tam nevadila. Myslím si, že je to celekm solidně natočená válečná záležitost a jsem rád, že alespoň Rusové se činí. Teď je těch válečných filmů z druhé světové jak šafránu. Dávám tedy 3 náhradní díly. * * * ()

Reklama

ARI50 

všechny recenze uživatele

Upřímně šel bych i víc nahoru protože jsem se těšil a oni to prostě umí, ale trošku ní vadily pasáže mluvení, a byly celkem dlouhé. Jinak bitva byly super ale taky by neuškodilo přitvrdit, přesto musím dodat že je to další slušný povedený válečný film a to si myslím že je pro mě nejhlavnější. Příběh super, herecký taky. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet RUR300miliónov ($5miliónov)Tržby Celosvetovo $3,898,030▐ Rusáci sú na dobrej vlne s vojnovými filmami a vedia sa dobre prezentovať zo svojou delikátnou skoro dokonalou vojenskou technikou. Tanky bodujú, má to dobre vyskladaný príbeh, dokonca aj nejaké to dobieranie sa a hlavne legendárne tanky a ich bravúrne zárezy. /65%/ ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pokud nepočítám pár úvodních minut, tak jsem se víc než polovinu filmu spíš znuděně kroutil. Tankistickým fandům se možná ukázky ze servisního zázemí budou líbit, ale mě coby tématickému analfabetovi to nic moc neřeklo. A řešení mezilidských vztahů se Rusům také moc nevyvedlo. Když se začalo konečně válčit, tak se bylo konečně na co dívat a asi to bylo i autentické, ale bohužel na úkor říznější akce. T-34 sice byla fantasmagorie, ale zábavná a tohle je ve srovnání s ní šedý průměr. 50% ()

Galerie (34)

Zajímavosti (7)

  • Podle vlastních slov střelce tanku KV-1 se film odehrává v polovině roku 1942. Na začátku filmu se u jednotky ohlásí Pavla (Olga Pogodina), že jako posilu jednotce přiváží 3 nové tanky T-34/85. Výroba typu /85 však byla zahájena až cca o dva roky později, v únoru 1944. (bejkovec)
  • V německých tancíh byla posádka ve věži rozložena tak, že seděl střelec nalevo od kanónu, za ním velitel a napravo nabíječ. Ve filmu sedí nalevo velitel, napravo střelec a nabíječ. (Globus_Jirka)
  • Zbraně použité ve filmu byly samopal MP-40, špagin PPSH-41, kulomet MG-34, kulomet DT, pistole TT-34, revolver Nagan a puška Mosin-Nagan. Tanky na německé straně byly Panzer IV (vyrobené z T-62), ruské T-34/76. T-34/85 a KV (Klimov Vorošilov). Protitanková puška Pak 40. A také německý transportér Sd.Kfz. 251. (K98)

Reklama

Reklama