Stewart vs. Mitchum (TV film)

James Stewart, Robert Mitchum: The Two Faces of America

• Francie

James Stewart, Robert Mitchum: Les deux visages de l'Amérique

Dokumentární / Životopisný

USA / Francie, 2017, 57 min (Alternativní: 80 min)

Gregory Monro

James Stewart (a.z.), Robert Mitchum (a.z.), Leonard Maltin

Mitchum měl skvělý smysl pro humor...co řekl o politice před kamerami: politika je o touze moci, nevěřím že nás politici zastupují... Stewart se spíš bral vážně..(26.11.2018)

Skvělý dokument. Robert Mitchum měl charizma a můj oblíbenec James Stewart byl pan herec. Tedy ne,že by to neplatilo u obou pánů,jen toho druhého mám nakoukaného více.:) Jj.takoví herci se dnes najdou už jen ztěží.(24.11.2018)

Toto nebol ani tak portrét dvoch hollywoodskych legiend,ako skôr obraz Ameriky na pozadí vojnových a politických udalostí 20 storočia.Pre mňa je tento dokument bolestným sklamaním, zvlášť preto,že som sa ho nevedela dočkať.(23.11.2018)

Ve jméně(-ech) umění starého, poctivého Hollywoodu. Oba pánové si vysloužili metál, vystavěli monument na celuloidovém pódiu.(23.11.2018)

Herecké legendy James Stewart a Robert Mitchum rozhodně zaslouží samostatné dokumenty s delší stopáží a daleko komplexnějším obsahem. Toto je spíše jen taková lehká jednohubka s těmi nejzásadnějšími fakty o jejich životě. Tvůrcům dokumentu se příliš nepodařilo obhájit, proč zrovna tyto dvě herecké legendy potřebují postavit vedle sebe do jednoho dokumentárního filmu, když toho spolu až tak moc společného ani neměli. Jinak ovšem nic proti ničemu.(24.11.2018)