tron

Zaujímavé. Retro vizuál je bez debaty a Malkovich je veľmi zaujímavou voľbou. Takto som si Poirota nikdy nepredstavoval, ale páči sa mi, že sa na svete nájdu ľudia, ktorí sa neboja s postavou experimentovať; Suchet bol skvelý, ale treba to skúšať ďalej - a inak. Malkovich síce ako starý, unavený a odvrhnutý Poirot nepodáva excelentný výkon, ale určite ide o kvalitku, ktorá by vás mala zaujať. Problém nemám ani s Rupertom Grintom a mnohé dialógy majú drajv. nenadchol ma však scenár, ktorý je dosť monotónny (vražda, Poirot na mieste činu, vražda...). Som zvedavý, čo sa nakoniec vykľuje z Poirotovej temnej minulosti. ()

Kritik.

Tento príbeh je jeden z mojich najobľúbenejších. A pokojne znesiem aj iné spracovanie. Ale tu je akosi príliš veľa tmy (aj metaforickej, aj reálnej vizuálnej), je to pomalé, chvíľami dezorientované, chvíľami zas až príliš jednoduché (ne-záhadné). Áno, chápem, teraz letí ten pomalý rozbeh a osobne ho mám tiež rád, ale až tak že sa nič nestane? Keby sa aspoň sekunda filmu odohrávala na dennom svetle, objavil by sa niekto veselší (pôvodne tam mali byť mnohé živšie postavy), bolo by to hneď o inom. Ak mám byť úprimný, dosť nuda. ()

HennessyVSOP

Johna Malkoviche jako Poirota opravdu můžu a musím uznat že to celé vizuálem a hudbou sedí jako prdel na hrnec. Herecky je to celé také bez debat a jedinou námitku mám pak ke stopáži, která je tak trochu dost příliš. Uvidíme kam se to přenese dále, obávám se, že pokud celá miniserie bude pokračovat stejně, začne to být velmi rychle nuda. ()