poster

Mars: V raketě Falcon Heavy (TV film)

 • USA

  Mars: Inside SpaceX

Dokumentární

USA, 2018, 45 min

Kamera:

Nick Midwig
 • Marze
  ****

  Tak tomuhle říkám podnikatelská odvaha. Znovupoužívání raket je super. Osídlením Marsu by se vyřešilo přelidnění lidstva a lidé by se mohli semenit neomezeně dát i když na Marsu nic není. Poslali bychom tam zločince.(9.7.2020)

 • Killda
  ****

  Méně informativní než jsem čekal, protože tento dokument je jen rychlý průřez dění ve Space X za poslední léta. Což je škoda. Na druhou stranu tyto neskutečné obrázky nikdy neomrzí a jsou neuvěřitelně inspirativní. Jako lék na depresi je tento filmeček výborný! 7/10(6.1.2019)

 • Slasher
  ****

  Byť je to pořád jen start, bral bych i důkladnější, obsáhlejší dokument. Ale 10 hvězdiček za to, o co se Elon Musk snaží a jaký to má možná význam pro lidstvo. Říkám si, jak skvělá doba právě žít :)(24.11.2018)

 • scroochy
  ****

  Zatím v podstatě jediný pořádný dokument o SpaceX. Objeví se v něm spousta dosud neviděných záběrů z příprav a startu Falconu Heavy nebo třeba výbuch prvního Falconu 1. Štáb National Geographic byl přítomen u demonstrační mise Falconu Heavy, takže dokument také obsahuje rozhovory s Elonem Muskem a spoustu záběrů z dění v řídícím středisku na Canaveralu, odkud Musk na start dohlížel. Kromě Falconu Heavy se dokument také trochu věnuje začátkům SpaceX a důležitosti znovupoužitelnosti, které se SpaceX začalo naplno věnovat s raketou Falcon 9. Dále uvidíte věž na rampě LC-39A, kam Elon vzal štáb a své syny na prohlídku.(14.11.2018)

 • Rorschach_SK
  *****

  "Toto je jedna z tých vecí, pre ktorú je dôvod žiť. Život predsa nežijete preto, aby ste riešili jeden mizerný problém za druhým. Musíte mať určité dôvody pre ktoré sa ráno prebudíte a tešíte sa zo života a tešíte sa na budúcnosť. A to pre mňa znamená z väčšej časti Mars. Poznanie, o čom vlastne ten vesmír je." Elon Musk(28.2.2019)