Tanky v pekle bojů (TV seriál)

• Francie

Tanks, dans l'enfer des combats

• Německo

Panzer – Mythos und Wahrheit

• Německo

Panzer!

Age of Tanks

Dokumentární / Historický

Francie / Německo, 2017, 4x43 (4x52) min

Roman Kollmer

Kdyby jen ti vojáci tušili, že dnes si nad nimi jen odplivneme. Velmi zajímavý dokument. Teprve v druhém dílu vidíme důležité vývojové závody ve výrobě tanků před druhou světovou válkou.(21.11.2018)

• sator

Nezaujalo jen o zabíjení...(14.11.2018)

1.díl - 1.světová válka, 2.díl - 2.světová válka, 3.díl - letem světem až do konce 80.let, 4.díl - posledních 30let, současnost. 1.díl je o tom jak to všechno začalo, jelikož je druhý o o 2.světové válce o které toho bylo natočeno dost, tak tam se dá polemizovat, zda to nemohli pojmout jinak, ale vzhledem k názvu epizody souhlasím. 3.díl ač je o celém světě, tak tanky byly jen od Nato (zejména americké) a sovětské. Tanky hrají prim. 4.díl - "dlouhé" 90. léta, kdy tanky byly ve velkém nasazeny ve městech ať už úspěšně či ne, některé armády končí s tanky a pak se zjeví ruská ultramoderní T14. Tanky jsou s námi 100 let a jejich konec zatím nenastává.(26.11.2018)

První díl, co se zabývá první válkou, je podle mne nejlepší. Naopak nejhorší a chvílemi dost zavádějící je díl druhý, ten o druhé světové válce - např. vývoj T-34 podávají tak jako kdyby si ho Koškin stloukl ve volném čase někde na dvorku na koleně. Zbylé dva díly nevybočují nijak z průměru podobných dokumentů.(10.12.2018)