• Martin741

Mozno sa akurat dozvediet, ako vyzerala Praha v roku 1999. Inac bieda. 30 %(17.9.2014)

Štyri minipríbehy z Prahy. 1. Michálkovo hektické gesto so "šokujúcou pointou" zaznelo bujarým výkrikom pražských hospod. Nič viac. (20%) 2. Večná téma vzťahov muža a ženy odohrávajúca sa v nekončiacich dialógoch a myšlienkach v Pavlátovej príspevku. Miestami prítomný humor vychádza z hry zo slovami vytrysknúcimi z mysle, z mien bývalých partnerov. Poteší niekoľko obrazov - zátiší. (70%). 3. Matka zo Slovenska navštevuje dcéru žijúcu v Prahe a spoznáva jej rozvádzajúceho sa milenca. Príbeh s humorom trápnosti chvíle (scéna výstupu z vlaku, na nudapláži, u milenca doma) pomiešaný s trpkosťou prežívania. "U nás je všetko nejaké rozjebané." "U nás tiež". A krásna Diana Mórová. (80%) 4. Francúzsky režisér ukazuje aký malý je manévrovací priestor vo vzťahu dvoch cudzincov v krajine, kde žijú, ale jej jazyku nerozumejú. Návšteva večierka ako príležitosť k náhlemu uvoľneniu z tejto ulity. (60%) Aritmetický priemer: 55%.(9.11.2005)

• alenka

jedna z kosmopolitnich slatanin, ktera vznikla z mne zahadnych duvodu. nektere momenty dobre, ale zadna povidka nevynikala. takova decentne egoisticka potreba natocit "film" a umele vytvorena vec, jak pise michalek, je asi naprosto presne vyjadreni(30.10.2005)

• - Snímek byl původně složen z pěti povídek. Epizoda "Víkend v Praze" režiséra Petra Václava však byla po uvedení na mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu českými distributory z filmu vyňata. (juvelinokivi)