Úkolář (TV pořad)

Taskmaster

Komedie / Soutěžní

Velká Británie, 2015, 54x45 min

Momentálně moje nejoblíbenější věc na světě!!(15.12.2019)

Zmutovaná TV verze Edinburského vystoupení Alexe Horna, lehce připomínající český Boj o Koláč (not really). Asi nebylo překvapením, že nejvíce nápaditým "soutěžícím" byl Tim Key. Ten měl ale velkou výhodu ve znalosti formátu, jakožto dlouholetý kamarád Horna. Úlohu televizního porotce po Alexovi převzal Greg Davies. Spolu s Timem v první sérii soutěží ještě Frank Skinner, Josh Widdicombe, Roisin Conaty a Romesh Ranganathan. ___ Jak se nepovedla americká verze, tak naopak upozorním, že existují i vcelku zdařilé verze z Dánska a Norska.(14.9.2015)

Naprosto dokonalá britská zábava. Co se jednotlivých sérií týče, u mě jasně vedou 2, 3 a 5, protože ty snad neměly žádné hluché místo a ani jednoho slabšího účastníka. I ostatní řady jsou ale taky hodně fajn, i když je u nich kolikrát možná lepší se dívat jen na sestřihy jednotlivých úkolů než na celé díly. Greg Davies je ve své roli skvělý, ovšem králem celého pořadu je nejlepší asistent všech dob Little Alex Horne, který je očividně masochista a sám o sobě si zaslouží hvězdičku navíc. 9/10(30.8.2020)

DaveTV se pomalu stává esem britské televizní produkce; bohužel i navzdory volně zpřístupněnému archivu esem stále ještě tajným. Taskmaster je v první řadě o plnění více či méně absurdních úkolů, zcela klíčové však v jeho případě je, že může stavět na evidentní chemii mezi většinou účinkujících. Z toho pak vyplývá množství running jokeů, pošťuchování a mnohdy až šikanování (Joshovo matematické okénko), což teprve z Taskmastera činí opravdu zajímavou a vesměs unikátní show. Nejoblíbenějšího soutěžícího snad vlastně ani nelze mít; každým dílem se totiž s nějakou parádou vytasí někdo jiný (s odstupem dál vyčnívá Romeshův Tree Wizzaaaaard)... --- PS. Už dlouhou dobu jsem Henninga Wehna podezříval z kopírování nějakého Brita - teď jsem na to konečně kápnul. Skinnerovu dikci zjevně Wehn studoval do posledního výrazového prostředku. --- PPS. Joshův triumf byl tutovka už jen pro tenhle výjev. :)(10.10.2015)