Úkolář (TV pořad)

Taskmaster

Komedie / Soutěžní

Velká Británie, 2015, 54x45 min

DaveTV se pomalu stává esem britské televizní produkce; bohužel i navzdory volně zpřístupněnému archivu esem stále ještě tajným. Taskmaster je v první řadě o plnění více či méně absurdních úkolů, zcela klíčové však v jeho případě je, že může stavět na evidentní chemii mezi většinou účinkujících. Z toho pak vyplývá množství running jokeů, pošťuchování a mnohdy až šikanování (Joshovo matematické okénko), což teprve z Taskmastera činí opravdu zajímavou a vesměs unikátní show. Nejoblíbenějšího soutěžícího snad vlastně ani nelze mít; každým dílem se totiž s nějakou parádou vytasí někdo jiný (s odstupem dál vyčnívá Romeshův Tree Wizzaaaaard)... --- PS. Už dlouhou dobu jsem Henninga Wehna podezříval z kopírování nějakého Brita - teď jsem na to konečně kápnul. Skinnerovu dikci zjevně Wehn studoval do posledního výrazového prostředku. --- PPS. Joshův triumf byl tutovka už jen pro tenhle výjev. :)(10.10.2015)

Zmutovaná TV verze Edinburského vystoupení Alexe Horna, lehce připomínající český Boj o Koláč (not really). Asi nebylo překvapením, že nejvíce nápaditým "soutěžícím" byl Tim Key. Ten měl ale velkou výhodu ve znalosti formátu, jakožto dlouholetý kamarád Horna. Úlohu televizního porotce po Alexovi převzal Greg Davies. Spolu s Timem soutěží ještě Frank Skinner, Josh Widdicombe, Roisin Conaty a Romesh Ranganathan.(14.9.2015)