• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 105 min

K naprosté dokonalosti mně osobně chybí jen to, aby byl celý film natočený ve španělštině, ta angličtina k tomu úplně nesedí. Ale to nic nemění na tom, že jde o nejlepší animák za nevím-kolik let, který jsem viděla a konečně zase můžu říct, že tohle je ten Pixar, který jsme dřív znali.(23.3.2018)

NEODPOUŠTĚJTE MU, ALE ZAVRHOVAT HO NEMUSÍTE. Je naprosto neskutečný, kolik modifikací může mít příběh o soudržnosti rodiny. A k tomu navíc výprava do mexického svátku, o kterém nemá mnoho -minimálně- středoevropanů ani potuchy. Dospělý příběh pro děti a dospělé. Pixar měl i bude mít slabé chvilky, ale tohle je přesně důvod, proč ho milovat. 90%.(25.1.2018)

Ak toto nedostane aspoň nomináciu za scenár, tak už neviem. Brilantne vystavaný príbeh s nečakanou krimi zápletkou a skutočne prekvapujúcim rozuzlením. Plus výživný doják - na konci som rumázgal ako dážď. K tomu fantasticky vyťažený svet mexicko-aztéckeho záhrobia. Nechýbajú solídne gagy, ale tentoraz to naozaj nie je o nich. Tlieskam, Pixar opäť na špičke.(5.1.2018)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $209,358,338Tržby Celosvetovo $769,438,847Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA /80%/(26.3.2018)

Vtípky s kostrami a psem mě nejak nerozesmívaly, ale cca od hudební soutěže se to rozjede a konec mě spolehlivě dojal. Animovaná důchodkyně Coco vypadala megadobrácky.(2.4.2018)

Velká pocta mexické kultuře a tradici písničkářů, významu rodiny a svátku Dne mrtvých ve spojení dvou světů a vzpomínek na zesnulé - krásný vizuál, sem tam hezky černý humor, promyšlená story a hlubší poselství, než co bývá u 3D animáků obvyklé. A oproti většině je tu i cítit duše. Takže moc fajn, sem s vinyly Ernesta de la Cruze.(12.2.2018)

Pixarovka jak má být, ale Zootropolis je u mě pořád nepřekonaný. Coco má solidní vizuál, hezký příběh, fajn písničky, slušné tempo, dostatečnou dávku humoru a jeden velmi podařený plot twist. Emocionální finále mě tentokrát nechalo chladným,ale jinak spokojenost. Fajn zábava pro celou rodinu. Není divu, že je Coco v Mexiku hit. 80%(4.1.2018)

• Psema

Film, ktery je vysmechem Mexicanum a vzniknul tak, ze si par hollywoodskych Zidu reklo: "Hej, pojdme 2 hodiny urazet Mexicany tim, ze nemuzou nikdy niceho dosahnout a ti blbi negramoti nam za to jeste zatleskaji, protoze inkluze. " Ten film je totalne konzervativni wtf. Miguel ma talent, ale vsichni se k nemu chovaji jako svine. I mrtvi. A ackoli ma celou dobu pravdu a dela vlastne jen dobry veci, zbytek familie se mu ani neomluvi. Misto toho, aby ten talent rozvijel, film otevrene rekne, ze dulezita je rodina, ne to, co chce individualni jedinec s talentem. Z Miguela se tak vedome stava generickej mexikanec, co si brnka leda doma, aby nahodou rodine neublizil tim, ze v zivote uspeje a nedej boze vydela love. To totiz mexikancum zjevne neprislusi. Jedinej uspesnej mexikanec ve filmu je #rychtarjevrah, protoze cestnej mexikanec by rodinu nikdy neopustil. Lolwut? By me zajimalo, koho zabil Michael Pena, aby se stal uspesnym. 😂 Zapletka postavena na orizly fotce, ktera vizualne 3/4 filmu neodpovida vzezreni skutecnyho clena rodiny a je jen scenaristicky manipulativni. Stejne jako uberdementni plot se zapominajici Coco, ktera ale odhali ze si otce pamatuje, protoze ma jeho fotku a dopisy? Co to do prdele je? A jako bonus dostanu prehlidku klise, radoby sokujicich zvratu a trestani vyniku jako v 368 filmech predtim. Jeste jeden filmovej reveal pred obecenstvem a zabiju se. Neumim si kazdopadne predstavit spolecensky odpornejsi film, kterej by se pod zastitou rodiny posmival celymu narodu a zneuzival jejich tradic k tomu, aby si je skatulkoval do tridnich kast a jeste to malejm detem implicitne futroval do hlav.(3.3.2018)

Skutečně nádherný design, který je tím působivější, že ačkoliv jde o CGI animaci, takže by byl možný jakýkoliv pohyb kamery, jakýkoliv úhel pohledu, se plně drží pravidel hraného filmu - čímž evokuje, že ty úchvatné věci jsou hmatatelnou součástí našeho prostoru. Jakkoliv většinou lituju toho, že se animáky moc vážou pravidly fyzické kamery, taky je ten princip využitý na maximum. Byla opravdová radost ten film sledovat. Dokonce i příběh je dobrý a konečné momenty patřily k tomu nejemociálnějšímu i Pixaru - škoda, že v několika momentech se až moc spoléhá na klišé (rodina nesmyslně urputně odmítající hrdinův sen, a co mělo být to přiznání záporáka před kamerami?). Rozhodně nejlepší pixarovka pod Disneym a jedna z nejlepších vůbec.(5.3.2018)

| Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 740 miliónov $ | Animák, z ktorého pestrej farebnosti mi budú žiariť dúhovky ešte niekoľko ďaľších dní. Pixar shined again!(25.2.2018)

Vede k zamyšlení, jako moc se současný rodinný film změnil od těch někdejších. Kdysi byly příběhy náročné jazykově, ale jednoduché tematicky... Dnešní Coco pak potěší zejména rodiče dobře vystavěným příběhem, ale menší dětský divák všechno z příběhu a poselství samozřejmě nepochytí. Jazykově je pak ale o to snazším (srovnávám v kině angličtina foneticky a švédština titulky).(21.2.2018)

Jak jdou spolu dohromady příběhová klišé a stage performance Fridy Kahlo 'Hořící avokádo' v říši mrtvých? Ač místy disneyovštější než samotný Disney, míra nápaditosti a barevnosti převažuje. Kapituluji a docela rád.(19.3.2018)

Více: https://www.youtube.com/watch?v=BulPF0WVUuE&t=8s(31.1.2018)

Každý dušičky bych něco ukradl mrtvým a na chvíli pokecal s babičkou.(10.3.2018)

Pixarovky po velkém spojení s Myšákem můžeme kritizovat za cokoliv. Máme tady vychtěné pokračování Aut, Nema, Příšerek nebo hrozivě špatného Dinosaura. Ale na druhou stranu se taky povedly Třetí Hračky, V hlavě a momentálně příjemně překvapili s Coco. Upřímně se mě do nejnovějšího animáku moc nechtělo a kdysi uprostřed noci jsem jej v s čistým srdcem vzdal, protože jsem se nedokázal jaksi popasovat s látkou. Jenže... o pár dní později jsem se houževnatě pustil do druhé projekce a ukázalo se že nad ránem zřejmě vnímám filmy krapet jinak a najednou se přede mnou objevil zajímavý kousek, který přes jistě ukrytý kalkul disponuje solidní hloubkou a za srdce vzít rozhodně umí. Takže výsledek je zcela určitě pozitivní. Kouzlo se tentokráte podařilo vyvolat s kdysi běžnou lehkostí a ony třeba dobře dopadnou i noví Úžasňákovi nebo Čtvrté hračky a zase bude fajn. 80%(26.2.2018)

Hrozně moc pěkné a (povzdech) prvoplánovitě dojemné stokrát viděné animované pohlazení po duši, které mi sice učarovalo provedením a zápletkou, ale už vůbec neoslovilo lacinou gradací a předvídatelným finišem. Pixar protentokrát promine, ale po dokumentárním Naganu mi prostě došly všecky slzy.(2.3.2018)

Mám s tímhle nejnovějším dílkem studia Pixar docela problém. I přes krásný vizuál, zajímavý a barvitý svět s působivou animací, mě příběh příliš nezaujal, a chvílemi dost nudil. Všechno to naštěstí záchránil až dojemný finiš, který mě malinko rozslzel, ale cesta k němu byla neskutečně zdlouhavá a unuděná. Na Pixar je zde překvapivě málo humoru, a mě nepřichází na mysl ten humbuk co se kolem Coco vytvořil, tohle studio v minulosti vytvořilo mnohem působivější animáky které nepoutaly jen formou ale i obsahem ;) :( 3,5*(4.3.2018)

V době mého hodnocení 14 dní po české premiéře 89%? První půlku jsem tomu vůbec nemohl uvěřit. Být to původni Disney film, tak nic neříkám, ale ačkoliv už to také není co to bývalo, Pixar by měl být o ten stupínek výše. Nebýt bombového závěru, který ve mně alespoň nějaké emoce probudil a nechat vzpomenout na jednu z mých nejoblíbenějších pixarovek, na Up, tak tam napálím tři a řeknu si, co sakra tvůrce vedlo k tomu natočit zrovna mexickou pohádku. Repete si určitě nedám, na druhou stranu si říkám, že je to kvalitativně srovnatelné se stále mnohem oceňovanějším “V hlavě,” které mě také přiliš neuchvátilo (loňská Moana je lepší). Holt až do příchodu Příběhu hraček z těch animáků asi zas dlouho odvařený nebylo.(1.2.2018)

Silná hispánská tradice v uctívání mrtvých přetavena ve skvělý myšlenou osazený "mortální" příběh o malém chlapci, který během svého putování ve světě těch "druhých" pozná pravdu života a smrti.(4.3.2018)

Pixar mě zase dokázal dojmout až k slzám. Povedlo se mu to s Toy Story 3, Wall-E, V hlavě, ale závěr Coco byl pro mě zatím snad nejintezivnější. Scénář je sice předvídatelný a někde za polovinou je chvilku hluché místo, kde je zápletka zbytečně natahovaná, ale finále je dechberoucí a samotný svět mrtvých je dokonale promyšlený.(15.1.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20