• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 105 min

Ak toto nedostane aspoň nomináciu za scenár, tak už neviem. Brilantne vystavaný príbeh s nečakanou krimi zápletkou a skutočne prekvapujúcim rozuzlením. Plus výživný doják - na konci som rumázgal ako dážď. K tomu fantasticky vyťažený svet mexicko-aztéckeho záhrobia. Nechýbajú solídne gagy, ale tentoraz to naozaj nie je o nich. Tlieskam, Pixar opäť na špičke.(5.1.2018)

Pixarovka jak má být, ale Zootropolis je u mě pořád nepřekonaný. Coco má solidní vizuál, hezký příběh, fajn písničky, slušné tempo, dostatečnou dávku humoru a jeden velmi podařený plot twist. Emocionální finále mě tentokrát nechalo chladným,ale jinak spokojenost. Fajn zábava pro celou rodinu. Není divu, že je Coco v Mexiku hit. 80%(4.1.2018)

Pixar mě zase dokázal dojmout až k slzám. Povedlo se mu to s Toy Story 3, Wall-E, V hlavě, ale závěr Coco byl pro mě zatím snad nejintezivnější. Scénář je sice předvídatelný a někde za polovinou je chvilku hluché místo, kde je zápletka zbytečně natahovaná, ale finále je dechberoucí a samotný svět mrtvých je dokonale promyšlený.(15.1.2018)

KINO Špalíček/// Dabing 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// PLUS: tak předně nečekané dějové zvraty, nesnaží se za každou cenu bavit, ale chce vyprávět a příběh je tu nejlepší co za poslední léta byl k vidění, morální poučení není nucené, není to ani tak o hudbě a zpěvu (není to muzikál), ale je to především o rodině, rodinných tradicích a o tom co je v životě důležité MÍNUS: český dabing je zdařilý, ale myslím že originál bych si užil více/// Shrnutí: Je to jiný film, než jsme od studia Pixar zvyklí, je to vlastně docela neobvyklý příběh, který se nesnaží používat osvědčená schémata vyprávění nebo dokonce samoúčelné scény jen pro pobavení nebo představení nějakého gagu, ani klasické humorné postavičky tu nenajdete, je to dospělý příběh, ale neškodný pro děti s dojemným závěrem./// Celkem 89%///(21.1.2018)

Coco je naozaj vynikajúco natočeným animákom a dokonca aj v prípade, že vám tento žáner veľa nehovorí, návštevu kina určite nebudete ľutovať. Pokiaľ dokážete prehryznúť nevýraznú úvodnú časť, ktorá z celkového dojmu predsa len strháva nejaké tie body, mali by ste byť v konečnom dôsledku nadmieru spokojní. Čaká vás mimoriadne pôsobivá vizuálna stránka, dobre vystavaný príbeh, dobrodružná zábava a pozoruhodné rozuzlenie. 8,5/10 P.S: Nerád by som tvrdil, že slovenský dabing je v prípade Coco nejakým veľkým negatívom, ale predsa len, pokiaľ máte možnosť zájsť na pôvodné znenie s titulkami, využite túto možnosť. Mexické hlasy by animáku Coco skrátka pristali omnoho viac.(6.1.2018)

Pixarovka s nejvybroušenějším scénářem a těmi nejkrásnějšími rodinnými hodnotami. V závěru vzlykala půlka sálu včetně mě. Škoda, že se to pořádně rozjede až ve druhé polovině a je to lehce natahované. Ale ten svět, vizuál opět o kus dál (místama už to nevypadá ani jako animák!) a závěrečné emoce to u mě vytahují na jednu z nejlepších pixarovek ever.(2.12.2017)

Napaditý kousek. Nejlepší animák posledních let. Způsob, jakým se tu staví příběh i využití křesťansko pohanské (aztécké) posmrtné mytologie je skvělý. Dojemná místa i humor jsou tam, kde mají být a fungují. A taky tu skvěle funguje český dětský dabér v hlavní roli.(14.1.2018)

Táto veľkolepá pestrofarebná smršť sa zachránila v druhej polovici, keď sa dofantazírovala k peknej pointe a napokon zachránila príbeh. Ten potreboval priveľa kľučiek a neuveriteľné množstvo slov, ktoré príbeh zabíjali. Našťastie všetko dobre dopadlo. Technicky je film na dobrej úrovni, ale to sme si už u Disney-Pixar zvykli. Lepší priemer.(17.1.2018)

Pro začátek. Animované filmy nejsou nic pro mě. Nikdy mě to nedojímalo, nějak zvlášť nerozesmálo, nepřišlo mi to roztomilé ani nic podobného. Já sám bych na to do kina nikdy nešel. Trailer také nenaznačoval, že by mělo být něco jinak. Přesto tomu tak je. A ne že by si mě to získalo humorem. Coco boduje úplně jinak, na takové animáky by měly chodit malé děti do kina a ne na ty nicneříkající blbosti. Dojemná připomínka toho, že na zesnulé nemáme zapomínat.(19.1.2018)

(Cinema City Bory - predpremiéra, 2D dabing - 17.12.2017)(21.1.2018)

Pixar se vrací zpátky na výsluní a prezentuje se v jednoznačně nejlepší formě od třetího Toy Story.. Coco je moc příjemná (nejen) rodinná podívaná s mistrně propracovaným scénářem, chytlavými songy, spoustou vtipných scén a extrémně dojemným finále, které mě rozložilo na molekuly.. nebýt pár hlušších míst uprostřed, šel bych do plných, tak snad Pixar tuhle nastavenou laťku udrží i nadále.. silné 4*(17.1.2018)

Co říct... Naprostá bomba a minimálně jeden z nejdojemnějších animáků, jaké jsem viděl. Vím, že to u mě mají animované filmy trochu jednodušší, nicméně Coco je prostě... nádhera. Tenhle neskutečně nápaditý snímek s mistrovským scénářem je jednoznačně můj osobní favorit roku 2017. Hlavně díky originálnímu námětu, úžasnému mexickému nádechu, odvážnému plot-twistu a extrémně emotivnímu závěru (tentokrát jsem měl teda pořádně co dělat, abych se nerozbulel v kině plných dětí) je snímek dobře zapamatovatelný i mezi těmi x dalšími skvělými animáky, které vznikají každým rokem. Za mě maximální nadšenost. 100 %(17.1.2018)

Před dvěma lety se tvůrcům od Pixaru podařilo ohromit dechberoucím V hlavě a pro tentokrát přebírá štafetu nejnovější kousek, který se skrývá za skromným názvem Coco. Divák má možnost na sto minut uniknout do nádherně barevného spektáklu, ve kterém se střetává svět živých a mrtvých - a také svět lží a pravd. Musím se přiznat, že mě už vskutku dlouhou dobu v kině (a vlastně ani doma na PC/TV) žádný film nedojmul tolik jako právě Coco. Pokud budete očekávat bláznivou taškařici na sto barevných způsobů, tak budete nejspíš zklamaní - o tom tento snímek rozhodně není. Humorných scén tu najdete spoustu, ale jsou podávány v rozumných dávkách. Tento snímek sází zejména na hluboký příběh, ve kterém se skrývá nejedna nečekaná odbočka a hlavně (již mnohými zmiňovaný) plot twist, kterému se divákovi ve většině dnešních animáků nedostává. Zkrátka velice vydařené dílo, které člověku připomíná, že bychom neměli soudit knihu podle obalu, že každá pravda i lež má stejně jako mince dvě strany, a hlavně, že tím nejcennějším klenotem, kterého se nám může dostat, je milující rodina.(18.1.2018)

Nadhera. Film prezentujuci rodinne hodnoty sposobom az by z toho tvorcom Rychlo a zbesilo odpadol vyfuk. A zaroven najlepsi Pixar od posledneho Toy Story. Prekvapivo neinfantilny animak s napadmi na rozdavanie, dokonalou technickou strankou a krasnym pribehom. Poslednych 20 minut som intenzivne prereval. A poprosil by som oscarovu nominaciu za scenar. Silnych 9/10(20.1.2018)

Najkrajší kino zážitok hneď takto na nový rok. Coco má srdce, dušu, krásnu hudbu a plejádu nezabudnuteľných postavičiek. Príbeh je pekne zauzlený a hoci sa prekvapivý zvrat dá čakať, je podaný s citom a hlavne kúzelne. Finále vo vás potom len žmýka pozitívne emócie. Mal som strašný problém nerozplakať sa pred deckami. Oči mi slzili ako divé. Nádherný príbeh o smrti, jej pozitívnom aspekte a presahu v podaní mexickej mytológie. Neviem či som videl krajší a silnejší film od Pixaru od Toy Story 3.(6.1.2018)

Pred Cocom bol už tradičný disneyovský kraťas....tentokrát vlastne ani o kraťas nešlo, prišlo mi to neskutočne dlhé.....a až po filme som si uvedomil aké sú všetky postavy okolo ľadového kráľovstva tuctové, ploché a povrchné. Coco je úplne iný. Pohladí na duši, zahreje pri srdci a dojme k slzám. Krásny príbeh o chlapcovi pre ktorého je hudba všetkým a až v posmrtnom svete zisťuje aká je rodina pre neho dôležitá. Musím tradične pochváliť perfektný slovenský dabing ktorý zase raz dokazuje že v dabovaní animákov nemáme konkurenciu. 3D tentokrát skôr priemerné. Neurazí, nenadchne.(5.1.2018)

Když to vezmu spravedlivě, tak je Coco asi nejlepším animovaným filmem tohohle roku. Je to krásně barevné, má to drive, postavy jsou sympatické, je to zábavné a příběh je opět (na Pixar) velmi slušný. Emoce jsou skvěle zvládnuté a v samotném závěru jsem se málem neubránil nějaké té slze. Co se negativ týká, tak je to místy hodně předvídatelné (kdo je Hector?), někdy lehce neuvěřitelné (opravdu může rodina až takhle důsledně zakazovat hudbu?) a první polovina filmu je mnohem méně zajímavá, než ta druhá. Při závěrečném hodnocení jsem si to srovnával především s loňským Kubem a Knihou života z roku 2014 (protože ten námět k tomu prostě svádí) a o výsledku mám nakonec jasno - 8,4/10.(9.12.2017)

Triumf se tentokrát nekoná. Potoky slz přijdou až v poslední desetiminutovce, do té doby sledujete vcelku zábavnou a originální cestu jednoho ne úplně sympatického puberťáka za jeho muzikantským idolem. Je to ale takové divně poslepované, skoro až bych řekl umělé, a neodsejpá to jak by správná 100minutová pohádka měla. Ale ve výsledku Coco doporučuju rodičům, dětem i sólistům.(19.1.2018)

Pixar opět útočí na ty nejvyšší filmové příčky a vážně se mu to daří! Coco je totiž rozmáchlým vizuálním a příběhovým "animákem", který nabídne mimo jiné i skvělé písně a nezanedbatelný sociální přesah. Na snímku Vás rovněž zaujme i fakt, že se pravděpodobně jedná o příběhově a scénáristicky nejzhuštěnější snímek studia a animace se místy blíží téměř realitě. Takže, co dodat na závěr? Coco je perfektním filmem na který se krásně dívá a který nám nenásilnou a vtahující formou vštěpuje rodinné hodnoty. V kombinaci s chytlavými písněmi se tedy jedná o prvotřídní audiovizuální zážitek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít! „Remember me, though I have to say goodbye / Remember me, don't let it make you cry / For even if I'm far away, I hold you in my heart / I sing a secret song to you, each night we are apart / Remember me, though I have to travel far / Remember me, each time you hear a sad guitar / Know that I'm with you, the only way that I can be / Until you're in my arms again, remember me...“(14.1.2018)

Coco je ďalší "skokan" v rebríčku TOP 300 na CSFD. Takých bolo veľa. Ale či aj po premiére na HBO, až ho tu ohodnotí 10000 ľudí, bude mať nad 80%, to si nie som istý. Animácia vysoko nadpriemerná, latino námet neopozeraný, ale dej ma oslovil výrazne menej, než som čakal, podľa tunajších ód.(16.1.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5