Listening

• Velká Británie Brainstorm

Ľudstvo sa už dlhé roky snaží skrotiť silu ľudskej mysle... a zlyháva. Dnes je deň, kedy jeden prevratný objav zmení všetko a posunie náš svet za hranicu technológií, nad rámec ľudskosti, ale aj mimo kontroly.
Psychologický triler o nemajetných absolventoch, ktorí vynájdu technológiu na čítanie mysle, čím zruinujú ich vlastné životy. (xzajox)

honajz

Hvězdička za nápad, ale to zpracování je úděsné. Barevné ladění obrazů jak z Limonádového Joea, děsně nudná a zdlouhavá hodina, než se začne něco dít, do toho rodinné drama a rodinná krize, a z toho všeho nakonec jen toto? Navíc s řešením, které mi přišlo zcela morbidní a jež zcela ignoruje to otřepané "vstanou noví bojovníci"? I přes tu rozvleklou stopáž se postavy chovají často hloupě, podivně, a ten buddhistický chrám to zabil. Blbě se na to kouká, k divákům to není moc vstřícné, a jen nápad (jeden nápad) často nestačí. ()

honajz2

Kdyby to nemělo hodinový úvod, kdyby se vše nepřitáhlo klišovitě podanými životními problémy, kdyby to celé nepůsobilo dojmem, že formu z Limonádového Joea někdo vzal vážně a takhle s ní seriózně natočil seriózní sci-fi (a ano, v komentáři už to píše táta, ale fakt to tak vypadá), kdyby to mělo zapamatovatelnější postavy a kdyby to mělo propracovanější a lepší závěr, tak by to nebylo vůbec špatné. Jenže těch "kdyby" je až moc a tak je Listening jen další podprůměrná sci-fi, která sice aspoň měla dobrý nápad, ale sama se (při)zabila slabým scénářem a nefunkční formou. Škoda. 2* ()

lucijelucije

Hodně netradiční snímek. Ze začátku tomu možná moc nedáte, ale posléze se začne příběh rozvíjet a začne být dost zajímavý. Mám ráda filmy, které mají, co nabídnout a zvlášť když je to něco, co nenajdete ve sto dalších. A Listening tohle nabízí. Možná to není snímek, který byste hodnotili pěti hvězdami, ale rozhodně byste o něj neměli přijít. Zvlášť ten konec je dost dobrý. ()

xzajox

Toto ma fakt prekvapilo. Film sa rozbieha celkom pomaly a vyzeralo to, že chalanom aj môjmu príjemnému zážitku lezie do cesty všetka smola. Ani jeden z hercov mi nebol sympatický, no vypnúť som to nechcel. Našťastie. Po polovici sa to výborne rozbehlo a dostalo to tretí rozmer, hĺbku. Až si človek povie "Kua, toto nesmú vynájsť! Chlapče, veď rob niečo!" a začne tomu nesympaťákovi držať palce. Koniec už eskaluje celkom rýchlo a divák sa veselo vezie. Dobre na mňa pôsobila hra so svetlom, ktoré sa mení podľa poprednej postavy/postáv na obrazovke (David - modrá, Ryan - žltá, spolu - zelená, CIA - červená). Herci, aj keď neznámi to zvládali výborne, takže sympatie sa dostavili a uveril som im. Príbeh možno nie je originálny, no stále zaujme. Silná je aj etická rovina, odkaz. Režisér tu zjavne spravil dobrú prácu, a ešte o ňom budeme počuť. Za mňa veľká spokojnosť. 79% - silné 4* ()

Googooplexer

Dobré, ale nevezme vás to niekam za hranicu bežného lacného filmu. Skoro celých 100 minút som rozmýšľal, aké by to asi bolo, keby to robil D. Cronenberg. ()