Slusny film o kamaratstve troch surferov. Dialogy su na urovni - riesia zalezitosti kazdodenneho zivota, baby, surf, pivo atd atd atd. Jo a tuna sa inspiroval isty Gerard Butler pri toceni svojho filmu Chasing Maverick. To som si isty, najma teda zaverecne casti ma o tom presvedcili : 89 %(24.5.2016)

Jednoduchý film o přátelství kluků - surfařů. Pohodová podívaná pro letní dny s opravdu velkejma vlnama v poslední scéně. 70%.(23.8.2009)

• misterz

A o čom to vlastne bolo? O surfovaní? O zábave? O letnom flákaní či o balení babeniek? Vážne neviem, čo chcel týmto totálne prázdnym a zbytočným snímkom autor povedať. Chápem, že tu išlo o akúsi oslavu priateľstva a v závere aj o kúsok nostalgie, ale spôsob akým to bolo vyjavené divákovi ma skoro poslal do kómy. Proste nuda ako hrom, banálne a úplne zbytočné. A v závere nepomohla ani tá dlhá, ako žuvačka natiahnutá scéna surfovania na veľkej vlne. Jediná časť filmu, ktorá ma trochu prebrala z letargie a pocitu zúfalstva bola tá s tými vojenskými odvodmi - aspoň trocha srandy, ale tiež žiadna sláva to nebola. Z odpadových záležitostí vysoko vyčnieva jedine hudba, tá bola super, hlavne zo začiatku. Celkovo - hlboký podpriemer, a aj to musím škrípať zubami. 30/100(10.2.2018)

To čakanie na veľké vlny bolo celkom náročné. Hodnú chvíľu som ani nevedela identifikovať hlavných hrdinov. Samá pitka a bitka, opálené telá a blond vlasy. Nepostrehla som prečo Matt začal piť, prečo sa Jack s nimi pohádal, ani to surfovanie nebolo bohviečo ... prišlo mi to skratkovité, nedotiahnuté. Zlepšenie nastalo tými odvodmi. Príbeh začal mať aspoň nejaké kontúry, na to stredajšie surfovanie sa dalo pozerať, no a ešte hudba nebola marná. 2,5*(12.2.2018)

Bezstarostný teenagerský život, milostné problémy, první práce, Vietnamská válka a další životní zlomy, vzlety a pády spojené s dospíváním v Kalifornii 60. a 70. let . Přátelé, kteří se sejdou na pláži před svou poslední velkou jízdou, si ale stále budou blízcí. V ČR prakticky neznámý film Johna Miliuse má velmi blízko k Lucasovu Americkému graffiti a v současnosti bývá považován za jeden z nejlepších filmů se surfovou tématikou, byť v době premiéry to byl obrovský propadák. Inspirováno vlastními vzpomínkami Miliuse a scénáristy Dennise Aaberga.(25.8.2014)