Opuštění

(TV film)

V roce 1989 vyplula loď Rose Noelle se čtyřčlennou posádkou na palubě z novozélandského Pictonu do Tongy. Náraz vlny ale loď převrhl, a tak byla posádka 119 dní unášena mořskými proudy. První pevnina, na kterou mohli trosečníci vstoupit, byl ostrov Great Barrier. (Film+)

SeBig odpad!

Jak kdybych koukal na dokument o bezdomovcích. Když už točim film na tohle téma, tak ať se tam taky něco děje. ()

kaylin

Velmi dobrý film, kterému ale přece jen ještě chybí pořádný kus k tomu, aby byl skvělý. Na malém prostoru se ale v tomhle případě podařilo vytvořit snímek, který je funkční, je dobře stísněný a nejistota je zde podána velmi dobře. Není to ani zbytečně vyhrocené, jen to místy může trochu nudit, což je škoda. ()

Johnny.ARN

Pred pár dňami som pozeral film, kde bol típek na oceane sam v takej istej lodi, ani nestroskotal a jebalo mu kvalitne. Títo boli štyria. Čakal som vraždu, bitky, nadavanie si do kokotov a stupňovanie napätia. Prvé a posledné sa neudialo. Možno na väčšom rozsahu, s väčším objemom love a lepšou réžiou by z toho bola perfektná sociálna - survival dráma. Takto sme dostali lacný tv film s ukážkou toho, že aj v obrátenej lodi so štyrmi debilmi viete prežiť. 2 z 5 ()

woodsman

vau nieco taketo zazit musi byt neuveritelne ako aj kopu ludi spochybnovali ze to bola realita paradny film pekne zahrane nechapem to nizke hodnotenie ()

brumbrum

Skoda, ze sa tak tazko zhana tento filmik - a ze tu nema ani len popis! Na nete ho obcas poznaju ako "The Turn", skutocny pribeh: 4 chlapici, nahodna parta, idu na 2 tyzdne jachtou (ci co to vlastne je) na otvorene more. Prekotia sa a potom sa snazia hoooodne dlho prezit. Fajne vykreslene povahy tychto styroch chlapikov, kazdy s inym osudom, zazemim, komplet inym prahom citlivosti na prusery. A i tak sa musia zladit, v nenavisti by neprezili ani par dni, nieto mesiacov. Potrava a voda su otazne, na otvorenom mori sa zhanaju tazko. Malo miesta, slana voda, horko, beznadej i viera. Mam rad skutocne pribehy, v pohodicke 4* ()

Tipko

Dobrý film o chlapoch, čo sa stratili na mori. Je to tiež o budovaní vzájomných vzťahoch v ťažkých chvíľach, ale aj o odvahe prežiť a o viere v Boha. Akurát scéna s vešticou a hrubé nadávky sa mohli dráme vyhnúť, inak napínak celý čas. ()