poster

National Theatre Live: King Lear (divadelní záznam)

 • Austrálie

  National Theatre Live: King Lear

 • Nový Zéland

  National Theatre Live: King Lear

Drama

Velká Británie, 2018, 227 min

Režie:

Jonathan Munby

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (2)

 • IsaacNewton
  **

  Těžko hodnotit... Tato adaptace WS má své obrovské klady, ale ty jsou natolik zastíněny spoustou chyb, že ani nemají tak úplně šanci vyniknout. Světlou stránku utváří dobře řešená scéna, hudba a několik herců ze staré školy - konkrétně excelentní Ian McKellen, pak představitel Glostera (D.Webb) a hrabě z Kentu (kterého zde však hraje S. Cusack). Tito tři dělali představení naprosto výjimečným. Naopak co mi opravdu nesedlo byla režie, zjednodušená interpretace, nehodící se modernizace a celkové pojetí. Scény nevyzněly, tak jak měly (např. oslepení Glostera, což je jinak logicky naprosto emočně silná scéna) zde vyšla zvláštně doprázdna a zachraňoval ji právě výkon zmíněného Webba. Z ostatních herců byli ucházející představitelé Edgara a Edmunda (byť ten chvílemi značně přehrával) a také Goneril; zbylé dvě sestry mi opravdu nesedly, ať už se jednalo o afektovanou Regan nebo o vojensky pojatou, avšak emočně zcela plochou, Cordelii. Ani ten šašek nebyl správně chytrý, cynický, trefný a kousavý, jak by být mohl. Cumberbatchovu Hamletovi se to bohužel ani zdaleka nepřiblížilo...(nicméně McKellenův výkon by neměl zůstat opomenut, byl hvězdou představení!)(12.2.2019)

 • Naty94
  *****

  Jak to tady čtu, vidím to úplně naopak než druhý komentátor. Mně se King Lear jako hra líbil mnohem víc než zpracování Hamleta s Benedictem (nikoliv jeho vinou samozřejmě). Modernizace se mi líbila. Za mě asi jedno z nejlepších shakespearovských představení, co jsem viděla.(22.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace