poster

Dillinger

 • anglický

  Dillinger

Krimi / Drama / Akční / Životopisný

USA, 1973, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ej Hlemýžď
  ****

  Film o Dillingerovi a jeho bandě gangsterů versus snaha polocie o jeho dopadení. Při akci se obvykle představil - I am Dillinger, což mu často napomohlo výrazně zmírnit odpor přepadené banky. Přestože to byl mimořádný ničema, měl určitý nimbus až lidového hrdiny v tehdejší době. Vcelku slušná gangsterka avšak nijak nepřevyšuje nějak mimořádně obdobné typy filmů.(16.8.2003)

 • Jossie
  ***

  Ten film je celý takový průměrný, Dillinger chvíli vypadá jako celkem sympatický chlapík, pak zase jako pěkně bezcitný hajzl, který bere loupení a střílení jako zcela normální způsob obživy a hlavně jeho prohlášení, že vždycky chtěl krást a jeho sebestředné prohlašování : "Já jsem John Dillinger, dobře si mě prohlédněte, ať si mě zapamatujete" mu na sympatiích moc nepřidávají. Proč mu běžná veřejnost tolik fandila jsem ovšem moc nepochopila. Ale určité proslulosti, o kterou se tolik snažil, dosáhl už tím, že se jeho tvář dodnes používá na cvičné střelby u FBI.(18.1.2007)

 • Stíba
  ****

  Když odpustím drobné technické nedostatky a odklony od reality jedná se o perfektní gangsterku. Skvělá režie, příběh od kterého se nechcete odtrhnout (i když ho znáte) a hodně dobré herecké výkony (především Johnson ale ani Oates a další nezaostávají o moc). Já se rozhodně nenudil ba naopak. Fandům gangsterek můžu tenhle prakticky neznámý kousek jen doporučit!(5.1.2010)

 • kinderman
  *****

  Vzhledem k době vzniku filmu je příznačné, že vypravěč, agent FBI Purvis, je mnohem méně sympatickou postavou než kdokoli z Dillingerovy bandy (užíval jsem si zejména mladého R.Dreyfusse coby šoféra Baby Face Nelsona). A Milius už v počátku kariéry jasně ukázal, že jeho síla nebude v psychologii hrdinů, nýbrž v působivých akčních (přestřelkových) scénách.(27.11.2011)

 • Chrustyn
  ****

  Neznámý ale překvapivě velice povedený, drsný akčňák, vyprávějící o slavném bankovním lupiči Johnu Dillingerovi. Na filmu je vidět, že posloužil jako hlavní inspirace pro Mannovi "Veřejné nepřátelé", kteří jsou prakticky remakem tohoto snímku a ačkoliv jsou vizuálně působivější, "Dillinger" má něco navíc.. Hodně akce a spousta drsňáků s velkými bouchačkami.(29.11.2011)

 • Ben Johnson