Dillinger

Dillinger

Krimi / Drama / Akční / Životopisný

USA, 1973, 102 min

Miliusův slušný novohollywoodský debut, Plný povědomých westernových tváří, které se nikdy nestaly hvězdami (možná proto, že to jsou divný ksichty - Warren Oates, H.D. Stanton), ale vždycky je ve filmu rádi vidíme. Práská to dost zejména ve druhé polovině, kresba postav nulová, pár odkazů na Johna Forda a Peckinpaha. Film jak od Waltera Hilla.(1.6.2009)

John Dillinger asi není ten typ postavy, se kterou lze snadno souznít. A možná právě proto jsem si nikdy žádnou adaptaci jeho životního příběhu zcela neužil a u obou co jsem viděl, mě zajímal spíš jejich technický aspekt (Mannův PUBLIC ENEMIES) či pozadí. V tomhle případě jde o debut mého oblíbence Johna Miliuse (scénár APOCALYPSE NOW, režie BARBAR CONAN, RED DAWN, autor jedné z nejzásadnějších scén z JAWS etc), ve kterém se sešel perfektní casting (Oates, Johnson, H.D. Stanton, Richard Dreyfuss) a byť mě tahle stará histroka nechávala chladným, musím uznat, že to šlapalo velmi dobře a že Milius už v počátku sedmdesátých let ctil odkaz Sama Peckinpaha. Když totiž dojde na přestřelky (a že jich tu je hodně), tak jsou tu uděláné hodně poctivě a bezchybně makají. Jinými slovy: když se tu střílí, tak se střílí pořádně.(23.1.2017)

Když odpustím drobné technické nedostatky a odklony od reality jedná se o perfektní gangsterku. Skvělá režie, příběh od kterého se nechcete odtrhnout (i když ho znáte) a hodně dobré herecké výkony (především Johnson ale ani Oates a další nezaostávají o moc). Já se rozhodně nenudil ba naopak. Fandům gangsterek můžu tenhle prakticky neznámý kousek jen doporučit!(5.1.2010)

Skvělej akční filmek podobný filmu Veřejní nepřátelé , skvělé akční scény které jsou hodně věrohodné velké množství přestřelek. herci podali skvělý herecký výkon a splnily tak svou roli na výbornou. Abych nezapomněl tak musím pochvalit i hudbu a hodnotit na výbornou ! Tak tedy pokud jste viděli film veřejní nepřátelé tak se rozhodně podívejte i na tento snímek určitě budete mile překvapeni(3.1.2012)

Vzhledem k době vzniku filmu je příznačné, že vypravěč, agent FBI Purvis, je mnohem méně sympatickou postavou než kdokoli z Dillingerovy bandy (užíval jsem si zejména mladého R.Dreyfusse coby šoféra Baby Face Nelsona). A Milius už v počátku kariéry jasně ukázal, že jeho síla nebude v psychologii hrdinů, nýbrž v působivých akčních (přestřelkových) scénách.(27.11.2011)

• Ben Johnson