Sbohem, králi

Předloha:

Pierre Schoendoerffer (kniha)

John Milius

Dean Semler

Určitě nadprůměrný kousek z hodně neobvyklého bojiště druhé světové. Nejlepší je, že tu nejsou nějaké úplné nesmysly a postavy se chovají vcelku uvěřitelně. I tou civilností možná tenhle film až tak nevybočuje, ale stojí za zkouknutí. Plus minimálně jedna hvězda za krásný Poledourisův soundtrack.(10.4.2016)

Dějově ani režijně nepříliš přesvědčivé. Bojové scény Milius přeci umí, ale tady o tom moc nepřesvědčuje. Navíc se Milius mnohokrát nevyhnul ani klišé, které dost často vadí. Kdybych neviděl filmy podobného ražení a nemohl tak srovnávat, asi bych byl pozitivnější, ale takhle jenom slabý průměr.(14.7.2003)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $2,420,917(23.12.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,420,917Tržby Celosvetovo $-(9.4.2009)

Jeden z těch filmů, které si na nic nehrají, jsou však zajímavé a příjemně se na ně kouká. Miliusovy filmy mám rád, a i když toto není Vítr a Lev ani Conan, je to podařený film, z něhož přímo vyzařuje tvůrcův kladný vztah k dobrodružství a odvážným válečníkům. Navíc je tu opravdu nádherná hudba, za kterou přidávám hvězdičku. Tu má na svědomí Miliusův dvorní skladatel a dobrý přítel Basil Poledouris, nedoceněný to génius, který se tady opravdu vytáhl. Ta hudba je opravdu hodně silná a dokáže chytit za srdce.(27.8.2014)