Krásy černomořského pobřeží

• Německo Das Schwarze Meer (více)
Německo, 2018, 5x45 min (Alternativní 5x52 min)

Černomořské pobřeží patří k nejkrásnějším místům světa. Vydejte se za jeho poznáním do Bulharska, Rumunska, Ruska, Gruzie či na Ukrajinu... Černé moře nás odjakživa fascinovalo. Potvrzují to i mnohé legendy, které v této oblasti vznikly. Místní krajina je překrásná. Dějiny některých usedlostí na pobřeží sahají více než tři tisíce let do minulosti. Je to místo plné kontrastů – takových, které vycházejí z bouřlivé historie, dávných tradic, ale i euforické atmosféry. Na severu leží Evropa, na jihu se zase rozkládá Asie. Podél pobřeží Černého moře se postupně táhne šest zemí: Turecko, Rusko, Gruzie, Ukrajina, Rumunsko a Bulharsko. Rozdíly mezi nimi by nemohly být větší. Seriál Krásy černomořského pobřeží se pečlivě věnuje tomuto fascinujícímu regionu a odhaluje jeho půvaby. Zároveň shrnuje, jaké mají lidé žijící v poměrně neznámé části světa touhy, problémy a naděje. (TV Prima)

Issaden

Díl o Gruzii mě vyloženě potěšil a to hlavně díky tomu, že jem se vrátila aspoň na obrazovce do Ureki. Jistě bych mohla říct, že jsem tam viděla více neobvyklých a zajímavých věcí, než jen "magnetyčnyj" písek, ale i tak ten díl ukázal mnoho. Jediné co mě zaráží je, že je někdo ochotný platit za to, že ho do toho písku někdo zahrabe a pak zase vyhrabe. Pláž je celá volně přístupná a kdokoliv tam může být zahrabaný celý den. Tedy ne od brzkého rána, to by vám tam olízali hlavu toulaví psi, kteří se tam tou dobou svobodně prohánějí po pláži a užívají si to, co mají zabrané lidé po zbytek dne :) Pro mě to byl nejlepší díl seriálu, i když jsem stejně zaujatě koukala na Ukrajinu, či Rumunsko/Bulharsko. ()

Krupe

Těšil jsem se hned na první díl, protože mě zajímal díky mým návštěvám těchto lokalit. Ovšem sledovat podstatnou část o svatbě v mafiánské rumunské rodině, nebo o bulharském cikánském baronovi ( kápovi ), který postavil jeden z největších kýčů bulharského pobřeží ( osobně jsem měl možnost se na místě přesvědčit ), to mně hlava nebrala. Jako by tito dva zasponzorovali celou sérii. Ostuda, dokument jako noha... ()

subic

Když vám hned v prvním díle ukážou, ja si Australani jezdí vybírat manželky na Ukrajinu, že to je ta země, kde se uchovávají ještě ty "tradiční" hodnoty a na prvním místě je rodina... budete se pak chtít dívat i na jiné díly? I když třeba Oděsa je zrovna místo, tam se určitě podívat chci. ()