poster

Její alibi

 • USA

  Her Alibi

 • Československo

  Jej alibi

Komedie / Krimi / Mysteriózní / Romantický

USA, 1989, 91 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Pokoušel se zbavit toho napětí intenzivním cvičením, ale ani dvěstě kliků na jedné ruce mu nepřineslo klid." Hlášky imaginárního detektiva Petera Swifta mě totálně dostávaly, Nina byla úžasná na trampolínách, s nožem, při řízení rumunským stylem i při stříhání vlasů a na vytahování šípu ze zadku nikdy nezapomenu. Prostě kdyby Nina zase někdy potřebovala alibi, tak si stoupnu do fronty a potvrdím, že jsme spolu strávili víkend ve stanu zaparkovaném mimo naši galaxii.(14.5.2018)

 • Pitryx
  ***

  Komorní film – tak bych to nazval. Nic složitého kaměrově, vizuálně jednoduchý. Zato je nabit slovním humorem, ne stále v jednom kuse, ale celkem vzato, stačí to. Proto mne mrzí dabing, to dělali snad v plechovém sudu nebo kde. Je to velká škoda, přesto se u filmu divák pobaví a zasměje. 20130728nest(30.7.2013)

 • demovka
  ****

  Spisovatel v koncích se nechá okouzlit půvabnou záhadnou emigrantkou v nesnázích. Pomůže jí a a přivede si jí domů. Tak moc je okouzlen. Najde tím ale inspiraci a začne psát. Postupem času ale začne pochybovat o nevinnosti krásky a nakonec o vlásek unikne smrti. Filmu patří plus za oba herce, za vtipné hlášky a napínavý příběh. Divák totiž přemýšlí společně s hlavním hrdinou, jestli kráska je nebo není nevinná. Paulina je opravdu půvabná a Tom hraje přesvědčivě zamilovaného solidního pána.(1.8.2014)

 • Tommassi3
  ***

  "Co jsem řekl ??" - "Řekl jste, že vaše matka je chobotnice.." ;) Škoda, že scénárista Charlie Peters jako obvykle nedokázal svoji velmi šikovně vystavěnou zápletku důstojně rozplést, když to finální vyvrcholení navíc připomíná spíš předčasné vyvrcholení stydlivého panice, navíc ani dramaturgicky se nejedná o nic zrovna dvakrát zvládnutého, a tak tenhle povětšinou velmi funkčně parodický snímek silně připomínající již zde mnohokrát zmiňovaného Muže z Acapulca s Belmondem zachraňují především v hlavních rolích standardně parádní Tom Selleck s nádhernou a nepřekvapivě přirozenou českou kráskou Paulínou Pařízkovou jako tajemnou rumunskou - Tak jistě, koho by ve státech zajímalo nějaké Československo, že !! Navíc by pak tvůrci jen těžko do příběhu zabudovali ty trapné gymnastické pasáže.. - klauní vražedkyní a rozhodně i režisér oscarového Řidiče slečny Daisy Bruce Beresford, který však neměl příliš často šťastnou ruku při výběru témat, nejvíce mu totiž prospíval právě odlehčený žánr.. Takže nakonec i díky ohromné spoustě skvělých dialogů, žánrových šťouchanců a narážek, vypointovaných gagů i vtípků, nečekaně i obrazových platí Její alibi za velmi povedený film s nešťastným rozuzlením, které mi prostě brání jít s hodnocením výš.. Ale ty tři hvězdy jsou tentokrát silné jako stehno rumunské vdovy !! Nebo jako knír Toma Sellecka..;) [ Dabing 1/10 ] Něco tak odpudivého a trapného se opravdu jen tak nevidí !! Tahle práce Filmového studia Barrandov (rychlo)dabing v čele s režisérem Michalem Vostřezem by mohla sloužit jako učebnicový příklad diletantismu a idiocie.. Představte si třeba rozhovor dvou mladých Rumunek v autě v jejich rodném jazyce s anglickými titulky.. To ano !! Pokud by však původní zvuková stopa nebyla pouze lehce utlumena a monotóně "předabována" jedním mužským hlasem !! To je pak mučenému divákovi už hodně na zvracení.. A pustit tohle po dvaceti letech bezostyšně do televize mohlo opravdu jen neskutečné prase !!(13.1.2015)

 • otík
  ****

  Příjemná nenáročná komedie se stejně tak pohodovým obsazením. Některé hlášky jsou skvělé a zvláště když hlavní hrdina si pro sebe říká, co píše v knize, tak je to vskutku perla vedle perly. Tak trochu mi to připomíná Belmondova Muže z Acapulka. Pořízková toho moc nepředvedla, ale nebylo třeba, Tom Selleck byl vskutku úžasný. Hudba: Georges Delerue(21.4.2010)