Její alibi

Jej alibi

Komedie / Krimi / Mysteriózní / Romantický

USA, 1989, 91 min

• Mr.nachos

Zrovna to sleduji v televizi a musím říct, že jestli Pořízková něco umí, není to herectví. Byl by to zajímavý film, místy i směšný, rozhodně ne napínavý, už vůbec ne mysteriózní (by mě někdy zajímalo kdo označuje žánry filmů), ale to by tam muselo být jiné obsazení. A v neposlední řadě mě tahá za uši dabing, sice to není vada filmu, ale je to vážně strašné. No a kvůli tomuhle všemu přepínám a je mi úplně jedno jak to dopadne.(24.2.2012)

Příjemná nenáročná komedie se stejně tak pohodovým obsazením. Některé hlášky jsou skvělé a zvláště když hlavní hrdina si pro sebe říká, co píše v knize, tak je to vskutku perla vedle perly. Tak trochu mi to připomíná Belmondova Muže z Acapulka. Pořízková toho moc nepředvedla, ale nebylo třeba, Tom Selleck byl vskutku úžasný. Hudba: Georges Delerue(21.4.2010)

„Ty se mě spíš bojíš. – To patří ke každému zdravému vztahu.“ Her Alibi aneb komedie, která mě absolutně dostala. Film je pro mě neuvěřitelná klasika a řadí se mezi mé oblíbené filmy. Příběh o spisovateli, který je bez inspirace a tak poskytne u soudu alibi rumunské dívce, aniž by věděl, zda skutečně vraždila. Po té co si jí přiveze domů a pokračuje v románu, tak se začíná bát. Film je nacpaný ironickým a sarkastickým humorem, kde hlášky padají jedna za druhou. "Vypni motor, vypni motor..." či "To mám z těch brouků." Ve filmu je sakra dobře vystižena zápletka, kdy Tom Selleck nadsazeně popisuje události. Takže za mě 5* protože já se válím na podlaze smíchy. / I po tolika zhlédnutí to pořád funguje. Suchý humor je tu naprosto perfektní a já ho miluji. Film, který je pro mě komediální klasikou, který nestárne, ale zraje jako sýr. (93 %)(19.11.2012)

Když jako spisovatel detektivních románů trpíte autorskou krizí, nastěhujte si domů rumunskou vražedkyni.. Pokud vás neodradí otřesný dabing, možná vám po čase Beresfordova nenáročná komedie připomene Muže z Acapulka, neboť nejvíce humoru chrlí právě ve scénách konfrontace udatných činů literární postavy detektiva Swifta se skutečným jednáním jeho mírně paranoidního stvořitele v podání T.Sellecka. Toho bych si společně s G.Clooneyem dovolil označit za jediné dva žijící herce, kteří se nejblíže přiblížili souladu gentlemanství, charismatu a elegance dávných hvězd stříbrného plátna (Gable, Grant, Peck) a je docela škoda, že během své kariéry nedostal příležitost objevit se v zajímavějších počinech.(1.9.2011)

Spisovatel v koncích se nechá okouzlit půvabnou záhadnou emigrantkou v nesnázích. Pomůže jí a a přivede si jí domů. Tak moc je okouzlen. Najde tím ale inspiraci a začne psát. Postupem času ale začne pochybovat o nevinnosti krásky a nakonec o vlásek unikne smrti. Filmu patří plus za oba herce, za vtipné hlášky a napínavý příběh. Divák totiž přemýšlí společně s hlavním hrdinou, jestli kráska je nebo není nevinná. Paulina je opravdu půvabná a Tom hraje přesvědčivě zamilovaného solidního pána.(1.8.2014)