Její alibi

• Československo

Jej alibi

Komedie / Krimi / Mysteriózní / Romantický

USA, 1989, 91 min

"Pokoušel se zbavit toho napětí intenzivním cvičením, ale ani dvěstě kliků na jedné ruce mu nepřineslo klid." Hlášky imaginárního detektiva Petera Swifta mě totálně dostávaly, Nina byla úžasná na trampolínách, s nožem, při řízení rumunským stylem i při stříhání vlasů a na vytahování šípu ze zadku nikdy nezapomenu. Prostě kdyby Nina zase někdy potřebovala alibi, tak si stoupnu do fronty a potvrdím, že jsme spolu strávili víkend ve stanu zaparkovaném mimo naši galaxii.(14.5.2018)

Komorní film – tak bych to nazval. Nic složitého kaměrově, vizuálně jednoduchý. Zato je nabit slovním humorem, ne stále v jednom kuse, ale celkem vzato, stačí to. Proto mne mrzí dabing, to dělali snad v plechovém sudu nebo kde. Je to velká škoda, přesto se u filmu divák pobaví a zasměje. 20130728nest(30.7.2013)

Spisovatel v koncích se nechá okouzlit půvabnou záhadnou emigrantkou v nesnázích. Pomůže jí a a přivede si jí domů. Tak moc je okouzlen. Najde tím ale inspiraci a začne psát. Postupem času ale začne pochybovat o nevinnosti krásky a nakonec o vlásek unikne smrti. Filmu patří plus za oba herce, za vtipné hlášky a napínavý příběh. Divák totiž přemýšlí společně s hlavním hrdinou, jestli kráska je nebo není nevinná. Paulina je opravdu půvabná a Tom hraje přesvědčivě zamilovaného solidního pána.(1.8.2014)

"Co jsem řekl ??" - "Řekl jste, že vaše matka je chobotnice.." ;) Škoda, že scénárista Charlie Peters jako obvykle nedokázal svoji velmi šikovně vystavěnou zápletku důstojně rozplést, když to finální vyvrcholení navíc připomíná spíš předčasné vyvrcholení stydlivého panice, navíc ani dramaturgicky se nejedná o nic zrovna dvakrát zvládnutého, a tak tenhle povětšinou velmi funkčně parodický snímek silně připomínající již zde mnohokrát zmiňovaného Muže z Acapulca s Belmondem zachraňují především v hlavních rolích standardně parádní Tom Selleck s nádhernou a nepřekvapivě přirozenou českou kráskou Paulínou Pařízkovou jako tajemnou rumunskou - Tak jistě, koho by ve státech zajímalo nějaké Československo, že !! Navíc by pak tvůrci jen těžko do příběhu zabudovali ty trapné gymnastické pasáže.. - klauní vražedkyní a rozhodně i režisér oscarového Řidiče slečny Daisy Bruce Beresford, který však neměl příliš často šťastnou ruku při výběru témat, nejvíce mu totiž prospíval právě odlehčený žánr.. Takže nakonec i díky ohromné spoustě skvělých dialogů, žánrových šťouchanců a narážek, vypointovaných gagů i vtípků, nečekaně i obrazových platí Její alibi za velmi povedený film s nešťastným rozuzlením, které mi prostě brání jít s hodnocením výš.. Ale ty tři hvězdy jsou tentokrát silné jako stehno rumunské vdovy !! Nebo jako knír Toma Sellecka..;) [ Dabing 1/10 ] Něco tak odpudivého a trapného se opravdu jen tak nevidí !! Tahle práce Filmového studia Barrandov (rychlo)dabing v čele s režisérem Michalem Vostřezem by mohla sloužit jako učebnicový příklad diletantismu a idiocie.. Představte si třeba rozhovor dvou mladých Rumunek v autě v jejich rodném jazyce s anglickými titulky.. To ano !! Pokud by však původní zvuková stopa nebyla pouze lehce utlumena a monotóně "předabována" jedním mužským hlasem !! To je pak mučenému divákovi už hodně na zvracení.. A pustit tohle po dvaceti letech bezostyšně do televize mohlo opravdu jen neskutečné prase !!(13.1.2015)

Příjemná nenáročná komedie se stejně tak pohodovým obsazením. Některé hlášky jsou skvělé a zvláště když hlavní hrdina si pro sebe říká, co píše v knize, tak je to vskutku perla vedle perly. Tak trochu mi to připomíná Belmondova Muže z Acapulka. Pořízková toho moc nepředvedla, ale nebylo třeba, Tom Selleck byl vskutku úžasný. Hudba: Georges Delerue(21.4.2010)